Drama až do konce. Druhé čtvrtfinálové utkání mezi UK Praha a Engineers Prague rozhodlo až prodloužení

Do druhého utkání mohli nastupovat s větším klidem hráči týmu UK Praha, jelikož vedli v sérii 1:0 po vítězství 3:2 v prodloužení, které rozhodl Václav Krudenc v 64. minutě. Utkání bylo vyrovnané a tak se nedalo tvrdit, že má Univerzita Karlova postup jistý.

Začátek zápasu byl velmi podobný prvnímu utkání. Obě mužstva se soustředila na bezchybný výkon v obraně a nepouštěla soupeře do vyložených šancí. První okénko v obraně soupeře našel ve 4. minutě útočník Karlovky – Aleš Hyršl. Ze slibné pozice však branku Engineers přestřelil. O minutu později zahrozili Engineeři, ale klíčový muž v brance UK Praha – Zbyněk Karda, si střelu na bližší tyč spolehlivě pokryl. Po těchto akcích se tempo hry zvýšilo. Nerozhodný stav Engineers drželi jen díky Aleši Příhodovi. Po delším tlaku si nedovoleným zákrokem pomohl obránce Engineers – Josef Vostracký. Hned po devíti vteřinách propálil Jakub Březák svižnou střelou od modré brankáře Příhodu a využil tak přesilovku 1:0. Soupeři se ihned snažili vyrovnat a vypracovali si téměř stoprocentní šanci, ale Martin Dulovec nepřekonal mrštného Kardu. Další nebezpečnou situací zahrozil tým Engineers v přečíslení 2 na 1. Bezchybný Karda ale perfektním zákrokem soupeřovu šanci zahodil.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Engineers a dostávali UK Praha pod velký tlak. Ten nutil obránce domácích k těžkým rozehrávkám, které končily na hokejkách soupeřů. Ti díky tomu využili šance a zahrozili přečíslením 3 na 2, ale Karda opět podržel svoje chybující spoluhráče. O pár sekund později za brankářem UK zazvonila tyč, od které se kotouč odrazil do rohu a v pokračující akci už puk skončil v síti. Branka však ke štěstí domácích nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. Stav utkání tak stále ukazoval 1:0 pro domácí Univerzitu Karlovu. Po dlouho trvajícím tlaku hostů se i Ukáčko dostalo do útočného pásma a vykoledovalo si nedovolený zákrok od Petra Janáska. Třetí přesilovou hru se povedlo Univerzitě Karlově opět využít, když střelu Jakuba Březáka tečoval těsně před Příhodou slovák ve službách pražské univerzity – Lukáš Kasala a zvýšil tak skóre domácích na 2:0. Pár vteřin po využité přesilovce daroval další příležitost hloupým oplácením Josef Vostracký a šel si odpykat svůj třetí trest v tomto utkání. Karlova Univerzita nebyla daleko od další branky, ale Aleš Hyršl trefil pouze horní tyč. Na druhé straně se dobře kolem branky obtočil Marek Klement, ale za Kardu na brankové čáře zaskočil Marek Pulkrab. Po jeho skvělém zákroku dostal dlouhou přihrávku do samostatného úniku Václav Krudenc, který ale nevyzrál na skvěle chytajícího Příhodu. Hráči domácích měli k dispozici v této třetině další dvě přesilovky, ale kotouč za Příhodova záda nezabloudil. Naopak puk ze své sítě musel v početní výhodě lovit brankář Karlovy Univerzity. Za obranou Karlovky si počkal Jiří Kratochvíl a samostatný únik proměnil střelou mezi betony a snížil na 2:1. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina a Engineers tak stále drželi šance na zdramatizování celé série.

