Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

V zápase UMB tímu proti ACHA USA sa zrodilo vysoké víťazstvo Bystričanov

Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici si univerzitný tím UMB zmeral sily s rovesníkmi z Ameriky. V úvode stretnutia to vyzeralo na veľmi vyrovnaný zápas. Gólovo aktívnejší bol však domáci tím, ktorý efektívne využil svoje šance a po šesťdesiatich minútach zaslúžene triumfoval. Vyzdvihnúť opäť treba výkon brankára Korytára, ktorý svojimi zákrokmi podčiarkol výborný výkon Bystrickej defenzívy.

UMB Banská Bystrica – ACHA D3 USA  6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Brnčal (Šeliga), 13. Kamzík (Málus, Kandra), 23. Tenkel (Koch), 29. Málus (Studený, Kasanický), 48. Kamzík (Koch, Nociar), 52. Indrych (Ferletjak, Kandra) – 42. Duncan (Bell)

Vylúčení: 8:7 na dve minúty

Rozhodovali: Jakubec A., Jakubec Ľ – Šoška M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec –  Majling, Rajčan, Mendel, Ferletjak, Šeliga, Bednarčík, Málus, Kamzík, Brnčal, Kandra, Michalčík, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Studený, Kováčik, Kasanický, Janák, Koch

ACHA D3 USA: Gagnon, Erwin – Christofferson, Gleason, Huizenga, Markopoulos, Bell, Zurick, Kath, Braudis, Hellebuyck, Yost, Roberts, LaCombe, Kell, Frazer, Peterson Digison, Massa, Kohlhepp, Duncan, Rothe

Spočiatku prvej tretiny viedli oba tímy vyrovnaný zápas. Prvý úspešný gólový zásah však zaznamenal v 7. minúte domáci tím UMB. Brnčal z výhodnej pozície pred bránkoviskom zavesil svoju strelu do pravého horného rohu bránky a  zaknihoval  prvý gól zápasu. V 13. minúte sa UMB tím dostal do presilovky 5 na 4, ktorú zúžitkoval Kamzík priamou strelou spomedzi kruhov.  Bystričania viedli zaslúžene 2:0. Do konca prvej tretiny sa skóre zápasu aj napriek mnohým gólovým príležitostiam na stranách oboch tímov nezmenilo.

V gólovom reťazci pokračoval UMB tím aj v druhej tretine. Na dominantný výkon domáceho tímu z prvej tretiny nadviazal  gólom v oslabení Tenkel a v priebehu 23: minúty zabezpečil svojmu tímu troj gólové vedenie. Skóre Bystričanov neprestávalo rásť. V 29. minúte sa po Studeného asistencii podarilo Málusovi prestreliť brankára a zmeniť stav skóre na 4:0. Pre tím z Ameriky to začalo vyzerať na výraznejší debakel. K udržaniu náskoku a nulového gólového konta hostí až do konca tretiny, prispel výborným výkonom brankár domáceho tímu Korytár.

V 42. minúte doplatil zatiaľ bezchybný Korytár na chybu v obrane ktorú potrestal Duncan a znížil stav stretnutia na 4.1. UMB tím však nenechal na seba dlho čakať a obratom odpovedal na úspešnú gólovú strelu súperov. V 48. minúte sa po druhý krát v presilovke strelou od modrej presadil Kamzík a zvýšil náskok svojho tímu na pohodlných 5:1. V 52. minúte sa sieť bránky na strane tímu z USA opäť rozvlnila Indrychovou strelou po krásnej asistencii Ferletjaka. V závere zápasu skúsil americký tím powerplay, ale ani to im neprinieslo skorigovanie skóre. UMB tím tak odišiel z ľadu s víťazstvom 6:1.

Lukáš Opáth (hlavný tréner UMB tímu):

Tento zápas bol pre nás výnimočný. Veľmi sme sa na neho tešili, lebo tento zápas nebol ligový ale skôr medzinárodný a priateľský. Aj skrz to sme sa však snažili chlapcom vysvetliť, že chceme vyhrať. Čo sa týka výsledku, nezobrazuje úplne to, čo sa na ľadovej ploche odohrávalo. Tak ako bolo 6:1 mohlo byť skóre aj vyrovnané. Súperi mali naozaj veľa šancí. Nás jednoznačne podržal náš brankár, čo aj rozhodlo o výsledku a môžem povedať, že nám takmer všetky gólové akcie vyšli. Som rád, že teraz máme tu pauzu, a že sme boli schopní dať do tohto zápasu všetko. Na dnešný zápas sme sa nepripravovali nijako špecificky. Nacvičovali sme v podstate to isté čo aj v lige. Keďže boli sviatky tak sme to až tak nesilili, ale teraz chceme na všetkom ešte viac zapracovať. Neriešili sme teda nič špecifické, chceli sme si zahrať našu hru. Pripravujeme sa skôr na ligu ako na priateľský zápas.

Craig Bioni (hlavný tréner ACHA D3 USA):

Dnešné stretnutie hodnotím veľmi pozitívne. UMB tím je naozaj dobrý tím a špeciálne by som chcel pochváliť ich brankára. Vychytal 49 striel z 50, čo je naozaj dobrý výkon. Čo sa týka nás, dostali sme dva góly v oslabovke a jeden v našej presilovej hre, čiže som si vedomý, že musíme zapracovať na hre v oslabení. Všeobecne herný prejav UMB tímu a výkon brankára boli kľúčom k ich víťazstvu. Na tieto zápasy ktoré práve absolvujeme sme sa nepripravovali nijako špeciálne. Zapracovali sme viac na korčuľovaní. Začíname zľahka, a pomaličky postupujeme ďalej. Myslím že sú chalani určite pripravení a samozrejme ešte mladí.