Trenčania prekvapivo pokorili favorita zo Stovežatej 3:1

Gladiators Trenčín – UK Praha 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Dvojica Gladiators Trenčín – UK Praha má za sebou prvý semifinálový zápas. Víťaz základnej časti a majster minulej sezóny z Prahy tento raz na Gladiátorov nestačil, v 26. minúte inkasoval od Kuffu rozhodujúci gól. Trenčania môžu svoj postup do finále spečatiť vo štvrtok, v prípade ich prehry sa o postupujúcom tíme rozhodne o deň neskôr v treťom semifinálovom stretnutí.

Góly a asistencie: 14. Okuliar (Broska), 26. Kuffa (Habšuda, Zemko), 38. Zemko (Broska) – 24. Arnošt (Hučko, Novák)

Vylúčení: 7:8 na dve minúty, presilové hry: 1:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 36:50

Rozhodovali: Krist, Šťovíček – Dzian, Jurčiak

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Broska, Buliš, Chmara, Ďuriš, Feranec, Habšuda, P. Jurenka, T. Jurenka, Kandráč, Kuffa, Kuvík, Markovič, Okuliar, Porubský, Varga, Vavro, Volek, zemko

UK Praha: Vokatý – Krátky, Herr, Slavíček, Bartoš, Baláž, Kregl, Novák, Valder, Hučko, Slánský, Alexa, Polák, Gremlica, Arnošt, Bícha, Sommér

Stretnutie odštartovali rýchlym tempom oba celky, šance sa tak naskytli domácim i hosťom. Aktivitou sršal Valder, ktorý spolu so svojou formáciou Trenčanov neraz zatlačil. V 9. minúte práve jeho päťka vo veľkom potrápila Gašparoviča, ale gólové skóre sa neotváralo. Na druhej strane preveril Vokatého Porubský, ktorý prebral po zranenom Bednárikovi kapitánske C-čko. Presným zásahom sa môže pochváliť Okuliar, keď v 14. minúte počas presilovej hry poslal svoj tím do vedenia.  Hoci sa snažili Pražania na gól rýchlo odpovedať, po prvej časti sa mužstvá pobrali do kabín za stavu 1:0.

Stredné dejstvo začali Pražania aktívne a v 24.minúte sa im zásluhou Arnošta podarilo vyrovnať. Netrvalo ale dlho a Gladiátori sa znova dostali do vedenia, keď Kuffa dorážal vyrazený puk.  Domácim sa naskytla možnosť hrať v početnej výhode, počas ktorej nepríjemne vypálil spomedzi kruhov Habšuda, ale Vokatý si s jeho strelou poradil. Na druhej strane sa chcel individuálne presadiť Alexa, avšak napokon sa mu nepodarilo predrať hneď cez niekoľkých domácich hráčov. Za Trenčanov pohrozil spoza hráča Zemko, naopak Gašparoviča preveril Bartoš. Záver tretiny vyšiel lepšie domácim, keď práve spomínaný Zemko dostal skutočne krásnu prihrávku tesne pred brankára a upravil skóre na 3:1.

Záverečnú časť odštartovali Pražania presilovou hrou o dvoch hráčov, Gašparoviča ale prekonať nedokázali. Následne nemalý tlak vyvinula druhá formácia hostí, no skóre sa stále nemenilo. Rovnako neuspel Bícha, ktorý strieľal spoza obrancu. Vo veľkom pohrozil i Valder, no Gašparovič predvádzal v bránke v skutku famózne zákroky. V závere čakal pre bránkou nepokrytý Polák, no prihrávku nespracoval podľa predstáv a Pražanom sa tak už gól vsietiť nepodarilo. Hviezdou stretnutia bol jednoznačne práve spomínaný brankár Gašparovič, ktorý z 50 striel pustil za svoj chrbát len jediný gól.

Prvé semifinálové stretnutie teda vyšlo lepšie Gladiátorom, ďalší vzájomný zápas medzi Trenčanmi a Pražanmi sa odohrá vo štvrtok – tento raz ale budú musieť vycestovať víťazi prvého stretnutia.

autor: Janka Danková