shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Trenčania do semifinále bez Bednárika, ale s tajným tromfom – mačkou!

Semifinále v rámci EUHL odštartovalo hneď na začiatku apríla. Minuloročný vicemajster Paneuropa Kings vycestoval k nováčikovi z Banskej Bystrice, konečný výsledok 13:0 v prospech domácich pripomínal skôr prvoaprílový žart. Zajtra dostane svoj priestor na boj aj druhá semifinálová dvojica, trenčianski Gladiátori privítajú na domácom ľade lídra z Prahy. V zostave Trenčanov bude chýbať kapitán Bednárik, ktorý sa zranil vo štvrťfinálovom súboji.

Už zajtra o 18:00 odštartuje na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne semifinálový súboj medzi domácimi Trenčanmi a minuloročnými majstrami z Prahy. Pražanom sa podarilo vybojovať si v tabuľke po základnej časti prvé miesto, do semifinále tak postúpili automaticky. Naopak študenti  City University of Seattle a Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne sa o postup museli pobiť – hráči HK Slávia STU Bratislava boli nemilosrdní, bojovali zubami-nechtami, svojmu súperovi nič nedarovali. Po 60-ich minútach hry bol stav nerozhodný 1:1 a svoj priestor tak dostalo predĺženie. To ale netrvalo dlho, už po tridsiatich piatich sekundách hry bol Matúš Porubský prekonaný trenčianskym kapitánom Danielom Bednárikom. bedňaKľúčový hráč     stretnutia bude ale tento raz svojmu mužstvu chýbať, právev ostatnom zápase sa zranil, no napriek tomu ho dohral. „V poslednom súboji si natrhol krížny väz v kolene a sezóna sa tak pre neho predčasne skončila. V kádri však máme našťastie ďalších hráčov, ktorí ho môžu zastúpiť. Do úvahy pripadá napr. Kandráč, Ďuriš alebo Broska. Práve posledný menovaný má asi najväčšie šance zahrať si v prvom útoku. Nechceme však predbiehať, všetci sú to dobrí hráči a posledné slovo bude mať aj tak náš tréner,“ vyjadril sa manažér trenčianskeho tímu Lukáš Frývaldský.

Počas základnej časti sa Pražania s Trenčanmi streli dvakrát, v oboch prípadoch sa tešili z výhry hráči z Česka (8:2, 6:5). Bodovo sa medzi sebou „predbiehali“ práve kapitáni celkov, Petr Hučko si pripísal 8 kanadských bodov (2+6), Bednárik 7 (3+4). Je tak viac než isté, že Gladiátorom bude ich kapitán v ďalších zápasoch poriadne chýbať, našťastie úsmev z tvárí im nemizne – k dispozícii majú „tajný tromf“! Mačku! Ak očakávate nejaký talizman, mýlite sa. mačkaNejde ani o žiadnu mačku vo vreci. Na mysli máme  hráča Dušana Porubského, ktorého spoluhráči a kamaráti zvyknú  prezývať práve „Mačka“. Jeho odhodlanosť bojovať nepozná hranice,  svojmu mužstvu verí a je ochotný sa o cenné víťazstvo pobiť „Favoritom  série je určite UK Praha, ale nikde nie je napísané, že nemôžeme vyhrať aj  my. Zápasy začínajú od 0:0 a keď budeme plniť to, čo si povieme, tak  určite môžeme aj my vyhrať. V Prahe sme dokázali byť viac ako len  sparing partner a nebyť zbytočných rýchlych gólov v krátkom čase, tak  sme mohli aj vyhrať. Motivácia je veľká a teraz máme šancu oplatiť Prahe minuloročné vypadnutie a nepostúpenie do finále,“ otvorene priznal Dušan „Mačka“ Porubský.

Prvý semifinálový zápas je na programe zajtra (7.4.2015) o 18:00 na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne, vstupné je dobrovoľné. Domáce mužstvo navyše pripravilo pre fanúšikov súťaž o Smartfon, do ktorej sa možno zapojiť získaním tombolového lístku za dobrovoľný príspevok.

autor: Janka Danková
foto: Peter Brichta