shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Premiérový zápas Inženýrům nevyšel. Vítězství putuje do Brna

Inženýři ve svém prvním zápase sezóny 2017/2018 Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) přivítali na domácím ledě tna Hvězdě tým Masarykovy univerzity. Na první gól Brna ještě domácí dokázali rychle odpovědět, u dalších dvou se jim to už nepodařilo. Brno si připisuje druhou výhru, Engineers budou mít šanci na nápravu v neděli, kdy vyráží na trip.

Engineers Prague – HC MASARYK University 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly a asistence: 18. Suda (TS) – 15. Čtvrtníček (Bustin, Šidák). 44. Pěška (Čtvrtníček), 51. Račický (Vlašín)

Vyloučení: 8:6, navíc: Popek (ENG) 5+OK – Pernický (TS)

Počet střel: 27:37

Rozhodčí: Výborný – Fujs, Hála

Diváci: 170

Sestava Engineers Prague: Příhoda (Konečný) – Klement, Herna, Sekera, Žáček, Ureš, Janásek, Kuruc – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Suda, Hyršl, Urbančík, Veber, Heža O., Hlaváč, Popek, Bazgier, Fiala; Trenér: Milan Filipi

Sestava HC MASARYK University: Golasowski (Holub) – Šidák, Kučera, Kosorin, Pernický, Maršálek, Klíma, Grygera, Vlček – Matov, Pěška, Čtvrtníček, Nohel, Biolek, Vaverka, Urban, Pavel, Bustin, Heža J., Račický

 

Začátek zápasu byl o několik desítek minut posunut, hosty totiž uvízli ve spárech nevyzpytatelné dálnice D1. Přišli tak o předzápasové rozbruslení a na začátku to bylo znát. Domácí lépe bruslili, dostávali se do dobrých pozic, ale chyběl jim důraz v zakončení. V půlce úvodní dvacetiminutovky dostali navíc příležitost zkrácené přesilové hry 5 na 3. Tu však i přes nadějné pokusy nevyužili. Stejnou příležitost dostali o pár minut později hosté a ti na rozdíl od Engineers fauly potrestali. Peter Bustin našel přihrávkou u pravé tyčky číhajícího Jiřího Čtvrtníčka a ten neměl problém poslat kotouč za Příhodu a Brno šlo do vedení. Druhý gól zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. K radosti fanoušků domácích padl do sítě Brna. V 18. minutě byl  v úniku faulován Martin Suda. Trestné střílení zvládl na výbornou a kličkou do forhendu vsítil první gól Engineers. Vyrovnáno!

Druhá třetina toho přinesla mnoho, jen ne gól. Hned v 21. minutě jeden z domácích putoval na trestnou lavici a hráči HC Masaryk University díky přesilovce na začátku dostali do tlaku. Žádnou šanci ale nevyužili, domácí podržel bezchybný Příhoda.  Domácím se ve druhé nedařilo jednoduše přecházet střední pásmo a když už se ocitli v nadějné příležitosti, chyběla přesnost. Ke konci třetiny se na ledě přitvrdilo a diváci mohli sledovat několik potyček a tvrdých střetů. Stav po druhé třetině se nezměnil, stále jedna branka na obou stranách.

V závěrečné třetině se na gól nečekalo dlouho. Ve 44. minutě domácí propadli a situaci 2 na 1 vyřešili perfektně – Čtvrtníček přihrál Pěškovi a ten překonal Příhodu. A bylo hůř! Pětiminutový trest následně inkasoval Lukáš Popek za naražení zezadu. Domácí se úspěšně bránili necelé tři minuty. Masaryčku poslal do dvougólového vedení Tomáš Račický, asistoval Michal Vlašín. V závěrečných minutách se Engineers nedařilo dlouho dostat do souvislejšího tlaku. Hosté výborně bránili a výhru si zkušeně pohlídali.

Engineers Prague nenaskočili do sezony podle představ. Na hráčích byla znát nesehranost a v důležitých chvílích chybělo více klidu na hokejkách. Naopak na Brnu byla znát zápasová praxe. Díky trpělivému výkonu si Moravané připsali k jedné prohře a jedné výhře další vítězství.

Inženýři se mohou v lepším světle předvést hned 22. října v Budapešti a 23. října v Prešově. Jaký je cíl? tripu? Přivést do Prahy 6 bodů!

Autor: Barbora Pospíšilová, Marek Herna