Univerzitný tím UMB remízoval v priateľskom zápase s rovesníkmi z Moskvy

Tím Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) UMB Banská Bystrica privítal na domácom ľade letcov z Moskvy. Úvodná show v podaní LaDanza Music&Light service, mini-zápas detí, súťaže na ľade, moderátorský výkon Ďura Mokrého, toto všetko a ešte aj skvelý hokej zažili diváci na vlastné oči v Banskej Bystrici. Priateľský, no napokon predsa len dramatický zápas, skončil nerozhodným výsledkom 5:5.

UMB Banská Bystrica – MATI Aviators 5:5 (2:2, 1:2, 2:1)

Góly a asistencie: 14. Janák (Studený, Maliňák), 14. Málus (Indrych, Ferleťjak), 34. Akantis (Indrych, Ferleťjak), 45. Tenkel (Janák, Kasanický), 57. Indrych (Ferleťjak, Kasanický) – 8. Lipetskii, 8. Glazunov (Gunt), 24. Boychenko, 30. Flotskyi (Trofimov), 60. Musinskii (Belotskii)

Vylúčenia: 5:7 na dve minúty, počet striel: 49:34

UMB Banská Bystrica: Likavčan (27. Hanzel) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Michalčík, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Janák, Indrych, Ferleťjak, Šeliga

MATI Aviators: Chernenkov – Belotskii, Boychenko, Glazunov, Gubin, Gunt, Dobronin, Zaitsev, Korneev, Zubarev, Lipetskii, Lozhkin, Musinskii, Semenov, Sidorov, Trofimov, Flotskiy, Chernenkov, Shreyder

Hokej začal hneď z úvodu vo veľkom tempe. Hralo sa ako na hojdačke  hore – dole. Na začiatku  z toho väčšmi ťažili hostia, keď sa im podarilo hneď vo 8. minúte streliť dva rýchle úvodné góly. Vyzeralo to, že domáca UMB zostala zaskočená. Odveta ale nedala na seba dlho čakať a UMB sa tiež presadila v podobnom štýle. V 14. minúte sa podarilo rozvlniť súperovu sieť Janákovi a v chvíľu na to aj Málusovi. Stav bol opäť vyrovnaný a hra mohla pokračovať.

Po úprave ľadu sa na ploche predstavili deti z OPI training academy a odohrali mini-zápas. Druhá tretina pokračovala vo veľkom tempe. Oba tímy predvádzali krásny hokej, bohatý na akcie. Avšak domáci premenili len jednu šancu na gól, pričom súperovi sa podarilo prekonať domáceho brankára hneď dvakrát.

Do tretej tretiny vstupovala UMB s jednogólovým mankom, čo ale ich hru vôbec neovplyvňovalo. Dokonca sa im podarilo vsietiť dva góly. Najskôr sa presadil Tenkel a 3 minúty pred koncom aj Indrych. Hra bola zrazu v réžii domácich. Vyzeralo to, že sa im podarí výsledok aj udržať, no bojovníci  z Moskvy sa stále nevzdávali. 45 sekúnd pre koncom ich radosť ukončil Musinskii a posledným presným zásahom uzavrel zápas s finálnym skóre na 5:5.