Po prvom semifinálovom kole je stav série 0:1 pre súpera

26.3.2018 o 19-tej hodine sa na štadióne Ondreja Nepelu odohral prvý semifinálový zápas medzi domácim tímom Paneuropa Kings a hosťujúcimi Diplomats Pressburg.

Paneuropa KINGS – Diplomats Pressburg

1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 9. Szabó (Ketner) – 4. Kalináč (Kraus, Demo), 13. Kalináč (Winkler), 28. Kalináč, 56. Winkler (Kraus, Loydl)

Vylúčenia: 3:3

Počet striel: 35:25

Rozhodcovia: Uličný Branislav, Orolín Michal, Crman Filip, michna Richard

Paneuropa KINGS: Bohuš (Kolossov) – Ketner, Záviš, Tarabík, Pribula, Šotek, Bílik, Takáč, Chachalák – Hrbáčik, Kundrát, Mašlanka, Mikeš, Hubek, Klema, Podgorski, Halabrín, Szabó, Naumov, Kučera, Čechovič

Diplomats Pressburg: Neumann (Somoši) – múčka, Rutkovský, Loydl, Demo, Just, Šimičák, Michalička – Šimonič, Zvara, Lipovský, Winkler, Kalináč, Kraus, Holeš, Mucha, Guriča, Hajský, Kojda, Šoltís

Úvodná tretina sa začala opatrne s niekoľkými nie výraznými šancami na oboch stranách. V tretej minúte skóre stretnutia otvoril tím hostí, kde Kalináč úspešne tečoval nahodený puk do priestoru pred bránkou domáceho Bohuša. Hra pokračovala v nastolenom tempe, kde sa oba tímy snažili úspešne skórovať. V deviatej minúte domáci Szabó spred brány hostí úspešne zakončil po strele Ketnera spomedzi kruhov a skóre stretnutia bolo vyrovnané. Niekoľko minút na to hostia odpovedali gólom zo skrumáže pred domácim Bohušom, kde úspešným strelcom bol hosťujúci Kalináč. Tri minúty pred koncom domáci Podgorski vyrovnal na 2:2, no z neznámych dôvodov gól nebol uznaný rozhodcom.

Do druhej tretiny sa domácim Kráľom nenastupovalo ľahko s jednogólovým rozdielom, no boj nevzdávali a bojovali o každý puk. Viac šťastia však bolo na hokejkách domácich, keď v 28-mej minúte zvýšil náskok hostí opäť Kalináč. Zvyšok tretiny sa niesol v znamení mnohých striel, ktoré bezpečne zblokovali brankári a skóre ostalo nezmenené 1:3.

Do tretej tretiny domáci Králi nastúpili mierne domotivovaní s priebehom zápasu, čo bolo pravdepodobne spôsobené neuznaným čistým gólom. Boj nevzdávali a bojovali, no hosťujúceho brankára Neumanna sa im nepodarilo prekonať. Fanúšikovia boli svedkami dobrého hokeja so šancami na strane domácich, ale aj hostí. V 56-tej minúte náskok hostí zvýšil ešte Winkler a tak uzavrel prvý semifinálový zápas medzi bratislavskými rivalmi.

Druhý semifinálový zápas sa odohrá ľade tímu Diplomats Pressburg už tento piatok o 19:45.

Hokejový zápas medzi Paneuropa Kings a Diplomats Pressburg

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Do zápasu čo sa týka taktickej stránky sme vstúpili dobre, čo mi chýbalo bol doraz v osobných súbojoch, kedy sme dovolili hráčom súpera o sekundu navyše a oni to využili. Samozrejme s jedným gólom sa ťažko vyhráva, i keď šance sme mali, ale takisto chýbal doraz. Play-off je o skúsenostiach a nezištnosti hráčov realizovať každú jednu hernú situáciu na 100%. Nám v tých kritických herných situáciách toto chýbalo. Mrzí ma fakt, že pred tretou tretinou bol stále zápas otvorený a my sme nedokázali strhnúť momentum na svoju stranu. S výkonom, ktorý sme predviedli tretiu tretinu by sme neotočili zápas ani na sídlisku. Každopádne uznávam kvalitu súpera, ktorý bol včera lepší v momentoch, v ktorých sa rozhoduje o výsledku zápasu. V piatok nás čaká odveta a pokiaľ chcú Diplomati postúpiť musia nás ešte raz poraziť. Verím, že včerajší zápas bol pre nás ponaučením a v piatok budeme odhodlanejší spraviť pre víťazstvo všetko, lebo to iste bude robiť súper. Play-off sa nehrá na krasu ani na dobráctvo, ale na góly a víťazstva. V piatok spravíme všetko pre to aby sme boli v hre aj v sobotu.“