shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

V prvním pražském představení v rámci EUHL UK Praha nezaváhala a nedala šanci UHT Dukes Graz a zvítězila 4:0

FotoMartinJetel

Hokejový tým UK Praha se ve středu 10. prosince konečně představil svým fanouškům i v Praze. Zimní stadion ve Slaném, kde náš tým normálně hrává domácí zápasy, vyměnili za zimní stadion Hvězda Praha, kde hostili rakouský UHT Dukes Graz. Od začátku zápasu mělo Ukáčko převahu a jasně svého soupeře přehrálo v poměru 4:0.

UK Praha – UHT Dukes Graz 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistence: 17. Švaříček (Valder, Rovný), 25. Bícha, 39. Rovný (Slánský), 48. Hložek (Hučko, Hybner)

Vyloučení: 6:10, navíc Ritzmaier (GRA) 5min + OK za nesportovní chování

Přesilové hry: 1:0, oslabení: 0:0, počet střel: 55:13

UK Praha:  Oliva (Skuhrovec) – Krátký, Herr, Matula, Švaříček, Baláž, Vošahlík, Bartoš – Hučko, Bícha, Hybner, Valder, Rovný, Slánský, Gremlica, Novák, Veber, Hložek

UHT Dukes Graz: Zeugswetter (Kotlet) – Panger, Pfingsher, Lamner, Ritzmaier, Slepka – Ungreicht, Köberl, Mertl, Innerhofler, Schröttner,Sternat, Bednjanec, Dreymann, Florian

Začátek utkání byl z obou stran hodně ospalý. Hra se hodně kouskovala a začalo se hrát hodně nečistě. Častěji se provinili hráči hostů, a tak se do šancí začali dostávat domácí. Nejprve pálil Hučko po něm i Bícha, ale ani jeden nebyl úspěšný. Faulů se dopouštěli i domácí. Olivu v bráně UK prověřili několika dobrými pokusy Innerhofler a Sternat, leč bez úspěchu. V 17. minutě se už skóre měnilo. V přesilové hře posunul puk Valder na Švaříčka a ten svojí dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě 1:0. Domácí tento gól patřičně nabudil a zlepšeným pohybem se dostávali do nebezpečných střeleckých pozic, ale na gólmana Zeugswettera do konce třetiny už nevyzráli.

Druhá třetina začala tak, jak ta první skončila. Nápor domácích byl stále větší a šance střídala šanci. V netradičním počtu hráčů na ledě 3 na 3 udeřilo Ukáčko podruhé. V samostatném úniku předvedl Mikuláš Bícha pěkný blafák a nedal Zeugswetterovi v brance Grazu šanci. Hra 5 na 5 v této třetině nebyla díky nespočtu vyloučení takřka k vidění. V přesilových hrách si vytvářelo Ukáčko místy až drtivý tlak, ale gólman Grazu v brance čaroval. Ujala se až střela Rovného ze 39. minuty, kterého do úniku po křídle poslal pěkným lobem Slánský 3:0. V tuto chvíli byl poměr střel neuvěřitelných 41:9 pro domácí.

Třetí třetina se nesla v duchu dohrání zápasu. Tempo hry opět opadlo, domácí už se nikam nehnali a hosté z Grazu, kteří přijeli do Prahy jen se 14 hráči, toho měli plné brýle. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu, občas zahrozili opět domácí. Ve 48. minutě přidali čtvrtý zásah. Nahozený puk na bránu od kapitána Hučka tečoval těsně před Zeugswetterem Hložek 4:0. Tímto skóre utkání i skončilo, a tak se hráči UK Praha mohli radovat se svými fanoušky z výhry.

Autor fotografie: Martin Jetel