Gladiátori podľahli Inžinierom, rozhodla záverečná časť

Gladiators Trenčín – Engineers Prague 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) ponúkla priamu konfrontáciu medzi trenčianskymi Gladiátormi a pražskými Inžiniermi. Hostia motivovaní možným zaistením si miestenky do play-off dokázali nájsť recept na domáci celok a v tabuľke sa dostali na priebežné 4. miesto. Naopak Trenčania sa stále držia ôsmej priečky, o možnosť zahrať si vo vyraďovacej časti hry tak budú musieť ešte zabojovať.

Góly a asistencie: 28. Smolka (Zemko, Šmida) – 11. Vacek (Fiala, Klement), 29. Fiala (Potocký, Klement), 42. Kolář (Dudák), 43. Hlaváč (Sem), 50. Dudák (Sem, Kolář)

Vylúčení: 7:3 na dve minúty, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, pomer striel: 29:37

Rozhodovali: Lesay – Krajčík, Nosek

Gladiators Trenčín: Gašparovč – Matejka, Okuliar, Hajko, Novák, Porubský, Smolka, Balaj, Mečiar, Trefný, Šmida, Zemko, Kopunec, Haščič, Šulík, Varga, Révesz

Engineers Prague: Příhoda – Vostracký, Sem, Ureš, Žáček, Janásek, Herna, Kuruc, Klement, Kolář, Dudák, Potocký, Vacek, Hlaváč, Zdvořáček, A. Hyršl, Bazgier, Fiala, Kopečný, Kaprál, Heža

Pražania pricestovali pod hrad Matúša Čáka s jasným vedomím – ak Gladiátorov zdolajú a pripíšu si plný bodový zisk, budú sa môcť už teraz na konci kalendárneho roku tešiť z jasnej účasti v play-off. Tejto vízii prispôsobili i svoju hru, zblízka to na Gašparoviča skúšal Hyršl. Spomínaný gólman bol prvý raz prekonaný v 11. minúte, keď sa hosťom podarilo skórovať z protiútoku. Následne si Trenčania zahrali v početnej výhode a bola im teda poskytnutá príležitosť na rýchlu odpoveď, tá však osamotenému Porubskému, ani dvojici Zemko – Šmida nevyšla.

Zareagoval až v 28. minúte tečom Smolka, čomu predchádzal tlak zo strany domácich. Vyrovnané skóre však nevydržalo dlho, už o necelú minútu znova poslal svoj tím do vedenia Fiala. Z hry väčšmi ťažili študenti z českého hlavného mesta, o čom svedčí i strelecká štatistika (9:15) v strednej časti. Pred jej koncom Pražania pred Gašparovičom poriadne dobiedzali, svoju šancu však nevyužil ani Dudák.

Nie príliš oku lahodiaci hokej pokračoval i v záverečnej tretine; v priebehu neuveriteľných 12 sekúnd dokázali hostia dvakrát udrieť a podľa psychickej nepohody domácich bolo jasné, že o víťazovi stretnutia je už rozhodnuté. Hostia si zahrali hneď niekoľko presilových hier, dvakrát išlo dokonca v prípade Gladiátorov o vylúčenie 2+2. V 50. minúte spred bránky upravil na 1:5 Dudák, na druhej strane nevyšla individuálna šanca Šmidovi. Hosťom tak vyšiel ich cieľ, a síce zaručiť si miestenku vo vyraďovacej fáze súťaže ešte pred Vianocami.