Pražský vlak mal konečnú zastávku v Bratislave. Diplomati zdolali UK

Do Bratislavy pricestovali hráči UK Praha, ktorí v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť porážky. Diplomati do zápasu tiež nevstupovali ako jasný outsider, doma totiž s UK neprehrali už celé dva roky. Federálne derby skončilo lepšie pre Bratislavčanov, viac sa už dočítate v článku nižšie.

Diplomats Pressburg – UK Praha (1:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 8. Lipovský (Šimonič, Holeš), 34. Lipovský (Múčka, Rutkovský), 39. Kraus (Winkler, Mucha), 44. Šimonič (Rutkovský) – 55. Krudenc (Březák)

Rozhodcovia: Tvrdoň J., Orolin M. – Crman F., Michna R.

Vylúčenia: 6:5 na dve minúty, navyše Krudenc (UK) 10min, presilové hry: 2:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 23:34

Diplomats Pressburg: Somoši (Pravda) – Loydl, Demo, Múčka, Rutkovský, Michalička, Just, Kuták – Lipovský, Kalináč, Šoltís, Holeš, Mucha, Kraus, Zvara, Guryča, Šimonič, Kojda, Winkler

UK Praha:  Oliva (Karda) – Kopica, Klinger, Slavíček, Bartoš, Březák, Černý, Baláž, Knobloch – Hložek, Špičan, Steklík, Pulkrab, Molčík, Malý, Hyršl, Matějka, Kukačka, Kasala, Krudenc, Svoboda

Prvá tretina začala pomerne opatrne z oboch strán. Mužstvá si boli vedomé kvality súpera a tak sa hra odvíjala prevažne v strednom pásme. Ľady prelomil až prvý gól z hokejky Lipovského v presilovej hre, ktorého peknou prihrávkou našiel Šimonič. Hráči jediného majstra EUHL sa po inkasovanom góle nevedeli dostať do tempa. Akú – takú aktivitu UK priniesla až presilová hra v samotnom závere prvej časti, domáci brankár Somoši s pomocou obrancov náporu odolal.

Prostredná časť dejstva odštartovala náporom domácich, ktorí veľmi pozorne bránili a rovnako nepúšťali súpera k vyloženým príležitostiam. Ak sa aj sporadicky útočníci dostali do šancí, obaja brankári dokázali svoje mužstvá podržať. Keď sa zdalo, že zápasu dominujú obrany a brankári, udreli opäť domáci. V presilovej hre si vo vlastnom obrannom pásme zobral puk Lipovský, prešiel celým klziskom a krásnou strelou ponad lapačku bezmocného Olivu zvýšil na 2:0. V poslednej dvojminútovke potom ďalšiu ranu zasadil Pražanom Kraus, ktorého nekrytého na kruhoch našiel nezištne Winkler, 3:0.

Hostia v poslednej tretine nemali čo stratiť a po zlepšenom pohybe si vytvorili viacero sľubných príležitostí. Somoši však v zápase podal bezchybný výkon a strely hráčov UK bezpečne ukryl vo svojom výstroji. Už na 4:0 zvýšil po individuálnom prieniku Šimonič a bolo definitívne rozhodnuté. Kozmetickú úpravu ešte v závere stretnutia zariadil hosťujúci Krudenc, na ktorého strelu nemal nárok ani skvelo chytajúci Somoši. Je potrebné pripomenúť, že si Diplomati ako jediný celok v aktuálnom ročníku dokázali s hráčmi UK Praha poradiť. České mužstvo je navyše zatiaľ jediné, ktoré dokázalo zdvihnúť nad hlavy Sekeráš trophy. Diplomati vďaka výbornému výkonu „prezimujú“ najhoršie na tretej priečke. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia na domácom ľade proti Gladiátorom z Trenčína.

Text: Jakub Sudek