Vedoucí UK Praha jasně přehrála nováčka z Grazu

V úterý se na zimním stadionu Hvězdy Praha odehrála zajímavá konfrontace mezi českým a rakouským univerzitním hokejem, v rámci EUHL se proti sobě postavili úřadující vítěz soutěže UK Praha a nováček UHT Dukes Graz. Pražané snadno splnili roli favorita, když už po první třetině vedli 7:1, a přestože ve zbytku utkání výrazně stáhli nohu z plynu, zvítězili 9:4.

UK Praha – UHT Dukes Graz 9:4 (7:1, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Hučko (Herr), 6. Hybner (Baláž), 7. Hučko (Herr, Bícha), 10. Krátký (Novák), 11. Alexa (Herr, Hučko), 13. Novák (Herr, Hučko), 20. Bícha (Novák), 22. Pečenka (Hučko), 34. Hučko (Bícha) – 16. Florian (Scepka), 35. Kerezovic, 37. Kerezovic (Florian), 39. Florian.

UK Praha: Vokatý (33. Srb) – Vostracký, Krátký, Herr, Baláž, Pečenka, Bartoš – Novák, Hučko, Bícha, Alexa, Hybner, Rovný, Gremlica, Fortelka, Arnošt, Polák.

UHT Dukes: Kofler – Scepka, Kerezovic, Ritzmaier, Pfingstner – Innerkofler, Meixner, Panger, Jus, Florian, Reichard, Schüller, Weims, Erlacher.

Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude na ledě pánem. Pražané na soupeře z Grazu vlétli jako stoletá voda a brankář Kofler přišel o čisté konto už na začátku 4. minuty, kdy ho v přesilovce překonal kapitán UK Petr Hučko. Tím domácí odstartovali obrovskou gólovou smršť a skóre v rozmezí mezi 6. až 12. minutou narostlo až na hrozivých 6:0. Postupně se trefili Hybner, opět Hučko, Krátký, Alexa a Novák. Teprve poté se dostali trochu do hry i hosté a v čase 15:32 se dokonce radovali z gólu, který po nahrávce Scepky zaznamenal Florian. Krátce před přestávkou však hokejisté Karlovy Univerzity udeřili ještě jednou a po trefě Bíchy vedli po první třetině už 7:1.

Hned v úvodu druhé části domácí dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou bleskově využil obránce Pečenka. V té chvíli se zdálo, že diváci na stadionu možná uvidí rekordní debakl v rámci soutěže, ale UKčku se soupeře možná i trochu zželelo a tak z nastoleného tempa velmi znatelně slevilo. Další gól tak přišel až ve 34. minutě. Nejprve sice brankář Kofler pokryl trestné střílení, ovšem hned po následném buly dovršil hattrick Petr Hučko – 9:1. Poté se však dostali ke slovu i hráči Dukes, kteří přivítali brankáře Jana Srba, jenž v polovině duelu nahradil Vokatého, hned třemi slepenými zásahy. Nejprve se dvakrát prosadil Nikola Kerezovic a dvě minuty před koncem druhé části proměnil trestné střílení Mattias Florian, jenž také zaznamenal svůj druhý zásah v utkání.

Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 9:4, a jelikož se ve třetí třetině spíše už jen dohrávalo, skončil tímto výsledkem i celý zápas. Pro hosty jde nakonec o poměrně přijatelnou porážku, vzhledem k tomu, že po první třetině prohrávali už 7:1 a krátce po polovině zápasu dokonce 9:1. UK Praha tak i po sedmi zápasech zůstává v čele tabulky bez ztráty bodu, naopak celek z Grazu ji s jediným bodíkem i nadále uzavírá.