Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Domáci ľad bojovníkom nepomohol!

V 12. kole Európskej univerzitnej hokejovej ligy sa na prešovskom ľade stretli WARRIORS Prešovská univerzita a DIPLOMATS Pressburg. Hokejistom z Prešovskej univerzity sa na poslednom zápase v pondelok 20. februára nepodarilo prelomiť šnúru prehier. Z bodov za výhru so skóre 4:1 sa nakoniec tešili Diplomati.

Warriors Prešovská univerzita – Diplomats Pressburg (0:1;1:3;0:0)

Góly a asistencie: 3. Kraus (Demo, Holeš), 28. Mistrík (Lopáček), 32. Zvara (Holeš, Mučka), 33. Winkler (Holeš), 39. Krahulec (Hegely)

Rozhodovali: Smrek M., Kovaľ J., Nazarej P.

Warriors Prešovská univerzita: Konečný, Cmorej, Maliňák, Jursa, Hrušovský, Gábriš, Choma, Magic, Lopaček, Štofanik, Mistrík, Weiss, Miháľ, Vinc, Starovič, Socha, Hrivňák, Masaryk, Tomčo, Dimun, Polivka.

Diplomats Pressburg: Beliansky, Brincko, Demo, Harakaľ, Hegely, Holeš, Loydl, Just, Krahulec, Kraus, Kučera, Mega, Mučka, Mucha, Pravda, Rutkovský, Šoltís, Winkler, Zvara.

Vylúčenia: 4:9

Po poslednom spoločnom zápase medzi bojovníkmi a diplomatmi to vyzeralo, že sa v pondelok na zimnom štadióne v Prešove odohrá poriadna bitka. Hoci nastúpili domáci Warriors do zápasu s odhodlaním, šťastie bolo už od začiatku na strane hostí. Už v tretej minúte otvoril gólom priebeh stretnutia diplomat Kraus za spolupráce Dema a Holeša. K útočníkom sa pridal Just, ale šancu na ďalší gól mu zmaril gólman Konečný, keď vyrazil letiaci puk betónmi. Warrior Polívka puk zachytil a prekorčuľoval až k bratislavskej obrane, tá ho však ďalej nepustila. Puk ale ostal v obrannom pásme Diplomatov, spracoval ho Lopáček, prihral Mistríkovi a vystrelil na Megu, od ktorého sa puk odrazil. Ani snaha domáceho kapitána Lopáčeka o úspešné gólové zakončenie nevyšla šťastne, napriek tomu, že strelený puk len tesne lízol brankárovu vyrážačku.

Druhá tretina priniesla domácim obrovské šance, konečne sa jednu podarilo využiť mladému obrancovi Mistríkovi po nabití od Lopáčeka a vyrovnať na priebežných 1:1.  O podobnú akciu sa pokúsili krátko na to Mihal s Mistríkom, ale gólman Mega strelu do brány nepustil. Rýchlym prekorčuľovaním sa chytil šance Socha, spracoval si puk a mieril na Megu, vystrelenie mu však zmaril Mučka. Prešovskí bojovníci sa neubránili ofenzíve Diplomatov, ktorí šikovne prenikali pomedzi obranu domácich a v priebehu dvoch minút uštedrili Warriorom Zvara a Winkler s Holešovou asistenciou dvojgólovú nádielku. Domáci však hlavy nevešali, Lopáček šikovne pripravil puk pre Magica, diváci sa už dvíhali zo sedadiel, aby si vychutnali ďalší gól, ale bratislavský gólman puk do svojej svätyne nepustil, z čoho vzišlo ďalšie neúspešné zakončenie a následná šanca pre Krahulca s Hegelym navýšiť stav na 1:4.

Záver stretnutia sa niesol v znamení šancí domácich, žiaľ, nezúročených. Warriori síce začali viac korčuľovať, zdalo sa, že dohovor v kabíne prinesie svoje ovocie, o čom svedčali častejšie nájazdy a strely na súperovu bránu – samotná hra sa presunula do obranného pásma Diplomatov. Ataky na súperovu bránu z hokejok Mistríka, Lopáčeka, Masaryka aj Staroviča, skončili na pozornom gólmanovi hostí.

