UMB na domácom ľade opäť víťazne

Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici dnes bojovali tímy umiestnené na prvých dvoch priečkach v tabuľke EUHL – UMB Banská Bystrica a Paneuropa Kings z Bratislavy. Na hráčoch z oboch tímov bola badateľná nervozita. Po ťažkom súboji sa však z výhry tešil domáci tím, ktorý opäť svieti na vrchole priečky v tabuľkách Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

UMB Banská Bystrica – Paneuropa Kings  5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 4. Maliňák (Kandra, Indrych), 24. Mendel (Mančák),  46. Kováčik (Kandra, Kamzík) 50. Primus ( Prandorfy, Mančák), 55. Kasanický ( Prandorfy) – 16. Kopecký, 56 Adamík (Jonášek, Szabó)

Vylúčenia:  6:7 na dve minúty, navyše Krahulec (PAN) 10min za napadnutie zozadu a Szabó (PAN) 10min za nešportové správanie

Počet striel: 28:38

Rozhodovali: J. Majling – R. Ivan, M. Číž

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Indrych, Šeliga, Ferleťjak

Paneuropa Kings : Orlík (Porubský) – Adamík, Fabo, Faktor, Findura, Hošek, Jonášek, Ketner, Kopecký, Hanák, Pečimut, Tarabík, Hubek, Szabó, Švec, Tekáč, Šotek, Zvara, Krahulec

Diváci už od začiatku zápasu nevedeli kam by sa mali pozerať skôr. Puk sa odrážal od hokejky k hokejke. Hráči oboch tímov vstúpili do zápasu v plnom nasadení. V piatej minúte vyštartoval Maliňák po bráne súpera a zavesil do nej prvý gól zápasu pre svoj tím. Tím Kingov v nasledujúcich minútach pritlačil na domácich hráčov a obsadil územie pred bránkoviskom. Súperov sa však Bystričania rýchlo striasli, a Ferleťjak vzápätí postrašil ich brankára neúspešným výstrelom. Štyri minúty do konca prvej tretiny  puk od Kopeckého strely odskočil pred betónom brankára a ocitol sa v bráne. Domáci tím nato získal nariadené trestné strieľanie, v ktorom žiaľ nezabodovali. Do druhej tretiny tak prichádzali hráči s vyrovnaným skóre.

Dravá chuť o víťazstvo UMB tímu si hneď zo začiatku druhej tretiny prišla na svoje. Brankár Kingov ani nezaregistroval krásnu prihrávku Mančáka ktorou posunul puk za seba priamo na napriahnutú hokejku Mendela, ktorý bez váhania strelil gól a zvýšil skóre svojho tímu na 2:1. Napätie v tomto súboji sa stupňovalo a po každom útoku narastala na oboch stranách tímov nervozita. S väčším pokojom na duši odchádzali do kabíny domáci hráči, ktorí si udržali získané skóre až do konca druhej tretiny.

UMB tím si dal hneď z príchodu tretej tretiny repete. Brána súperov tak pocítila v tomto stretnutí puk už po tretí krát, vďaka vydarenej strele Kováčika. Po niekoľkých minútach sa opäť hráč domáceho tímu Primus ocitol v nádejnej pozícii, pred bránkoviskom a strelil štvrtý gól pre svoje mužstvo. Päť minút do konca zápasu, hneď po vhodení buly, Kasanický daroval súperovej bráne ďalší gól, na ktorý mu odpovedal Adamík svojou úspešnou strelou. Po ukončení stretnutia odišli z ľadovej plochy ako víťazi domáci hráči a tým sa opäť dostali na vrchol priečky EUHL.

Lukáš Opáth, tréner domácej UMB po zápase: „Očakávali sme, že to bude ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Zápas bol hodný boja o prvé miesto. Lámalo sa to v druhej tretine, ktorá sa hrala vo vysokom tempe. Dôležité ale bolo, že sme do šatne odišli za stavu 2:1. Dnes boli aj fanúšikovia opäť raz skvelí. Ďakujem chalanom za výkon a teším sa, že prezimujeme na prvom mieste. Žeby majstri za rok 2015? (smiech).

Autor článku: Barbora Plešavská