Smola prekonaná, Warriori si po dlhej dobe vychutnali výhru!

Prešov. Hokejisti UNIPO Warriors si po dlhej šnúre prehier konečne vychutnali na domácom ľade pocit víťazstva. Bratislavskí králi Paneuropa Kings prenechali kraľovanie Prešovčanom. Po vyrovnanom zápase vyhrali prešovskí bojovníci v predĺžení 4:3.

UNIPO Warriors – Paneuropa Kings (2:0, 0:1, 1:2, predĺženie: 1:0)

Góly a asistencie: 2. Lopáček, 17. Dimun (Mistrík), 37.Guryča (Mlynčár), 43.Čechovič (Mašlanka, Szabó), 52. Pribula (Mašlanka, Guryča), 54. Socha (Lopáček), 60. Socha (Lopáček)

Rozhodovali: Martin Smrek, Martin Ordzovenský, Vladimír Wolf

Warriors Prešovská univerzita: Cmorej – Konečný, Hrušovský, Magic, Lopáček, Štofánik, Mistrík, Weiss, Mihal, Vinc, Starovič, Socha, Masaryk, Paľa, Dimun, Polívka

Paneuropa Kings: Orlík – Mlynčár, Čechovič, Tarabík, Mašlanka, Hubek, Hrbáčik, Štefko, Krivoš, Szabó, Pribula, Šotek, Jurjak, Guryča

Vylúčenia: 3:3

Aktívny úvod stretnutia oboch tímov vyvolal v očiach nejedného diváka nadšenie pre parádny bojový súboj. Už v druhej minúte skóroval domáci kapitán Lopáček. O ďalší rýchly gól sa krátko na to pokúšal Weiss, ale gólman Orlík mu nedal šancu. Mašlanka schmatol hokejkou puk, Šotek prihral Tarabíkovi, takticky si počkal, nabil Pribulovi, no akciu dokončil vychytaním strely domáci gólman Cmorej. Priebeh hry pokračoval naďalej bez žiadnych faulov ani trestných minút. S pokročilým časom hokejisti pritvrdzovali strely, Pribulova skončila namiesto brány odrazená od mantinelu, Jurjak s Krivošom dali zabrať defenzíve domácich, Hubek sa rozkorčuľoval na Cmoreja, prihrávku nasmeroval Hrbáčikovi, ale skórovať sa mu nepodarilo. Gólový klaksón sa rozoznel opäť v 17. minúte a to znova pre domácich, keď Mistrík nabil Dimunovi, ktorý vypálil puk cez bratislavskú defenzívu a navýšil skóre na 2:0.

Druhá tretina priniesla viac atakov, viac forčekov, a tiež aj viditeľné sebavedomie domácich. V 30. tej minúte zahviezdil domáci bojovník Vinc tým, že zasiahol namiesto gólmana postaveného mimo brány a na moment sa stal druhým „brankárom“, keď vybil letiaci puk Kingov a znemožnil im tak skórovať. Krivošovi sa to nepáčilo, priamou strelou vzápätí atakoval Cmoreja, no ten príklepom strelu chytil a zožal potlesk od konečne aktívneho domáceho publika. Ozývalo sa čoraz častejšie, nechýbalo ani „Bojuj!“ pri Lopáčekovom nájazde na Orlíka, no tesne pred ním ho stopol Šotek. Napätie sa čoraz zvyšovalo, 29. minúta priniesla prvé trestné minúty pre Mihala za podrazenie. Po chvíli sa k nemu pridal Tarabík, za nešportové správanie si odsedel 10 minút. Čechovič sa nevzdával, spracovaný puk nahral Pribulovi, prekorčuľoval do obranného pásma Warriorov, kde ho stopol Mistrík. Následné vhadzovanie síce patrilo domácim, no míňali sa sily, na moment sa diváci čudovali či neprestali hrať, čo si všimli aj Kingovia a hneď využili situáciu, v 37. minúte skóroval Guryča s Mlynčárovou asistenciou – 2:1 po druhej tretine.

