shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Historický najúspešnejší tím EUHL pokorený. UMB Hockey Team postupuje do finále.

Na druhom zápase semifinále privítal UMB Hockey Team na domácom ľade štvornásobného majstra EUHL – UK Praha. V prvej tretine predviedli tímy veľmi vyrovnaný zápas, druhú tretinu vyhral s prehľadom domáci tím, tretiu súperi. Po napínavom súboji, ktorý vyústil do niekoľkých potyčiek, napokon aj napriek vysokému náskoku v počte striel 34:53 súper podľahol.

UMB Hockey Team – UK Praha 7:5 (2:1, 5:1, 0:3)

Góly a asistencie:  1. Indrych (Žáčik), 5. Vydurek (Indrych), 23. Mendel, 34. Brnčal (Indrych, Mendel), 35. Šeliga (Vydurek), 40. Žáčik (Brnčal, Koch), 40. Adamčík – 6. Krudenc (Březák), 27. Březák (Matějka, Valder), 42. Novák (Slánský, Kasala), 58. (Pulkrab, Bartoš), 59. Valder (Svoboda)

Vylúčenia: 12:10

Počet striel: 34:53

Rozhodcovia:  Mĺkvy M., Adamec M. – Kollár M., Rojík P.

UMB Hockey Team – Korytár, Juraštík – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Studený, Koch, Vydurek, Šeliga, Tatár, Kamzík, Primus, Sapár, Indrych, Leško, Janák, Brnčal, Mendel

UK Praha – Karda, Jelínek – Baláž, Bartoš, Klinger, Slavíček, Březák, Černý, Kukačka, Slánský, Kasala, Svoboda, Pulkrab, Krudenc, Steklík, Novák, Špičan, Veselý, Matějka, Valder, Malý

 

Už 11 sekúnd od vhodenia úvodného buly sa domáci mohli radovať z prvého gólu zápasu, o ktorý sa postaral kapitán UMB Hockey Teamu, Indrych. V 4. minúte sa na trestné lavičky posadil hráč UK Praha a domáci tak získali dve minúty na ďalšie gólové akcie. Hokejisti UMB Hockey Teamu predviedli ukážkovú hru v presilovke, ktorú zapečatil Vydúrek po Indrychovej asistencii. Hneď na to vystriedal Březáka na trestných lavičkách Novák. Súperom sa v oslabení podarilo znížiť stav stretnutia na 2:1, vďaka Krudencovej presnej strele. Nasledujúce minúty sa hrali prevažne v obrannom pásme domáceho tímu. Tlaku súperov však Korytár nepodľahol. V 8. minúte sa opäť vylučovalo. Hráč domáceho tímu si odpykával svoj trest za hru so zdvihnutou hokejkou. UK Praha tak aj nasledujúce dve minúty neprestávala tlačiť na domáceho gólmana. Už niekoľkokrát spomínaný prívlastok bystrického brankára Korytára „excelentný“, sa potvrdil aj tento krát, keď svojimi zákrokmi spacifikoval každú  jednu strelu súperov. Hra pokračovala zo strany na stranu. V 13. minúte boli potrestaní hráči z oboch tímov, hra pokračovala 4 na 4. Minútu do konca prvej tretiny sa už skórujúci Indrych pokúsil o ďalší gól, no Jelínek chytil strelu lapačkou.

V 23. minúte súperi po tretí krát inkasovali. V úniku sa korčuliarsky predviedol Mendel, ktorý zvládol skokom prekonať súpera, zavesiť do ľavého horného rohu a tak posunúť svoj tím do dvojgólového vedenia. V 26. minúte súper odpovedal a znížil skóre na 3:2. Tréner domáceho tímu si tak vzal oddychový čas. V 34. minúte sa pred gólmanom UK Praha strhla mela, ktorá vyústila do ďalšej úspešnej gólovej akcie, zakončenej Brnčalom. Stav stretnutia bol 4:2. UMB Hockey Team pridal na gólové konto tohto zápasu ďalší gól aj v priebehu 35. minúty. O gól sa zaslúžil Šeliga, ktorý po presnej asistencii Vydureka zapečatil strelu príklepom. Následne sa vylučovalo a súper získal možnosť znížiť stav stretnutia. V zapätí ju však stratil, nakoľko sa vylučovalo aj na strane súperov za hákovanie. K tomuto faulu sa pridal ďalší a hra pokračovala 4 na 3. Na súperovej trestnej lavičke sedeli traja hráči, z čoho dvaja si odpykávali aj osobné tresty. Po uplynutí trestov v 40. minúte pokračovala hra 5 na 4, kde sa domácim podarilo zvýšiť skóre na 6:2. Bystričania neprestávali napádať Jelínka a ich pretrvávajúcemu tlaku podľahol aj 21 sekúnd do konca tretiny. Puk za jeho chrbát dostal Adamčík.

