V prvom novoročnom zápase Warriors českému súperovi podľahli!

Po viac než mesačnej pauze od posledného zápasu na domácom ľade zahájili prešovskí bojovníci rok 2017 nepriaznivo, na rozohraných českých bratov nestačili. Tí si v nedeľu zmerali sily v poľskej Krynici, odkiaľ si po výhre 4:0 doniesli 3 body. Ďalšie im aj napriek vedeniu v prvej tretine neochotne na konto pripísali aj hráči Unipo Warriors s výsledným stavom stretnutia 2:3.

Nasadenie a dravosť bolo viditeľné na oboch stranách. Gólmana domácich ohrozoval už od úvodného hvizdu Malota, rovnako to skúšal Faschingbauer, neskôr sa k neúspešným strelcom pridal Sequens. Strelecké pokusy na oboch stranách prinášali do hľadiska čoraz väčšie napätie, kto vsieti úvodný gól zápasu. Akademici v plnej zbroji nenechávali nič na náhodu a využívali každú možnú šancu na strelenie gólu, o čom svedčí aj štatistika striel na bránu s vyšším počtom pre súpera 27-19. Skóre zápasu otvoril za asistencie Mistríka pohotovou dorážkou domáci Hrivňák (UNIPO). Malota a Tichý (ACA) sa snažili dorovnať skóre, ale prešovská defenzíva bola proti. Stav po prvej tretine, ktorá bola bohatšia na tresty, než na góly, keď si miesto na trestnej lavici vymenili Hrušovský, Mihal (UNIPO) a Baxa ( ACA), bol 1:0 pre domácich Warriors.

Druhá tretina bola vyrovnaná, plná striel, ale s neúspešným zakončením. Miestami mal divák pocit, že na ľade sa viac korčuľovalo, sácalo a padalo, než hralo. Výborný výkon podali obaja gólmani, keď počas celej tretiny nevpustili do siete ani jeden gól. Strelecky to najmä skúšali Ozom, Muchka, Polívka (ACA) a domáci Mihal, Maliňák, Hrušovský. V jeden moment publikum zatajilo dych, keď v Ice Arene nastalo ticho a zmätočné hľadanie puku, ktorý však Warrior Cmorej prikryl a obral súpera o gólovú radosť. Ale nie na dlho. Záverečná tretina súboja už bola v réžii hostí. Dve vylúčenia na strane domácich pomohlo Akademikom k dorovnaniu stavu 1:1 rýchlym Faschingbauerom (as. Polívka, Pokorný). Hráči Prešova si po zápase sami priznali, že pociťovali menšiu únavu a na českých rivalov v závere stretnutia už nestačili. Svedčia o tom ďalšie dve úspešné strely premenené v góly, v 51. minúte pod taktovkou Franěka (as. Pondělík, Baxa) a o vedenie českého tímu nad slovenským sa postaral Fiala za asistencie Muchku (ACA), keď využili oslabenie domácich. Prešovskí bojovníci mali čo robiť, tesne pred koncovým hvizdom zabrali v správny moment a Paľa s asistenciou Mihala vsietil druhý gól. Posledné minúty po oddychovom čase domácich tesne pred koncom stretnutia už nepriniesol žiadnu zmenu skóre. Diváci si dorovnanie jednogólového rozdielu nevychutnali a po hlasitom odpočítavaní konca zápasu odchádzali domov smutní, rovnako ako prešovskí bojovníci za stavu 2:3 v prospech súpera.

Kapitánom tímu Unipo Warriors sa v pondelokovom zápase kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu Tomáša Lopáčka stal Martin Jesenský, asistentami Jakub Mistrík a Alexander Mihal.

Dnešný zápas bol veľmi ťažký, určite nielen pre hráčov, ale aj pre nás, keďže sa konal takmer po dvojmesačnej pauze, čo sa týka zápasového zaťaženia. Tlačí sa mi na jazyk sklamanie a menšia nechuť z toho, že v poslednej tretine sme opäť prehrali zápas a prehrali sme ho o jeden gól. Dá sa povedať, že po našich chybách, takže dnešok sa mi naozaj ťažko hodnotí.” skonštatoval snahu svojich zverencov tréner HK Unipo Warriors Peter Zachar.

Tím súpera prišiel zhruba v takom počte ako my, včera mal náročný zápas, ale dokázal sa s tým lepšie popasovať ako my. Je možno skúsenejší v lige, ale nerád by som sa už vyhováral na to, že sme neskúsení. Máme už za sebou ôsmy zápas. Myslím si, že v hokeji rozhodujú detaily a dnes to bol opäť zápas, v ktorom rozhodli naozaj malé detaily.” dodal na margo českých súperov. Pri otázke ako sa hralo na východe Slovenska kapitánovi tímu Akademici Plzeň odpovedal s úsmevom: “Dobre, ale bolo to ťažké. Ako zápas, tak aj súper. Teraz, keď už máme zápas za sebou, som spokojný. V prvej tretine nás trošku “zmáčkli”, ale myslím si, že potom sme to vyrovnali a boli sme lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali. Myslím si ale, že na nováčika je prešovský tím veľmi dobrý, no potrebujú nabrať trošku skúseností. V tejto lige je to ťažké, keďže je to špecifická liga, kde sa toľko netrénuje, musia si ešte trošku k tomu sadnúť. Ale myslím si, že je to naozaj kvalitný súper a dnešok bol pre divákov pekný hokej.” priznal svoje pocity Jakub Faschingbauer.

text: Stanka Bratková