Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Technika Praha dokázala otočit zápas s Akademiky a slaví první vítězství!

Premiérového vítězství se v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) dočkal tým Techniky Praha. Domácí dokázali oplatit soupeřům z Plzně porážku 1:3 z prvního vzájemného zápasu. Dramatický zápas plný zvratů rozhodla třetí třetina, kdy hráči Techniky dvěma góly otočily zápas ve svůj prospěch.

Technika Praha – Akademici Plzeň 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly a asistence: 1. Kolář, 17. Polák J. (Sem, Zilcher), 48. Žák, 51. Zilcher – 20. Svoboda (Kašpar, Sedláček), 29. Pondělík (Blumentrit), 34. Radouch (Malota, Ingriš)

Vyloučení: 4:7, využití: 1:1, počet střel: 33:31

Technika Praha: Příhoda, Štěpánek – Zilcher, Pálka, Hupka, Herna, Pelc, Kordík – Kolář, Vostracký, Barták, Žák, Hyršl, Polák O., Sem, Fiala, Polák J., Hudek

Akademici Plzeň: Smejkal  – Kašpar, Blumentrit, Kudrna, Radouch, Malota, Valeček, Fišer –  Charvát, Faschingbauer, Tichý, Šimůnek, Ingriš, Polívka, Pondělík, Dědič, Sedláček, Franěk, Svoboda, Škarka, Rubeš, Fiala

Domácí měli parádní vstup do zápasu, když už po 8 vteřinách využil Kolář střelou z mezikruží zmatky v plzeňské obraně a s trochou štěstí překonal Smejkala. Hráči Techniky, povzbuzeni brzkým vedením, měli v dalším průběhu první třetiny více ze hry a vytvářeli si šance. Obrovská příležitost ke zvýšení náskoku se jim naskytla v 15. minutě, kdy v již probíhající přesilové hře byli vyloučeni další dva plzeňští hráči a domácí měli možnost hrát dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Hosté statečně odolávali, ale ke konci početní výhody se po křižné přihrávce Sema trefil z voleje pod břevno Jiří Polák. Přesilovou hru ale dokázali využít také Akademici, když 22 vteřin před koncem první části vybídl Kašpar střelou od modré k teči Svobodu. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé třetině domácí tahali za kratší konec. Hosté zlepšili pohyb a po většinu třetiny byli lepším týmem. Oproti první třetině se dokázali dostat do několika nebezpečných přečíslení, z nichž nakonec dvě dokázali proměnit ve vstřelený gól. Nejprve ve 29. minutě využil Pondělík díry v domácí defenzivě a tváří v tvář nedal Příhodovi šanci střelou k pravé tyči. O 5 minut později již hosté vedli. Malota našel dlouhou přihrávkou do jízdy Radoucha a ten tvrdou střelou z vrcholu kruhu prostřelil Příhodu. V závěru třetiny domácí znovu zabrali a vytvořili si střelecké příležitosti, ke gólu ale nevedly.

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí jako vyměnění a vrátili se ke hře, kterou předváděli v první třetině. Svou bojovností a dobrým pohybem si vytvářeli nadějné šance. Úsilí se jim vyplatilo ve 48. minutě kdy obrovskou hrubku v plzeňské rozehrávce potrestal Žák krásnou střelou do pravé šibenice. Techniky branka povzbudila ještě více a Smejkal se v brance rozhodně nenudil. Několika zákroky svůj tým skvěle podržel, ale v 51. minutě se krásně uvolnil Zilcher a dokázal ho střelou po ledě překonat. Po ztrátě vedení se Akademici vrhli do útoku a v závěrečných minutách si dokázali vytvořit tlak a několik gólových příležitostí. Naráželi ale na bezchybného Příhodu v domácí brance. Hosté zkusili odvolat brankáře a v závěrečné power play měli několik dobrých příležitostí k vyrovnání, ale v koncovce buď netrefili branku nebo je vychytal Příhoda. Definitivně mohl rozhodnout Hyršl, ale netrefil prázdnou branku. Z posledního protiútoku se hosté sice dostali ke střele, k vyrovnání to však nestačilo.

Dramatický zápas tedy skončil vítězstvím Techniky Praha v poměru 4:3. Domácí k výhře dovedl bojovný týmový výkon, především v první a třetí třetině, podpořený parádním výkonem brankáře Příhody. Technici tak dokázali oplatit svým soupeřům porážku z prvního vzájemného zápasu a připsali do tabulky premiérové tříbodové vítězství. Dalším soupeřem Techniky Praha bude v úterý 22. prosince celek UHL DUKES GRAZ.

Autor: Marek Herna

Fotografie: Aneta Procházková