Třetí třetina byla téměř celá ve znamení tlaku hráčů Engineers Prague, kteří dobývali branku Zbyňka Kardy. Početné publikum zvedla ze sedadel i první bitka v sérii mezi Liborem „Zubařem“ Bartošem a Tomášem Hlaváčem. Oba aktéři potvrdili, že patři mezi největší ranaře svých týmů. Pěstní souboj nakopl domácím hráčům motory a ti dokázali navýšit vedení na 3:1 zásluhou aktivního napadání Petra Svobody, který s pomocí obránce Engineers překonal Příhodu. Hosté po inkasované brance opět na chvíli sevřeli hráče UK Praha v jejich obranném pásmu, ale velké šance nepřicházely. Na druhé straně dobře vyřešil přečíslení 3 na 2 Aleš Steklík přihrávající Štěpánovi Veselému, po jehož střele se rozezněla horní tyč Příhodovi branky. Postupem času tlak Engineerů sílil a Zbyněk Karda měl hodně práce, aby puk neskončil za ním. Nepřesnosti v rozehrávce domácích se začaly kupit a vše vyústilo slepenými góly Engineers v 58. a 59. minutě k vyrovnání na 3:3. Jmenovitě se trefili Lukáš Popek a Jiří Kratochvíl a stejně jako v prvním čtvrtfinálovém utkání, přišel tým UK Praha o nadějný dvoubrankový náskok v posledních vteřinách. Utkání se tedy na poslední chvíli dočkalo prodloužení o nastavených dvacet minut.

V prodloužení rozhoduje šikovnost a samozřejmě je zapotřebí i trocha štěstí. Obě mužstva hrála ze zajištěné obrany a nepouštěla soupeře do přečíslení. V 8. minutě prodloužení využil své rychlosti obránce UK – Jakub Březák, kterého ale v průniku zákrokem za hranicí pravidel zastavil David Sem. Rozhodčí se rozhodli jeho zákrok na nohy Březáka ohodnotit vyšším trestem. Sem musel předčasně do sprch a Univerzita Karlova získala obrovskou výhodu přesilové situace 4 proti 3, kterou dokázali perfektní kombinací využít přihrávající Václav Krudenc a střílející Marek Pulkrab. Tato branka rozhodla o postupujícím týmu z této série, kterým se stala Univerzita Karlova a posiluje tak sen o pátém titulu v řadě v EUHL. Ke konci série se sluší uznat, že Engineers Prague nebyli snadným soupeřem a postarali se o velmi dramatickou sérii, která musela bavit všechny fanoušky doma i na stadionu a to, ať už patřili ke kotli UK nebo Engineers. Poděkování patří i divákům za fantastickou atmosféru, která provázela celou čtvrtfinálovou sérii.

UK Praha × Engineers Prague 4:3 OT (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 8. Březák (Kukačka, Krudenc), 30. Kasala (Březák, Bartoš), 47. Svoboda (Slánský, Kasala), 69. Pulkrab (Krudenc, Hyršl) – 38. Kratochvíl (Urbančík, Sem), 58. Popek (Urbančík), 59. Kratochvíl (Ujfaluši)

Využití: 3:0, Oslabení 0:1
Vyloučení: 4:7 navíc Bartoš (UK Praha) 5+20 bitka, Hlaváč (Engineers Prague) 5+20 bitka, Sem (Engineers Prague) 5+20 koleno
Rozhodčí: Šťovíček, Výborný, Štěpánek, Žídek
Diváci: 375

UK Praha: Karda (Jelínek) – Slavíček, Knobloch, Kopica, Klinger, Baláž, Bartoš, Březák – Krudenc, Malý, Novák, Slánský, Pulkrab, Valder, hyršl, Veselý, Špičan, Kukačka, Steklík, Kasala, Svoboda
Engineers Prague: Příhoda (Cvrček) – Vostrácký, Klement, Sem, Zilcher, Ureč, Žáček, Herna, Janásek – Vacek, Urbančík, Dulovec, Hlaváč, Popek, Ujfaluši, Suda, Zdvořáček, Kratochvíl, Heža, Hyršl, Fiala