Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Tým Univerzity Karlovy obhájil po těsném vítězství nad Technikou Praha svoji nadvládu

Ani tentokrát se svržení z pomyslného trůnu nekonalo. Po třetinách 3:1, 0:2 a 1:0 se domácímu týmu Univerzity Karlovy podařilo obhájit svoji vítěznou sérii nad Technikou Praha. Po delší dobu zápasu byl ale stav vyrovnaný a nebylo vůbec jisté, kdo si body z utkání odveze. Rozhodl až vítězný gól kapitána domácích Ondřeje Krátkého a zbývajících osm minut do konce zápasu si jeho mančaft už dokázal pohlídat.

DSC_3788

Po minulých sezonách se letos síly mezi oběma pražskými soupeři začínají vyrovnávat, o čemž svědčí i výsledek z druhého odvetného utkání. V tom prvním, které se odehrálo v polovině listopadu na Hvězdě, skončila domácí Technika po těsné porážce 1:2 bez bodů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, domácím hokejistům v rudých dresech se svoji nadvládu nad Prahou podařilo opět obhájit po vítězství 4:3. V samotném závěru hry ale byla vyrovnávací branka pro Techniku na spadnutí, hru s časem se ji ale vyhrát nepodařilo.

První branka zápasu padla do Příhodovy klece. Martin Gremlica si před ní v sedmé minutě řekl Novákovi o přihrávku a zakončoval do odkrytého prostoru – 1:0, že to bude vyrovnaný zápas, tomu nasvědčila rychlá odpověď z hokejky Oldřicha Hežy1:1Družinu trenéra Jana Krégla to probralo k činu a než uplynula polovina hrací doby, vytvořila si relativně pohodový náskok, který mohl celou její střídačku uklidnit.Ve čtrnácté minutě se Lukáši Kasalovi podařilo najet si přímo do předbrankového prostoru, kde se okamžitě postavil do výhledu brankáře. Jakmile měl maskovaného muže Techniky alespoň zčásti pod kontrolou, řekl si o teč Slánskému, který s pukem na holi ujížděl podél bočního mantinelu. Slánský nahodil, Kasala tečoval, puk se ovšem odrazil od špičky gólmanova betonu. Chtělo to tak ještě dorážku druhého jmenovaného, aby domácí navýšili na 2:1.
DSC_4132
Vendelín Krudenc pak ještě před odchodem na první přestávku vystřelil jednu branku „do kabiny“, která hostující tým stála jednogólový dostřel – 3:1.Prostřední dějství patřilo Technice. Té se podařilo prosadit se ve Skuhrovcově hradu hned dvakrát, čímž se dostala opět na začátek, tedy do jednobrankové ztráty na domácí tým. Kapitán týmu David Sem ve čtyřiadvacáté minutě dodal svému týmu naději, když snížil na příznivějších 3:2 a Martin Dulovec dokázal to, za čím se jeho tým hnal převážnou polovinu zápasu. Ujfaluši pročísl s pukem na holi střední pásmo a ve třetině domácích jej nahrál právě na Dulovce, který vyrovnal účty – 3:3.

Prvních třicet minut zápasu přineslo šestibrankovou přestřelku, pročež druhá polovina utkání byla po gólové stránce méně zajímavá. Brankáři na obou stranách kluziště zabouchli dveře a bylo jasné, že kdo se prosadí nyní, ten z utkání odejde jako vítěz. Ve dvaapadesáté minutě se to podařilo Ondřeji Krátkému. TomuDSC_4369 puk od modré poslal Herr a kapitán domácích jen neváhal tečovat kamkoli mezi tři tyče Techniky. I tentokrát byly Příhodovy betony na svém místě, Krátkého dorážka si mezi nimi cestu ale přeci jen našla – 4:3.