shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

SZĽH a Európska univerzitná hokejová liga podpísali Memorandum o spolupráci

BRATISLAVA (SZĽH) – Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja a vedenie Európskej univerzitnej hokejovej ligy podpísalo na pôde SZĽH Memorandum o spolupráci.

Zväz a liga teda prehĺbia vzájomnú spoluprácu a budú hľadať cesty, ako vytvoriť najlepšie podmienky pre hráčov, aby popri hraniu hokeja mohli aj študovať. „Univerzitný hokej vytvára most medzi juniorským a seniorským hokejom. Hráč sa teda v určitej fáze života môže rozhodnúť, či výkonnostne má na profesionálny hokej, alebo sa zaradí do života ako univerzitne vzdelaný človek, manažér, lekár a podobne,“ ozrejmil spoluprácu prezident EUHL Jaroslav Straka.

Slovenský zväz ľadového hokeja aj týmto spôsobom urobil krok k rozvoju slovenského hokeja. „Rozhodli sme sa vybudovať nový športovo-vzdelávací systém. Som rád, že sa nám po dlhých rokovaniach podarilo dohodnúť a že zaintegrujeme univerzitnú ligu do systému slovenského hokeja,“ povedal prezident SZĽH Martin Kohút.

Systém fungovania univerzitnej súťaže je veľmi dobre nastavený. V podstate sme ho s vylepšeniami prebrali z USA. Nemôže sa stať, že by hráč respektíve študent flákal buď hokej alebo vzdelávanie. Je to totiž prepojené, a ak chce hrávať, musí dosahovať výsledky aj v škole,“ vysvetlil spôsob fungovania spoluzakladateľ EUHL Ľubomír Sekeráš.

autor: SZĽH, pj