Univerzita Karlova zdolala bojovné Shileds

UNIČOV – Nováček soutěže European University Hockey Ligue (EUHL) vyzval na domácím ledě v Uničově čtyřnásobného mistra Univerzitu Karlovu. Favorit ze zápasu nakonec veze plný počet bodů, ty si ale musel zasloužit. Úvodního buly se ujal proděkan Fakulty tělesné kultury Svatopluk Horák.

University Shields Olomouc – Univerzita Karlova 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

University Shileds Olomouc: Pospíšil (Horváth) – Janků, Tománek, Svozílek, Liška, Síkora – Janošek, Kočí, Evják, Hajšman, Horák, Lainka, Matuška, Dočkal, Siegel, Skopal, Cios

Univerzita Karlova: Oliva (Hamalčík) – Slavíček, Bartoš, Pastier, Baláž, Kopica, Černý – Svoboda, Kukačka, Špičan, Steklík, Hyršl, Veselý, Molčík, Slánský, Malý, Kvaček, Benedek

Rozhodčí: Sedlák – Navrátil, Perutka

Vyloučení: 5:5 (v minutách 10:12)

Střely: 25:32

Góly a asistence: 2:48 Janošek (Cios, Tománesk) – 28:11 Špičan (Baláž), 31:16 Steklík (Svoboda), 31:52 Hyršl (Slavíček, Slánský)

První třetina začala lépe pro Shields. I přes to, že hned od první minuty hráli v oslabení. V jeho závěru ujel hostující obraně Janošek, udělal kličku vyjetému brankáři a poslal olomoucké do vedení. Do desáté minuty byla hra poměrně vyrovnaná, to se však ve druhé části první třetiny změnilo. Univerzita Karlova začala domácí přehrávat, dostala se i do několika dobrých šancí, ale všechny zneškodnil brankář Shileds Pospíšil. Do šaten se tedy šlo s celkem překvapivým vedením University Shileds Olomouc.

Do prostředního dějství nastoupili hosté odhodlaní obrátit skóre. Hra UK se viditelně zlepšila. Domácí mužstvo mělo s aktivním napadáním soupeře problémy, z kterých pramenil souvislý tlak na bránu Shields. V deváté minutě se hosté dočkali. Hostující Špičan si v přesilové hře navedl puk do prostoru mezi kruhy a střelou tahem do horní častí brány překonal Pospíšila. Pražané po vstřeleném gólu nepolevili a stále si vytvářeli tlak. Za necelé tři minuty se skóre definitivně otočilo na stranu hostí. A to když dlouhou hru bez přerušení ukončil vstřelenou brankou hostující Steklík. Obrat do minuty pojistil Hyršl, který přes domácího Pospíšila procedil střelu ze strany. Obraz hry byl do konce druhé třetiny stejný – tlak UK s neúspěšnými protiútoky Shields.

Od třetí třetiny si domácí slibovali zmírnění tlaku a návrat do zápasu. K vyrovnání hry opravdu došlo, místy byli domácí na ledě aktivnější a tvořili si slibné šance. Všechny ale pokryla hostující pozorná obrana s přispěním brankáře Olivy. Když šli Shields dvě minuty před závěrečnou sirénou do oslabení, bylo o výsledku téměř rozhodnuto. To se také potvrdilo a Pražané si odvezli cenné tři body.

Nejlepším hráčem Univerzity Karlovy se stal Svoboda, který si k asistenci u druhého gólu připsal dva plusové body za účast na ledě. Z domácích byl nejlepší Hajšman, jenž díky své rychlosti dělal hostující obraně velké problémy.

I přes domácí ztrátu je vidět, že olomouckého nováčka není radno podcenit. Nebýt totiž nepovedené druhé třetiny, měl by dnes čtyřnásobný mistr z Prahy velké potíže.

Úvodního buly se zhostil proděkan Fakulty tělesné kultury Svatopluk Horák. Foto: Alena Zapletalová

Autor: Martin Michálek