Gladiátori deklasovali vicemajstra z Bratislavy 6:1

CityU/TnUAD Gladiators – Paneuropa Kings 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Stretnutie medzi trenčianskymi Gladiátormi a hráčmi z Paneuropy Kings prinieslo rýchly a dravý hokej, ako bonus aj 7 gólov. Šesť presných zásahov však putovalo za chrbát hosťujúceho brankára, ktorý bol z niektorých bojovníkov zo CityU/TnUAD Trenčín azda až bezradný. O slávnostné buly sa postarali americkí partneri JR Johnson a Mark Dieppre.

Góly a asistencie: 4. Broska (Chmara, Uhlík), 14. Bednárik (Okuliar, T. Jurenka), 21. Okuliar, 32. T. Jurenka, 53. Buliš (Bednárik, T. Jurenka), 57. Kuvík – 40. Marušiak (Fabo, Vojsovič)

Vylúčení: 7:8 na dve minúty, navyše P. Jurenka (CityU/TnUAD Gladiators) 5+DKZ za porazenie a 10min za nešportové správanie, Marušiak (Paneuropa Kings) 10min za nešportové správanie, Zvara (Paneuropa Kings) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 3:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 34:36

Rozhodovali: M. Krist – P. Dzian, A. Jurčiak

CityU/TnUAD Gladiators: Gašparovič – Okuliar, Chmara, Kuvík, Špankovič, Littva, Šulík, Uhlík, Volek, Markovič, Kandráč, Buliš, Bednárik, Ďuriš, Broska, Borbély, T. Jurenka, P. Jurenka, Porubský

Paneuropa Kings: Orlík – Kuták, Klein, Kalina, Clovík, Fabo, Hanák, Vojsovič, Švec, Nemec, Aschenbrier, Zvara, Kovalčík, Szabó, Kubic, Pečimut, Mašlanka, Marušiak, Štorec, Marek Simon, Michal Simon, Sobota, Čavrk, Bobocký, Tekáč

Zápas začal presilovou hrou domáceho celku, spoza ľavého kruhu to skúšal Okuliar. Netrvalo dlho a svoj priestor dostal úvodný gól, ktorým sa môže popýšiť Broska. Trenčania si v priebehu krátkej chvíle zahrali znova v početnej výhode, spomedzi kruhov pálil Timotej Jurenka, avšak len do brankárových betónov. Na druhej strane pohrozili Aschenbrier či Marek Simon, no Gašparoviča prekonať nedokázali. Skvelé šance si vybojoval Bednárik, strely zľava ale neprešli za Orlíka. Vo veľkej príležitosti vyrovnať gólové skóre bol Michal Simon, keď dorážal vyrazený puk. Presný zásah pridal až v 14. minúte Bednárik, keď dostal prihrávku na pravú stranu a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Stredná časť začala rýchlym gólom Gladiátorov, presný bol Okuliar. Z hostí pohrozil Marek Simon, keď sa dostal do brejku, ale na Gašparoviča bol prikrátky. Skvelo zahral i Kubic a Fabo, no trenčianskeho brankára nie a nie prekonať. Čo sa nepodarilo Kráľom z Bratislavy, to predviedli domáci, v 32. minúte zvýšil už na 4:0 Timotej Jurenka. Až minútu pred koncom tretiny sa podarilo hosťom prestreliť Gašparoviča, počas presilovky o dvoch hráčov bol presný Marušiak.

Záverečné dejstvo začali lepšie Kings,  bejzbalovo to skúšal Mašlanka. Gól mohli pridať Trenčania, konkrétne Broska dokázal oklamať Orlíka, no zasunúť puk do bránky už nestihol.  Hostia sa snažili ešte zdramatizovať zápas, po vyhratom buly v útočnom pásme rýchlo strieľal Fabo, no Gašparoviča už nikto neprekonal. Naopak Gladiátori pridali ešte dva presné zásahy – v 53. minúte Buliš, o niečo neskôr i Kuvík.