shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Prvý ročník Baltic Student Hockey Cup úspešne ukončený

V dňoch 27 až 30 Augusta 2019 sa v Petrohrade uskutočnil prvý ročník Baltského študentského hokejového pohára, ktorý je organizovaný Ruskou študentskou hokejovou asociáciou s podporou Ministerstva športu Ruskej federácie ako aj Ruskou hokejovou federáciou.

Turnaja sa zúčastnili Petrohradský študentský výber, Lotyšský univerzitný výber, univerzitný tím Tallinn Kings z Estónska a univerzitný hokejový tím Univerzity Pardubice z Českej republiky.

Zástupcovia EUHL – Jaroslav Straka, SHL – Anton Khramtsov a domáceho klubu SKA Petrohrad vhadzujú otváracie buly turnaja.

Okrem športovej časti, sa súčasne s turnajom konala aj medzinárodná konferencia z názvom „Úloha študentského hokeja v oblasti medzinárodných športových a vzdelávacích výmen a spolupráce medzi univerzitami“. Hlavným cieľom konferencie a stretnutí medzi univerzitami bolo nadviazanie spolupráce medzi univerzitami a vzájomné oboznámenie sa o možnostiach spoločného postupu súvisiaceho s realizáciou výmenných medzinárodných programov pre študentov-hokejistov ako aj ich spolužiakov a profesorov.

Konferencie sa zúčastnili zástupcovia z viac ako 10 vysokých škôl a študentských hokejových asociácií z Ruska, USA, Českej republiky, Slovenska, Estónska a Lotyšska. Prezentáciami a otvorenou diskusiou sa identifikovali oblasti pre spoluprácu nielen na poli univerzitného hokeja ale aj výmeny učebných metód, odborných výmen a synergií rôznych technologických fakúlt.

Baltský študentský hokejový pohár je nový projekt, ktorý plánujeRuská študentská hokejová asociácia (SHL) v spolupráci s Európskou univerzitnou hokejovou asociáciou (EUHA) a American Collegiate Hockey Association (ACHA) každoročne opakovať scieľom rozvíjať a popularizovať medzinárodné vzťahy v rámci študentského hokeja. Od turnaja ako aj od konferencie sa z dlhodobého hľadiska očakáva vytvorenie nových príležitostí (tzv. “positive snow-ball effect) pre študentov, športovcov ako aj pre profesorov a technických špecialistov zamestnaných vysokými školami, ktoré sprostredkovávajú duálnu kariéru v športe a vzdelaní.

Výsledky zápasov:

Skupinová fáza
27. augusta
SHL Petrohrad – Univerzitný tím Lotyšska 5: 6
Univerzita Pardubice– Tallin Kings 3: 0

28. augusta
Univerzitný tím Lotyšska – Univerzita Pardubice 10: 0
SHL Petrohrad – Tallin Kings 12: 1

29. augusta
Univerzitný tím Lotyšska – Tallin Kings 5: 2
SHL Petrohrad – Univerzita Pardubice 8: 3

30. augusta
Zápas o 3. miesto:
Univerzita Pardubice – Tallin Kings 9: 2

finále
SHL Petrohrad – Univerzitný tím Lotyšska 6: 2