V poslednom ligovom zápase roku Diplomati úspešne zdolali HK Slaviu STU

Posledný ligový zápas v tomto roku Diplomati odohrali na svojom domácom ľade proti mestským kolegom a rivalom z tímu HK Slavia STU. Domáci mali po poslednom prehratom zápase čo naprávať a tak sa z ich strany dala čakať intenzívna hra. Hostia z STU však taktiež mali zálusk na víťazstvo, motivovaní výhrou z predchádzajúceho zápasu.

Diplomats Pressburg – HK Slávia STU 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 31. Podgorski (Winkler, Holeš), 32. Hegely (Brincko) 53. Brincko (Kraus, Turan) – 3. Galko (Gráčik, Horváth) 10. Gráčik

Vylúčení: 7:7 na dve minúty, presilové hry 0:1, oslabenia 0:0, strely na bránu: 31:27

Rozhodovali: Fridrich – Ziolkovsky, Šimko

Diplomats Pressburg: Pardubský – Karaba, Studený, Brincko, Burian, Sudek, Just – Hudcovský, Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Kraus, Mucha, Winkler, Podgorski;

HK Slávia STU: Mega – Shmidt, Naumov, Galko, Rendek – Máder, Bubica, Mikloš, Gráčik, Sochor, Slavkov, Kanda, Hajduk, Horváth, Harakaľ;

Prvých pár minút zápasu sa nieslo v pomerne vyrovnanom duchu aj napriek miernej prevahe Diplomatov pri puku. Prvý úder však zasadil hosťujúci Galko už v tretej minúte, kedy nie príliš silnou strelou do horného rohu brány prekonal Pardubského. Otrasení domáci, nečakajúc takýto začiatok zápasu, začali korčuľovať ešte viac a čoskoro si do portfólia pripísali niekoľko skvelých šancí, ktoré však vyšli nazmar. Koncom desiatej minúty sa k puku dostal Gráčik, ktorému sa podarilo opäť prekonať domáceho gólmana a zvýšiť tým na, pre Diplomatov nepríjemných, 0-2.  Diplomati do konca tretiny už neboli schopní vyrovnať a do šatne tak odišli za stavu 0-2.

V druhej tretine boli domáci schopní udržiavať si útočné pásmo o čosi častejšie, no prílišné kombinovanie, akokoľvek efektné, neprinieslo až do 31. minúty zápasu žiadne ovocie. Prvé sladké plody ochutnal po peknej spolupráci pred bránou Podgorski, ktorý po asistencii Winklera a Holeša dostal puk za chrbát gólmana Slavie Megu. Táto vzpruha bola na hre Diplomatov ihneď badateľná a takmer okamžite nasledovala ďaľšia úspešná akcia, na ktorej konci stál Hegely, vyrovnávajúc skóre na 2-2. Do konca tretiny sa už skóre nezmenilo.

stu text

Kvalitná fyzická príprava domácich sa začala v tretej tretine čoraz viac prejavovať. Boli totiž schopní korčuľovať rýchlejšie a dynamickejšie ako súper, na ktorom bolo čoraz viac vidno vyčerpanosť. Stále včak boli schopní nepríjemne útočiť a pripraviť domácim v ich obrannom pásme krušné chvíle. Víťazný gól v tejto vypätej tretine vzišiel z hokejky domáceho Brincka až v 53. minúte po krásnej asistencii Krausa. Hostia sa až do konca zápasu nehodlali vzdať a po odvolaní brankára prišlo ku dvom kurióznym šanciam z hokejok domácich, ktorým sa dvakrát nepodarilo trafiť do prázdnej brány. Napriek tomu však svoj posledný ligový zápas tohto roku dohrali úspešne a dopriali si skorý vianočný darček v podobe troch bodov.

Text: Michal Goga