Masaryčka udělila Akademikům lekci z produktivity

Zápas blbec. Během úvodní třetiny vyslali Akademici na branku Masarykovy univerzity dvanáct střel, v brance neskončila ani jedna. Brňané vystřelili desetkrát, z toho hned třikrát zvedali ruce nad hlavu. V tomto trendu se odehrával celý zápas, ve kterém i přes veškerou snahu podlehli plzeňští studenti nováčkovi Evropské univerzitní hokejové ligy z moravské metropole 2:5.

V předchozím duelu smetli Akademici před domácími fanoušky trenčínské Gladiátory 6:1. I do duelu s Masarykovou univerzitou vstoupili nadějně, hned v prvním střídání nastřelili břevno. Skóre ale otevřel hostující Michal Nohel, na kterého navázal Ondřej Urban. Osm vteřin zbývalo do konce úvodní dvacetiminutovky, když se červené světlo za brankou gólmana Jakuba Frčka rozsvítilo potřetí. Tentokrát se o to postaral Tomáš Račický. Do kabin se tak šlo za stavu 0:3.

Jako by se s přestávkou vypařila i smůla, která se Akademikům lepila na hokejky. Nejprve snížil Jan Setikovský, na rozdíl jediné branky pak Plzeňany dotáhl Petr Mainer. Právě tento útočník, který má na kontě i několik extraligových startů za chomutovské Piráty, se stal nešťastným hrdinům následující situace. V úniku byl totiž faulován a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou – trestné střílení! Mainer si ale rychlou brzdou a zpětnou kličkou na skvěle chytajícího Davida Holuba v brance hostů nepřišel. A tak zákonitě přišel trest. Ve 39. minutě rozvlnil Frčkovu síť Martin Biolek a Brno vedlo opět o dva góly.

Od Akademiků se v závěrečné části čekal velký tlak, nápor se ale nekonal. Masarykova univerzita perfektně bránila střední pásmo a plzeňští hokejisté měli ohromné problémy usadit se v útočné třetině. Ve 44. minutě navíc po zbytečné ztrátě inkasovali domácí popáté, když přesně zamířil Jiří Čtvrtníček. Tím i uzavřel skóre zápasu na 2:5. Akademici tak mají po čtyřech zápasech na kontě jedno vítězství, zatímco Masarykova univerzita se posunula na vedoucí příčku tabulky.

Střípky ze zápasu: Ve druhé třetině dostali Akademici dvojnásobnou početní výhodu, která trvala 96 vteřin. Proměnit ji však nedokázali a potvrdilo se staré známé hokejové přísloví, že kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, nezaslouží si vyhrát.

Nejlepší hráči: Petr Mainer – Tomáš Račický

Evropská univerzitní hokejová liga:

Akademici Plzeň – HC Masaryk University 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Branky: 24. Setikovský (Faschingbauer, Muchka), 29. Mainer (Faschingbauer, Malota) – 9. Nohel (Heža), 13. Urban (Račický), 20. Račický (Urban, Vlašín), 39. Biolek (Kučera), 44. Čtvrtníček (Heža)

Vyloučení: 4:4, navíc Urban (MAS) 10min OT

Střely: 31:25

Akademici: Frček (Smejkal) – Pokorný, O. Polívka, Muchka, Beer, Prachař, Malota „A“, Šimůnek – V. Polívka, Setikovský, Faschingbauer – Mainer, Kučera, Baxa – Polata, Hřebík, Voves – Škarka, Sequens, Jakubec. Trenér: Tomáš Ceperko

MUNI: Holub (Golasowski) – Šidák, Vlček, Kosorin, Klíma, Grygera, Kučera, Pernický, Maršálek – Bustin, Pěška, Čtvrtníček – Urban, Vlašín, Račický – Biolek, Matov, Vaverka – Nohel, Pavel, Heža. Trenér: Luděk Stehlík