Vyrovnaný duel s Trenčínem rozsekl v nájezdech Michal Vlašín

HC MASARYK UNIVERSITY – GLADIATORS TRENČÍN 4:3sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Heža (Grman, Vlček), 33. Čtvrtníček (Šidák), 39. Čtvrtníček (Kosorin, Kučera), rozh. náj. Vlašín – 6. Smida (Kopunec), 34. Haščič (Šiška, Okuliar), 50. Porubský (Okuliar, Révesz)

Rozhodčí: Antonín – Husák, Král

Vyloučení: 4:8, navíc Baron (TRE) 10 OT + OK

Střely na branku: 48:24

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

Sestavy:

HC Masaryk University: Tichon (Holub) – Šidák, Polesný, Kučera, Kosorin, Pernický, Grygera, Grman, Vlček – Čtvrtníček „A“, Brzobohatý „A“, Bustin „C“ – Vlašín, Florek, Račický – Veverka, Urban, Pavel – Heža, Biolek, Nohel.

Gladiators Trenčín: Trandžík (Gašparovič) – Okuliar „C“, Baron, Porubský, Smolka, Balaj, Dužek, Smida, Kopunec, Haščič „A“, Šulík „A“, Šiška, Révesz.

B r n o – Brněnská Masaryčka si v jedenáctém kole EUHL dokázala na vlastním ledě poradit s celkem Gladiators Trenčín po samostatných nájezdech. Dvěma brankami se v duelu prezentoval Jiří Čtvrtníček. (Foto: Roman Kantor)

První třetina přinesla vyrovnaný průběh hry. Díky útočnému projevu se Masarykova univerzita dostala k několika slibným příležitostem a nakonec ve čtvrté minutě otevřela skóre utkání. Po přesné nahrávce do předbrankového prostoru se střelecky prosadil Jakub Heža. Mírný náskok v průběžném stavu ovšem neměl dlouhého trvání a o chvíli později odpověděli Gladiators zásluhou Sebastiana Smidy. Další výraznější šance si vypracovala obě mužstva v samém závěru úvodního dějství, kdy o kousek přestřelil Patrick Brzobohatý a na opačné straně neuspěl Markus Šulík.

Také během prostřední fáze duelu se Brňané dostali do vedení, jenže na chytrou teč Jiřího Čtvrtníčka reagoval Trenčín vyrovnávacím zásahem Adam Haščič. Opět se tak pokračovalo za nerozhodného výsledku. Minimálním rozdílům odpovídalo i střídaní nebezpečných akcí před oběma brankami. Dobrý výkon předváděl zejména izraelský gólman Nir Tichon v barvách Masarykovy univerzity. S jeho přispěním se podařilo udržet skóre 2:2 až do posledních minut druhé třetiny. To následně dovolilo uniknout dopředu Čtvrtníčkovi, jenž vrátil náskok brněnskému týmu.

Úvod třetí periody byl ve znamení tlaku domácích Medvědů, kteří skutečně prahli po navýšení svého vedení. K místy až drtivému tlaku také dopomohlo vyloučení hostujícího Porubského, jenž podrazil ve středním pásmu svého soupeře. Největší příležitost přinesla skrumáž před brankou Gašparoviče, ale s touto situací si hostující gólman poradil a zároveň nakopl své spoluhráče k vyrovnání. Masaryčka nedokázala dostat kotouč ven z pásma a tuto skutečnost potrestal Dušan Porubský, jenž z mezikruží poslal kotouč přesně pod víko domácí klece. Obratem mohl strhnout vedení na stranu svého týmu Čtvrtníček, ale jeho střelu vytěsnil hostující brankář těsně mimo. Šedesát minut utkání nerozhodlo a šlo se do prodloužení.

V nastaveném čase zbytečně atakoval Baron Vlašína u hrazení, za což si vysloužil dvě minuty za nesportovní chování, následně za své protesty desetiminutový osobní trest, který poté rozhodčí ještě zdvojnásobil a poslal hostujícího hráče do kabin. Masaryčka početní výhody nedokázala využít a rozhodnout musely samostatné nájezdy.

Prvním, kdo rozvlnil síť byl ve druhé sérii David Vlček, jenž zcela neomylně poslal kotouč k pravé tyči. Za hosty odpověděl povedenou kličkou Smida. Rozhodnout tak musela až pátá série, kdy se rozjel Michal Vlašín a chirurgicky přesnou střelou nad vyrážečku rozhodl o druhém bodu pro Medvědy.