Záverečnú časť duelu rozbehol Lopáček, ktorý po Pribulovom seknutí vyštartoval na Orlíka pri trestnom strieľaní sofistikovane, ale betóny neprebil, šancu na gól využil až Čechovič. V spolupráci s Mašlankom a Szabóom dorovnal skóre na 2:2. Atakovalo sa v útočnom pásme na oboch stranách, túžba po víťazstve bola silná pre oba tímy. Poľavenie domácich Cmorejovi veľmi nepomohlo, keď v 52. minúte nevychytal rýchle vsietenie puku z Pribulovej hokejky a Kingov tak dostal do vedenia po nahrávke od Mašlanku a Guryču. Väčšia agresivita sa prejavila na trestnej lavici, kde si ešte za podrazenie odsedel Magic a dve minúty pred koncom Szabó. Ešte predtým však zo sedadiel dvihol divákov Socha, dorazením Lopáčkovej nahrávky do súperovej brány. Stav 3:3 a koniec riadneho hracieho času. Krátky moment oddychu, či skôr rýchleho taktizovania pre výhru a pokračovalo sa v hre – 5 minútové predlženie, ale aj to bolo veľa. Domácim stačilo 27 sekúnd na to, aby s chladnou hlavou, presnou prihrávkou dokončili zápas konečne vo svoj prospech. O triumfe prešovských bojovníkov rozhodol štvrtým gólom Socha. Pri víťaznom zásahu asistoval naďalej najproduktívnejší hráč tímu, kapitán Lopáček. Warriori tak konečne zlomili smolu a mohli sa za potlesku a skandovania domáceho publika po dlhej dobe tešiť z výhry 4:3.

Kouč domácich Peter Zachar neskrýval po zápase radosť a prejavenú dôveru hráčom: „Ja som dnes chlapcom veril a hovoril som od začiatku zápasu, že sme schopní vyhrať a že môžeme to vyhrať, takže naozaj som veľmi rád, že sme to dotiahli do víťazného konca. Prvé slová po zápase? Tak určite sme všetci veľmi radi, samozrejme ja som povedal chlapcom, že som dnes rátal s trojbodovým ziskom, ale všetci sme naozaj vďační za dvojbodový zisk, ktorý bude v konečnom dôsledku veľmi, ale veľmi dôležitý, keďže hráme o play-off a umiestnenie, kde sme dnes dorovnali bodový súčet súpera, s ktorým sa „naťahujeme“ o play-off.“

A v čom videl tréner na včerajšom zápase slabiny súpera, ktorý prešovských bojovníkov ešte minulý týždeň v Bratislave porazil?

„Súper dnes hral veľmi tak by som povedal umne, hral tú svoju hru, ktorú hral aj pred týždňom v Bratislave, čo znamenalo naozaj veľmi jednoduchý prechod cez stredné pásmo do útočného pásma, veľa pukov smerom na našu bránu a naozaj dokorčuľovanie do nášho brankára v priestoroch brány, tečovanie a dorážanie, ťažko teda hovoriť o slabine, keďže nám naozaj nedal veľa priestoru na šance, ale aj z toho mála chýb, ktoré súper urobil sme dokázali dnes naozaj vyťažiť a ten gól v predĺžení bol taká čerešnička. Naozaj po tých tridsiatich troch sekundách padol gól, čo sme boli veľmi radi a vlastne medzi treťou tretinou a predlžením sme aj prízvukovali, aby sme čo najskôr dali gól a aby to dnes bolo s úspešným koncom.“

Matúš Socha, strelec víťazného gólu: „V prvom rade som rád, že sme konečne prelomili tú smolu a vyhrali sme zápas, aj keď až po predĺžení, ale dúfam, že to zlomí konečne smolu, ktorú sme mali a posilní nás to ďalej. Dôležité bolo ako nám tréner povedal pokračovať s chladnou hlavou v hre a nerozblázniť sa. A pocit po víťaznom góle bol super. Som hlavne naozaj rád, že sme dnes konečne vyhrali. Hocikto z nás, kto by dnes dal ten víťazný gól, myslím, že by to bola obrovská radosť.“

Kapitán tímu Tomáš Lopáček zhodnotil pondelkový zápas pozitívne. „Konečne sme zlomili šnúru prehier aj na domácom ľade a som veľmi šťastný nielen za mňa, ale za celý tím. Dva body sú doma, takže sme všetci šťastní. Motivačná reč je väčšinou stále nielen odo mňa ako kapitána, ale motivujú aj tréneri, taktiež pomáhajú aj asistenti.“ Ďalej prezradil, že taktiku pred víťazným gólom vymyslel tréner, ale ťažili z výhodnej situácie. „Mali sme tam presilovku 4 na 3. Nevymýšľali sme veľmi, chceli sme si jednoducho nahrať, vystreliť a padlo to tam, takže trošku aj šťastne, ale sme radi. Nevedeli sme ako sa máme radovať, lebo sme dlho nevyhrali, nevedeli sme aký to je pocit, takže super.“

Text: Stanka Bratková