Neveselý záver sezóny Unipo Warriors v Prešovskej Ice Arene

Unipo Warriors – Technika Praha 0:1, 0:2,0:3

Záverečné hokejové stretnutie na domácom ľade v prvej sezóne EUHL sa nieslo pre Prešovských bojovníkov v odhodlanom duchu. Warriori nastúpili po minulotýždňovom víťazstve na hraciu plochu sebaisto, no pocit domáceho kraľovania im tím Technika Praha nedoprial nadlho, ba vôbec. Rýchlou hrou, technikou nie nadarmo pomenúvajúcou súperov tím ovládli zápas a našincom nič nedarovali. Warriori neskórovali, len Pražáci a to so záverečným skóre 6:0.

Góly a asistencie: 11. Potocký V. (Hlaváč, Žáček), 25. Hlaváč T. (Potocký), 28. Kratochvíl J. (Heža O.), 42. Heža (Dulovec), 47. Fiala J. (Pálka V.), 59. Žáček

Rozhodovali: Martin Smrek, Vladimír Wolf, Pavol Nazarej

Unipo Warriors: Cmorej – Konečný, Hrušovský, Mikloš, Choma, Lopáček, Štofaník, Mistrík, Weiss, Mihal, Vinc, Starovič, Socha, Hrivňák, Paľa, Masaryk, Dimun, Štelbacký

Technika Praha: Příhoda – Vostracký, Kuruc, Kordík, Žáček, Babický, Pálka, Hupka, Popek, Heža, Fiala, Hlaváč, Zilcher, Kratochvíl, Potocký, Kolář, Dulovec

Vylúčenia: 3:5

Stretnutie otvorili aktívni hráči oboch tímov a postupne si vytvárali šance na skórovanie. Tých ale bolo nielen počas prvej tretiny, ale po zvyšok zápasu viac zo strán súperov na Warriora Cmoreja. Prešovský gólman sa zapotil najmä počas bojov o puk v obrannom pásme bojovníkov, čo vyústilo do prvého vsietenia v 11. minúte, o ktoré sa postaral Potocký s asistenciou Hlaváča a Žáčka. Bojovníci sa snažili vyrovnať skóre. Podobné šance na gól domácich mali aj Vinc, Socha či Lopáček, ale tiež bez úspešného zakončenia. Dve gólové šance mal Dimun, ani on ich nepremenil, keď Warriori prečíslili obranu súpera a z vyloženej pozície zakončoval Dimun, bohužiaľ, mimo brány.

Pražáci tlačili domácich podobne aj druhej tretine. V 25. minúte prekvapil Warriorov po nahrávke Potockého Hlaváč rýchlym vsietením gólu pomedzi Cmorejove betóny. Druhý gól Prešovčanov nabudil, začal sa hrať aktívny hokej zo strany na stranu, no úspešne z toho vyťažila znova Technika a v 28. minúte si pripísala ďalší gól z hokejky Kratochvíla, ktorému nabil Heža. Kapitána domácich Lopáčka ďalší gól vyburcoval, sám prekorčuľoval cez pražskú defenzívu, mieril rovno na Příhodu. Aktívny Mistrík pohotovo vypálil delovku na Příhodu, ten mu nedal šancu skórovať, strelu stečoval do ochrannej siete. V 16. minúte sa konečne ozvali prešovskí diváci, keď začali hecovať bojovníkov k poriadnemu výkonu. „Poďme Prešov, poďme do toho!“ ozývalo sa zimným štadiónom. Avšak ani skandovanie Warriom nepomohlo, hrali len to, čo im Technika dovolila. Posledné minúty druhej tretiny využívali bojovníci na možné skórovanie, šance, bohužiaľ, nepremenili ani v presilovke.

Záverečná časť duelu bola v réžií hostí. Lopáček síce bojoval pred pražskou svätyňou, ale neúspešne, gólman chytil do lapačky, vyrazil či odrazil všetky strely. Vyrazený puk zachytil hokejkou Dulovec, po ľade posunul nahrávku, Heža ju spracoval a v 42. minúte skóroval – navýšil stav na 4:0. Warriori nestačili, snaha domácich útočníkov nebola gólovo zúročená, ani Hrušovskému, Hrivňákovi či Dimunovi a Starovičovi to medzi betóny Příhody nepadlo. Prešovčania nedobrovoľne dopriali Čechom viac priestoru, tí čakali na rýchle protiútoky domácich a následne z nich vyťažili ďalšie dva góly. Po asistencii Pálku skóroval v 47. minúte Fiala a minútu pred koncom ukončil stretnutie gólovým zavŕšením Žáček.

Pondelkový zápas zhodnotil kouč domácich negatívne, priznal, že od prvej tretiny nevychádzalo jeho zverencom veľa vecí. „Vôbec sa nám nedarilo, mali sme tri veľmi dobré šance, ktoré sme nepremenili a myslím si, že už aj to trošku evokovalo to, že sa nám dnes nebude dariť. Naozaj to bol pre nás veľmi ťažký zápas, hlavne po psychickej stránke, pretože sme potrebovali vyhrať, možno vyšším rozdielom, čo sa nám dnes nepodarilo a veľmi ma to mrzí.“ Ďalej tréner uznal, že pondelkový zápas proti tímu Technika Praha bol iný naproti prvému stretnutiu, lepší v ich prospech aj napriek tomu, že v nedeľu Technika odohrala ťažký zápas v Krynici, ktorej podľahla po predĺžení 5:4. „Na súperovi to dnes nebolo vôbec vidieť, bol veľmi svieži, korčuľoval, dohrával nám súboje, napádal nás, nedal nám vôbec priestor na ľade, bol to teda ťažší zápas než predchádzajúci s daným súperom. Na otázku v čom vidí tréner zlom po minulotýždňovom domácom víťazstve nevedel jednoznačnú odpoveď: „Neviem či chlapci boli zviazaní tým, že potrebovali vyhrať a možno potrebovali vyhrať vyšším rozdielom alebo vyšším rozdielom skóre alebo to bolo niečím iným. Budeme sa o tom rozprávať a riešiť to do budúcna, aby sa to už neopakovalo. Samozrejme chceme aj voči našim, ktorí chodia na zápas čo zápas povzbudzovať, aby sa sem vracali s tým pocitom, že uvidia pekný hokej. Dnes to naozaj nebol pekný hokej a preto ma to o viac mrzí, že diváci si tú cestu nájdu, aj keď dnes videli slabý výkon z našej strany.“ dodal so smútkom v hlase tréner Peter Zachar.

S čistým kontom odchádzal z ľadu súperov gólman Aleš Příhoda, ktorý taktiež vyjadril svoje dojmy zo stretnutia: „Myslím si, že celý zápas prebiehal pod kontrolou našej strany a len ma teší, že sme to takto zvládli po náročnej dlhej ceste.“ Pochválil Prešov, ktorý to tu má „veľmi hezký“ a bojovníci majú podľa neho dobrú základňu, do budúcna majú na čom stavať. Aleš pripustil, že to na pondelkovom zápase mali domáci náročnejšie. „Hrali sme veľmi dobre z obrany, chlapci sa super vracali, za čo im ďakujem. Myslím si, že dnes zohralo trošku šťastie svoju rolu.“

text: Stanka Bratková