Tým UK rozhodl čtvrtfinálovou sérii na domácí půdě a postupuje do semifinále

Do druhého čtvrtfinálového utkání nastupovalo Ukáčko s jasným cílem, zvítězit a postoupit do semifinále. Stále jim, ale v cestě stál tým Paneuropa Kings, který se snažil postoupit přes  neporažené borce z UK. Očekával se tuhý  boj a každý puk a mnoho vypjatých situací, o které v průběhu nebylo nouze. Domácí tým výrazně přestřílel soupeře a dokázal zvítězit 4:1.

UK Praha x Paneuropa Kings 4:1 (0:1, 3:0.1:0)
Branky: 25. Kredenc (Hučko), 35. Bartoš (Baláž, Slánský), 38. Slánský (Klindera, Vacek), 58. Kasala (Svoboda) – 1. Šotek (Mlynčar)
Vyloučení: 8:9 navíc Hučko 10 min hrubost, Rovný 5+20 min hrubost – Pribula 10 min nesportovní chování, Takáč 5+20 min hrubost, Šotek 5+20 hrubost
Využití: 2:0

UK Praha
Karda (Vokatý) – Krátký, Bartoš, Baláž, Knobloch, Herr, Kopica, Krudenc, Vacek – Novák, Kasala, Slánský, Klindera, Hučko, Dvořák, Svoboda, Veselý, Kukačka, Rovný, Bláha

Paneuropa Kings
Orlík (Bohuš) – Tararbík, Pribula, Šotek, Kopecký, Kelner – Šteffko, Mašlanka, Mlynčar, Guryča, Takáč, Hrbáčik, Barták, Mikeš, Klema, Hubek, Čechovi, Jurkaj

Po úvodním vhazování hráči Kings, donutili přikrýt Kardu puk a získali výhodu útočného pásma. Po vyhraném vhazování dokázal Šotek od modré prostřelit vše, co mu stálo v cestě a již v čase 0:24 se stav měnil ve prospěch hráčů Kings 0:1. Hosté se několik minut poté dostali do slibné akce po rychlém napadání rozehrávky UK, kdy Jurka dokázal najít před bránou Tarabíka, ten však na Kardu nevyzrál a vedení nenavýšil. V 5. minutě zavezl puk Rovný do útočného pásma a vybídl Kasalu, který sjížděl mezi kruhy do střely, ten však Orlíka nepřekvapil. Hra se přelévala z jednoho útočného pásma do druhého, ale na střelecké šance byla chudší. V 15. minutě byl vyloučen hráč hostí Takáč za nedovolené bránění, ale domácí tým nevyužil přesilové hry k vyrovnání. Po návratu svého spoluhráče se však v 18 minutě provinil Pribula, který podrazil domácího hráče a za nesportovní chování dostal navíc 10-ti minutový trest. 20 vteřin poté se počet hráčů na ledě srovnal, domácí brankář se provinil nedovoleným zákrokem na hráče Kings u své branky.

Do druhé třetiny nastupovali hráči UK s cílem otočit stav ve svůj prospěch. Ihned po buly dal šanci UKáčku Takáč, za hákování si šel odsedět menší trest. Ve 25. minutě dokázal prostřelit golmana Krudenc, který si vybruslil na vrchol kruhu po Hučkově vyhraném vhazování, 1:1. O chvilku později po pěkné kombinaci protáhl Štěpán Veselý Orlíka, ten se dokázal přesunout velmi rychle a podržel svůj tým. Hráči UK kontrolovali hru a zasypávali Orlíka jednou střelou za druhou. Po rychlém přenesení hry se dostal Kopecký po přihrávce od Guryči do šance, ale Novák jej zahákoval a rozhodčí odpískal trestné střílení. Karda se nenechal rozhodit a zneškodnil jeho střelu. Ve 35. minutě v početní výhodě 5 na 3 po kombinaci Slánský, Baláž zakončoval střelou z první Bartoš a zajistil Ukáčku jednobrankové vedení 2:1. Dvě minuty poté mělo Ukáčko další přesilovou hru tentokrát 4 na 3, kterou dokázal zužitkovat Slánský dorážející puk po Klinderově střele od modré. Tato třetina patřila týmu UK, což také dokazuje poměr střel na branku ve prospěch domácích 22:4.

Ve třetí třetině se projevila zvýšená nervozita, z možného předčasného ukončení sezóny, na straně hostujícího týmu a začalo se na ledě přiostřovat. Z toho vyplynulo několik šarvátek do kterých se zapojil dokonce i brankář Orlík jenž vyrážečkou napadl pod ním ležícího Veselého. Dalšími kohouty v ringu byli v tomto utkání Filip Takáč, který ve 47. minutě z ničeho nic  zahodil rukavice a pustil se do domácího Petra Hučka. Za toto konání byl hostující hráč potrestán trestem do konce utkání a 5ti minutový trest za něj musel odsedět jeho spoluhráč. Hučko obdržel trest 2+2 a osobní trest navrch. O tři minuty později došlo ke kontaktu mezi Rovným z UK a brankářem králů Orlíkem, s pomstou přispěchal obránce Šotek a vyvolal další šarvátku ve které však sám skončil na lopatkách. Oba hráči byli odesláni do šaten a toto utkání nedohráli. Frustraci si vybil i Daniel Guryca na skvěle chytajícím Kardovi, kterého po úspěšném zákroku počastoval rychlou svižnou sekerou. Navýšit náskok mohl Bláha, Orlíka překonal, proti byla tyčka, od které putoval puk pouze do ochranné sítě. V 56. minutě se hosté rozhodli odvolat brankáře a pokusit se snížit stav při hře v šesti hráčích v poli, ale příležitost definitivně rozhodnout získal Kasala a nemýlil se. Utkání skončilo za stavu 4:1 a domácí tak potvrdilo roli favorita a postoupili do semifinále, kde se střetnou s vítězem čtvrtfinálové série mezi polskou Krynicí a Diplomaty.

Hodnocení trenéra domácích Slavíčka

„Mimo první střídaní, kdy jsme dostali smolný tečovaný gól, jsme soupeře dostávali pod velký tlak a prakticky jsme je k ničemu nepustili. Bohužel stejně jako první zápas v Bratislavě jsme spálili spoustu šanci. Zlomilo se to až ve 2. třetině. Začali jsme více bruslit a tlačit se do brány. Kings vůbec nestíhali, faulovali a my jsme dokázali přesilovky využít. Ve 3. třetině už moc hokeje ze strany Kings nebylo vidět, spíše jen snaha někoho zranit nebo vyprovokovat k bitce. Herně jsme tedy neměli problém si výsledek pohlídat. Musím pochválit všechny hráče jak zvládli poslední minuty zápasu když Kigns hráli přesilovku navíc i s odvolaným brankářem. S klidem a vědomím, že rozhoduje skóre na tabuli a ne počet bitek dokázali dovést utkání do vítězného konce.“