Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Akademici porazili Techniku 4:3 po nájezdech a pokračují v bojích o Sekeráš Trophy

Ve středu 22. března byl v plzeňské Kooperativa aréně k vidění velmi vyhrocený zápas Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), ve kterém se utkali domácí Akademici Plzeň s hostujícím týmem Technika Praha. Předešlý den Akademici prohráli v Praze 0:4 a Technika tak vyrovnala zápasové skóre na 1:1. Středeční zápas skončil v základní části 3:3 a o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. Teprve v samostatných nájezdech se projevil ten pravý potenciál plzeňského gólmana Jakuba Frčka, který za sebe nepustil ani jednu střelu a Akademici, díky přesné střele Petra Mainera, vyhráli nad Technikou 4:3.

Akademici Plzeň – Technika Praha (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Góly a asistence: 10. Muchka (Svoboda), 20. Setikovský (Blumentrit, Polívka), 58. Pondělík (Muchka), rozhod. nájezd Mainer – 10. Zilcher (Dulovec), 39. Zilcher (Ujfaluši), 39. Dulovec (Zilcher).

Vyloučení: 5:8 na dvě minuty, navíc Kopečný 10 minut (nesportovní chování), přesilovky: 1:3, oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Sýkora, Štofa – Šimán, Sedláček

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Franěk, Kala, Mainer, Polívka, Pondělík, Sequens, Setikovský, Svoboda, Škarka.

Technika Praha: Příhoda – Hupka, Klement, Kordík, Kuruc, Pálka, Vostracký, Zilcher, Žáček – Bazgier, Dulovec, Fiala, Hlaváč, Kolář, Kopečný, Kratochvíl, Potocký, Ujfaluši.

Úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Poté, co rozhodčí vyloučil Mainera na dvě minuty za sekání, využili hosté přesilovou hru. V desáté minutě se slova ujal Rostislav Zilcher, který poté, co mu nabil Dulovec, propálil od modré všechno, co stálo před ním, včetně plzeňského gólmana Frčka a poslal hosty do vedení 1:0. Tento stav si však Akademici nenechali líbit a o devatenáct vteřin později se předvedl plzeňský obránce Martin Muchka, který srovnal skóre na 1:1. Tak také skončila první třetina zápasu.

V průběhu druhé třetiny natlačil Ujfaluši kapitána Akademiků na mantinel, kde byla otevřena dvířka pražské střídačky, a Jakub Faschingbauer musel být převezen do nemocnice. Domácí Akademici si následně prožili dlouhou a těžkou minutu, během kterých Technika Praha poslala za Frčkova záda hned dva góly. První střelil Rostislav Zilcher, druhý Martin Dulovec. Zbývalo sedm vteřin do konce druhé třetiny a Jan Setíkovský za asistence Blumentrita a Polívky prostřelil pražského gólmana Příhodu a uzavřel druhé dějství stavem 2:3 z pohledu domácích Akademiků.

Započala poslední část základní hrací doby a Akademici se snažili za každé situace vyrovnat. To se jim nakonec podařilo až v padesáté osmé minutě, kdy Martin Muchka vystřelil na soupeřovu branku a Patrik Pondělík tečoval střelu, která vymetla všechny pavučiny v pravém horním rohu pražské branky. Základní část tedy skončila 3:3 a nastal čas pro prodlužení, ve kterém ani jeden tým neskóroval.

Celý zápas byl rozhodnut až v samostatných nájezdech. První střílel pražský bek Josef Vostracký, kterému se ale Jakuba Frčka nepodařilo prostřelit. Na řadě byli Akademici, první nájezd provedl Petr Mainer. V klidu se rozjel, následovalo naznačení střely vpravo, na které se Příhoda chytil a Petr poslal puk za gólmanův pravý beton. Akademici vedli na nájezdy 1:0. Na Frčka si dále troufnul Martin Dulovec, který ale svou šanci neproměnil a jeho střelu Jakub s klidem eliminoval. Za Plzeňské střílel Jan Setikovský, ve slušné rychlosti najel na Příhodu, ale tomu se podařilo uchránit pražskou svatyni a Setikovský jej nepřekonal. Jako poslední za Pražany střílel Daniel Kolář a Jakubu Frčkovi se i potřetí podařilo zneškodnit střelce. V Kooperativa aréně byla cítit euforie, domácí Akademici Plzeň vyhráli nad Technikou Praha 4:3 po nájezdech a postupují v bojích play-off dál.

Autor fotky: Tomáš Liška

Autor článku: Vašek Švarc