shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

ACUH

ACUH – Association of Czech University Hockey

ACUH – Asociace Českého Univerzitního Hokeje 

President: Aleš Bachánek

Email: a.bachanek@euhl.eu

Vice – President: Milan Vodička

Email: m.vodicka@euhl.eu


O nás:

Asociace Českého Univerzitního Hokeje (ACUH) byla založena roku 2018, svojí mateřskou organizací – Evropskou Univerzitní Hokejovou Asociací (EUHA) spravující Evropsku Univerzitní Hokejovou Ligu (EUHL) za účelem získání státní podpory na zabezpečení účasti výlučně českých univerzitních týmů v pravidelné mezinárodní univerzitní hokejové lize EUHL.

ACUH plánuje spolupracovat s Českým svazem ledního hokeje (ČSLH) s cílem koordinovat svoji strategii s ČSLH tak, aby pro Český univerzitní hokej pomohl zajistit kontinuitu pravidelné hokejové soutěže co nejvyššímu počtu mladých lidí a zároveň zabezpečit jejich růst v akademické, osobností a sportovní oblasti.

 Cíl:

Naším cílem je podpora současných a budování nových českých univerzitních týmů a zároveň zabezpečování účasti studentů  českých vysokých škol v pravidelné univerzitní hokejové soutěži EUHL (Evropská Univerzitní Hokejová Liga) a integrace českého univerzitního hokeje do celkového sportovního a vzdělávacího systému České republiky tak, aby studující (hokejista/hokejistka) mohl mít všechny výhody z vysoké vzdělávací, sportovní, sociální a etické zkušenosti, kterou univerzitní hokej přináší.

Generální strategie a hodnoty:

ACUH vytváří možnost účasti studentům univerzitních hokejových týmů v pravidelné univerzitní lize. Studenti musí splnit následující podmínky:

  • být studentem české vysoké školy nebo univerzity
  • nebo být studentem střední školy s maturitou
  • nestartovat v profesionální hokejové soutěži (amatérský status).

Respektování statutu amatéra je pro dlouhodobé fungování pravidelné univerzitní hokejové soutěže principiální. Pro český hokej je důležité vytvořit segment, který zabezpečí, že v něm aktivní sportovec – hokejista zůstane v první řadě studentem a až potom hokejistou. Trend propojení vzdělávání a sportu je nezpochybnitelný. Většina mladých sportovců si přeje dosáhnout co nejvyšší možné vzdělání bez nutnosti ukončení svého sportovního snu. Vytvořením možnosti startovat v pravidelné a kvalitní univerzitní hokejové lize umožníme mladým talentovaným lidem další osobnostní a sportovní rozvoj.

Vize:

Pravidelná hokejová univerzitní liga doplňující výchovný systém ČSLH tu dosud chyběla. Její organizování zabezpečí širší uplatnění studentů -sportovců. Toto uplatnění spatřujeme ve  vertikální a horizontální rovině.

Ve vertikální rovině univerzitní hokej zastřešuje následující:

  • je pomocnou rukou pro hráče, kteří by v 19-20 letech věku dali přednost studiu před hokejem
  • minimalizuje odchod hráčů do zahraničí
  • umožní plynulý přechod mladých hráčů k seniorům, přemostění mezi juniorským a seniorským hokejem (Late Bloomers).

V horizontální (geografické) rovině univerzitní hokej zastřešuje následující:

  • umožní startovat univerzitním týmům v pravidelné univerzitní soutěži EUHL;
  • podporuje vybudování univerzitních hokejových týmů a to v každém kraji České republiky tak, aby tyto navazovaly na projekt ČSLH směrovaný ke vzniku středoškolských hokejových akademií.

Slogan:

 „Není to vždy o tom, abychom hráli tvrdě, ale abychom hráli i moudře – vzdělávání je pro život“ – Zdeno Chara – the captain of Boston Bruins, NHL


 

Tlačová konference ACUH a EUHA na Karlovej Univerzite v Prahe, 2.9.2019