V 42. minúte sa o zníženie stavu na 7:3 postaral Novák. V 47. minúte sa vylučovalo na strane domácich. Pol minúty do ukončenia trestu sa posadil na trestnú lavičku aj súper, za nedovolené bránenie v hre. V 49. minúte rozhodcovia odpískali samostatný nájazd pre súperov, ktorý nebol premenený. Hra pokračovala 5 na 4. Presilovú hru domáci nevyužili. Karta sa otočila v 54. minúte, keď sa na trestnú lavičku posadili dvaja domáci hráči a jeden hráč z tímu súperov. UK Praha hrala presilovku 5 na 4. 55. minúta priniesla potyčku, do ktorej sa zaplietol Kamzík. O minútu na to sa strhla ďalšia bitka, z ktorej na trestné lavičky odkorčuľovali Sapár, Koch, Janák za domáci tím, Kukačka a Veselý za tím UK Praha. Všetci títo hráči si odpykávali tresty za údery. Trestná lavička domáceho tímu bola 5 minút do konca zápasu plne obsadená. Hra pokračovala 3 na 6, keďže súperi sa rozhodli posilniť účinkujúcu päťku stiahnutím brankára z hry. Tento krok im pomohol, nakoľko v 58. minúte skórovali a znížili stav stretnutia na 7:4. Na ľadovej ploche už hrali za domáci tím 4 hráči. Atmosféra na zimnom štadióne bola napínavejšia každou sekundou, nakoľko sa hral zápas prevažne pred bránkou Korytára. Ďalší gól pre súperov padol aj v 59. minúte, kedy sa o toto zníženie stavu stretnutia na 7:5 postaral Valder. Stav stretnutia sa už v priebehu poslednej minúty nezmenil.

„Z dnešného stretnutia by som rád vyhodnotil dva kľúčové momenty. Po prvé, prišli sme neskoro na stretnutie, čo nebola úplne naša vina. Nevydaril sa nám vstup do stretnutia. Po dvoch minútach sme už prehrávali 2:0. Do stretnutia sme sa dostali pri stave 3:2, kedy nám súper odskočil až na 7:2. Keď sa hra v tretej tretine zdramatizovala, ten náskok bol vysoký, a nedalo sa s tým nič robiť. Na psychiku je to ťažké, keď sa snažíte sa vyrovnať, tlačíte, máte aj šance, ktoré nepremeníte a súper aj z náznaku šance premení gól. Semifinále stále beriem ako pozitívne. Nemôžeme vyhrávať do aleluja. Celý UMB urobil obrovský kus práce, zapracovali ten tím, je stabilizovaný, predvádzajú kvalitnú hru, majú to kompaktné, veľmi ťažko sa im dáva gól.(Zbynek Kukačka – hlavný tréner UK Praha)  

„Bol to ťažký zápas. Už ráno na mítingu s mentálnym koučom sme si povedali, že to čo stačilo v Prahe nebude stačiť doma, bol to omnoho náročnejší zápas. dali sme aj šťastné góly, čo sa dá povedať, že aj rozhodlo. Tá hra už nebola taká akú by som chcel, hlavne ku koncu, čo nás mohlo stáť aj celý zápas, ale na to sa už nikto nepýta. Sme tí, ktorí po prvý krát vyradili UK Praha z play off. Štvrtá sezóna, tretí krát vo finále, to nebude náhoda. Je to skvelý pocit. Myslím si, že kto si to má zaslúžiť ak nie UMB, ktorý za 4 roky urobil kus roboty. Myslím si, že to je obraz našej práce a možno aj pre ligu, aby vedela akou cestou by sa mala vydávať. Každý chce vyhrať tú trofej, my sme tam už tretí krát. Bude to však ťažké, oba mužstvá sú kvalitné, musíme sa na to pripraviť. Určite to bude výborné finále. Korytár by sa mohol označiť za muža série, nie iba zápasu. Vychytal nám spustu šancí. Celý tím si to však zaslúži, oni si zaslúžia aj ten titul. Povedal som im, nech to vyhrajú pre seba, lebo si myslím, že si to skutočne zaslúžia.“ (Lukáš Opáth – hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Teamu)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo