Plyšáci poputují k dětem do nemocnice, tři body si však odváží UHT Graz

Ve středu 9. prosince odehráli Akademici Plzeň zápas s rakouským týmem UHT Dukes Graz. Zápas Evropské univerzitní hokejové ligy domácí využili k charitativní akci pro děti z Fakultní nemocnice Plzeň, v rámci které hráči předají malým pacientům plyšáky, kteří jim jistě zpříjemní pobyt v nemocnici. Plyšové hračky měli na led naházet fanoušci po prvním gólu Akademiků. Děti se svých plyšáků dočkají, ovšem fanoušci na branku Plzeňských čekali marně.

Akademici Plzeň – UHT Dukes Graz 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly a asistence: 10. Sternat (Ungericht, Innerkofler); 34. Sternat (Pfingstner); 39. Ungericht (Innerkofler); 48. Schröttne

Vyloučení: 7:8 na dvě minuty

Rozhodčí: G. Malá – D. Jelínek, O. Malý, M. Kotyza

Akademici Plzeň: Smejkal – Blumentrit, Brand, Charvát, Kašpar, Malota, Radouch, Tichý, Valeček – Dědič, Dušek, Faschingbauer, Fiala, Franěk, Ingriš, Polívka, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Svoboda, Škarka

UHT Dukes Graz: Zeugswetter – Bednjanec, Lammer, Panger, Pfingstner, Ritzmaier, Scepka – Dreymann, Florian, Innerkofler, Köberl, Mörtl, Schröttner, Sternat, Ungericht

Po předání dresu Akademiků jejich věrnému fanouškovi Ladislavu Nedbalovi z rukou trenéra Tomáše Ceperka a po zaznění obou státních hymen z režie dětského sboru Mariella, mohla hokejová bitva začít. První třetina se nesla v duchu velkých šancí a následně velkých zklamání, neboť gólman rakouského Grazu několikrát předvedl, že svou formu doma rozhodně nezapomněl. Na střely od domácího týmu odpovídal přesnými zákroky a puk se za brankovou čáru domácím dostat nepodařilo. Hosté byli v tomto ohledu již úspěšnější a v deváté minutě Sternat za asistence Ungerifta a Innerkoflera uštědřil svému soupeři první gól.

Během druhé třetiny si domácí mohli vyzkoušet všechny možné taktiky přesilové hry, jelikož na trestné lavici se v první části třetiny vystřídaly čtyři rakouské dresy. Akademici bohužel brankáře soupeřů neprostřelili. Jejich rozpačitá hra vyhovovala hráčům z Rakouska, kterým se dvakrát povedlo využít chyby domácích a skórovat. Druhý gól si ve 33. minutě připsal opět Sternat. Třetí branku do šatny Akademiků vstřelil minutu před koncem třetiny Ungericht.

Výsledek, který byl k vidění na světelné tabuli, reflektoval styl hry poslední třetiny. S vědomím tříbrankového rozdílu Akademici tlačili hokejisty z Grazu do jejich obranného pásma, nicméně střely z plzeňských hokejek do brány nepadly. Na druhé straně kluziště Schröttner našel odkryté místo v bráně a v 52. minutě UHT Dukes zvýšili svůj náskok na 4:0. Odhodlání Akademiky ovšem neopouštělo. Stále se nepřestávali snažit o úpravu konečného výsledku zápasu. Jejich šance jim však mařily nepřesně mířené střely či stále vynikající Zeugswetter, jenž tři minuty před koncem lapačkou na poslední chvíli stihl zachytit puk, a zmařit tak poslední větší naději domácích na gól. Se sirénou ohlašující konec zápasu konečně začali padat plyšáci na led z rukou fanoušků, kteří až do konce zápasu neúnavně podporovali svůj tým.

Autor: Nikola Havelková

Autor fotografií: Jiří Šimeček