V pondelok sa ale naskytla nemilá príležitosť záchranárom, ktorí museli ošetriť kapitána bratislavského tímu Christiána Krausa po nešťastnej náhode, ktorej dôsledkom je jeho rozťatá lícna kosť a následná mesačná rekonvalescencia. Hráči Diplomats Pressburg si tak z Prešova neodnášajú len víťazné body, ale aj zážitok z nečakanej návštevy prešovského monobloku.

„Myslím si, že to bolo vyrovnané a že sa to zlomilo v druhej tretine, kde sme mali trocha viac šťastia, podržal nás brankár. Našťastie sme udržali oslabovky, nedostali sme gól a myslím si, že to bol vyrovnaný hokej, že to mohlo byť dnes naopak, ale zabojovali sme a vyhrali sme.“  Sme ubolení, v stredu je ďalší zápas, dúfam, že sa dáme dokopy. Taký je hokej, ale verím, že to nie je až také vážne, jeden spoluhráč ešte išiel na zašitie, ale nemalo by to byť vážne, pretože dohral stretnutie a myslím, že to bude v pohode.“ Holeš Cyril  (Diplomats Pressburg)

„Neviem, čo mám povedať k tomuto zápasu. Je to už neviem koľký zápas v poradí, ktorý sme prehrali vlastnými chybami. Vkuse začneme hrať až tretiu tretinu, keď už je neskoro, keď chceme doháňať zápas alebo si ho v tretej tretine pokazíme. Veril som v to, že ak sme nedali ten prvý gól, dokážeme vyhrať, lebo aj v Bratislave sme prehrávali a dokázali sme to otočiť zo stavu 6:3 a bol to iný, tvrdší zápas a dnes sa nám to nepodarilo, bohužiaľ. Nemôžeme sa spoliehať na to, že to dobehneme v ďalšej tretine. Bol to dobrý pocit dať vyrovnávajúci gól, myslel som si, že nakopnem tím a že budú padať góly iba do súperovej brány, ale opak bol pravdou.“ prezradil sklamaný obranca Jakub Mistrík.

Skormútený bol aj jeho spoluhráč, útočník Jozef Štofaník, ktorému sa po zápase neľahko hľadali slová: „Ťažko sa opisuje zápas, keď sme prehrali. Podľa dnešného výkonu by sme sa mali zlepšiť asi vo všetkom – zakončenia, v hre do tela, na puku, kombinačne, presilovky, nič nám dnes nevyšlo. Snažíme sa, ale neviem, kde to viazne.  V prvej, druhej tretine nebolo vôbec také nasadenie ako v tretej, keď sme sa snažili asi najviac. Tlačili sme sa do zakončení, ale v prvých dvoch tretinách to bola taká búchaná trepaná, ale neviem prečo, ťažko sa to teraz hodnotí.“

„Neviem či sa mi nehľadali ťažšie slová k zápasu ako dnes, pretože asi všetci sme očakávali, že ten zápas bude vyzerať úplne inak a nakoniec je výsledok obrovským sklamaním nielen pre hráčov, ale určite aj pre nás trénerov a celý realizačný tím. Hľadáme dôvody, prečo sa tak deje. Riešime to zakaždým, po každom zápase, ale naozaj dnes môžem povedať, že ten výkon bol veľmi slabý z našej strany a aj keď si nemyslím, že súper hral zle, mali sme nejaké šance, ktoré sme nepremenili, nešli sme do každej situácie, do každého zakončenia na sto percent a to sa nám vypomstí. Trafili sme dve tyčky, nedali sme góly do prázdnej brány, čiže naozaj, keď si nepôjdeme naproti tomu šťastiu, tak ho nikdy nebudeme ani mať, nepadne nám ten puk na hokejku, namiesto tyčky nedáme gól… Je to veľmi ťažká situácia. Dnešná slabina hráčov bola vo viacerých veciach – či už korčuľovanie, nasadenie alebo zakončenie. To dnes bolo veľmi, veľmi slabé.“ zhodnotil nepodarený zápas skormútený kouč Peter Zachar.

autor: Stanka Bratková