Prekvapujúci debakel Paneuropa Kings pod Urpínom, UMB si urobilo exhibíciu

Priebeh prvého semifinálového duelu Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) zaskočil aj tých najväčších optimistov. Zápas o finále sa premenil na exhibíciu domácich hráčov.

UMB hockey team – Paneuropa Kings Bratislava  13:0 (5:0, 1:0, 7:0)

Góly a asistencie: 6. Knut (Maliňák, Studený), 7. Prandorfy (Plešavský), 11. Kováčik (Primus), 13. Majling (Plešavský, Kandra), 19. Indrych (Ferleťjak), 32. Indrych (Majling), 42. Kováčik (Akantis, Plešavský), 48. Majling (Indrych, Primus), 50. Akantis (Prandorfy, Kováčik), 51. Indrych (Majling, Primus), 55. Majling (Primus), 57. Indrych, 60. Kováčik (Indrych, Prandorfy)

UMB hockey team: Bezek – Prandorfy, Kandra, Knechta, Knut, Studený, Dolník, Janečko, Kasanický, Michalčík, Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Akantis, Kováčik, Šándor, Ferleťjak, Maliňák

Paneuropa Kings: Orlík (43. Bziňák) – Vajsovič, Kubic, Pečimut, Šoltés, Kuták, Kalina, Tekáč, Slovík, Marušiak, Bajtoš, Švec, Bobocký, Aschenbrier, Fabo, Hanák, Zvara, Szabó, Jankovský, Faktor

Úvodný gól zápasu padol už v 6. minúte po spolupráci Knuta a Maliňáka. O minútu na to sa dostali dvaja hráči UMB do prečíslenia, ale zakončenie bolo nepresné a puk sa ocitol na zadnej sieti. Z následného vhadzovania v útočnom pásme sa však puk dostal na modrú ku Prandorfymu, ten nahodil plachtiaci puk a brankár hostí Orlík si ho lapačkou zrazil do brány. V 11. minúte strieľal od modrej Kuták z tímu Paneuropa Kings, ale jeho tečovaná strela skončila iba na betóne brankára Bezeka. Puk bol ihneď odohraný na Kováčika, ktorý sa samostatným únikom dostal pred hosťujúceho brankára a napriek tomu, že bol faulovaný, pretlačil puk do siete. V 12. minúte išiel na trestnú lavicu Bziňák (Kings), ale tím UMB mal problémy sa dostať do presilovkového rozostavenia. Už to vyzeralo, že z tejto početnej výhody nič nebude, ale v posledných sekundách strelou spomedzi kruhov skóroval Majling. Gólový účet si v prvej tretine otvoril aj Indrych, ktorý zvyšoval na 5:0. Jeden zo štyroch gólov Indrycha. V tomto prípade využil dezorientáciu hosťujúceho brankára a doťukol puk za bránkovu čiaru.

V úvode druhej tretiny bol aktívnejší tím Paneuropa Kings, čo vyplývalo najmä z vylúčení domácich hráčov. Hosťom sa však žiadnu z presiloviek v prvej desaťminútovke nepodarilo využiť. Naopak v 32. minúte opäť skóroval Indrych. Jeho strela prešla pomedzi betóny brankára Orlíka, ktorý si myslel, že drží puk, ten sa však pomaly dokĺzal ku bránkovej čiare za jeho chrbtom. Indrych pohotovo obkorčuľoval bránu a puk doťukol do siete. V 36. minúte hrali hokejisti UMB presilovku, ktorá bola plodná na strely, ale ani jedna sa neujala. V týchto momentoch vynikal hosťujúci brankár, ktorý v 37. minúte čelil nájazdu Akantisa a Majlinga, ale tento moment zvládol. Rovnako ako následnú strelu Maliňáka, ktorú vyrazil lapačkou.

Gólová smršť prišla v poslednej tretine. Hneď v úvode zvyšoval Kováčik. To už hráčom bratislavskej univerzity začali povoľovať nervy, čo vyústilo v 45. minúte náznakom šarvátky, z ktorej však tentoraz hráči UMB vycúvali a nenechali sa vyprovokovať. Darilo sa aj brankárovi Bezekovi, ktorý v 46. minúte vychytal nebezpečnú strelu Hanáka. V 48. minúte zazvonila po Akantisovej strele tyčka brány Paneuropa Kings. Následne sa strhla prvá bitka, v ktorej si to rozdali Šoltés (Kings) a Dolník (UMB). V tej istej minúte unikol po krídle Indrych, ktorého strelu Orlík vyrazil na hokejku Majlinga a ten do odkrytej brány pohodlne skóroval.  V 50. minúte sa podarilo presilovú hru využiť Akantisovi a diváci na štadióne si pokrikom “desať, desať!” pýtali dorazenie súpera. Volanie o minútu na to vypočul Indrych a zavŕšil hetrik v zápase. Hráči Kings iba ťažko niesli debakel, čo vyústilo do ďalšieho napadnutia a hosťujúci Bziňák si odniesol osobný trest. Gólový apetít UMB neutíchol a v 55. minúte peknú kombinačnú akciu na jeden dotyk zakončil Majling, ktorý si taktiež týmto pripísal hetrik v zápase. V 56. minúte sa opäť predviedol Indrych. V útočnom pásme získal puk a nikým neatakovaný si nakorčuľoval pred brankára a strelil svoj štvrtý gól. Tesne pred koncom sa ešte pobil Kandra (UMB) s Jankovským (Kings) a obaja si odniesli tresty do konca zápasu. Gólový účet sa uzavrel až osem sekúnd pred koncom, keď na neuveriteľných 13:0 skóroval Kováčik a ako tretí hráč UMB zavŕšil hetrik.

Autor: M. Bučko (BBonline.sk)