shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Plzenský útočník Ingriš: “V Trenčíne sme odhalili iluzionistické schopnosti nášho spoluhráča!“

Hráči Plzne vycestovali na začiatku týždňa na Slovensko, kde ich čakal neľahký súboj proti trenčianskym Gladiátorom. A hoci boli v okresanej zostave, na kvalite kolektívu to cítiť nebolo. „Na zápas do Trenčína sme z Plzne vyrazili okolo jedenástej pred obedom. Bohužiaľ sme na dvojzápas Trenčín – Zlín vycestovali len so 14 hráčmi a tak sme ani nevedeli, čo môžeme od týchto stretnutí očakávať. Našťastie nám cesta ubehla pomerne rýchlo a okolo siedmej podvečer sme sa ubytovali na internáte školy City University of Seattle. Aj touto cestou by sme im chceli ešte raz poďakovať za všetky služby, ktoré nám poskytli.  Hneď po ubytovaní sme sa pripravovali na súboj proti domácim Gladiátorom,“ zaspomínal si na chvíle spred niekoľkých dní brankár Plzne Filip Smejkal. Českí chlapci sa ale nenechali odradiť a do stretnutia vstúpili s nasadením a bojovnosťou. „Povedali sme si, že v takomto počte musíme zápas odohrať najmä bez faulov a bojovať jeden za druhého. Hneď od úvodu bolo jasné, že budú rozhodovať maličkosti,“ pokračoval Smejkal. Jeho tímu sa napokon podarilo v Trenčíne zvíťaziť tesným výsledkom 2:1, pričom spomínaný gólman zneškodnil 37 striel.  „V kabíne sme si po výhre poriadne zakričali a následne si išli na internát odložiť výstroj. Samozrejme bol čas i na menšiu oslavu, ale vedeli sme, že na druhý deň máme zápas – takže sme to nejako extra neprehnali,“ rozosmial sa Filip.

Ako už plzenský brankár spomenul, na ďalší deň čakal jeho tím ďalší boj, tento raz si sily zmerali s hráčmi z UMB Zlín. Pred samotným stretnutím ale chlapci absolvovali menší výlet. „V Uherskom Hradišti, kde sme hrali proti Zlínu, sme sa najskôr zastavili na obed, po ktorom nasledovala cesta na zimný štadión. Stihli sme si pozrieť pamiatky a tiež sme si siahli na „kúzelného mnícha“, ktorý stál pri v zápase pri nás – a to najmä v poslednej minúte,“ uviedol veci na pravú mieru Smejkal. „Miestnu sochu sme obliekli do tímovej čapice a snáď aj tým sme si naklonili šťastenu na svoju stranu,“ doplnil Smejkala spoluhráč Karel Ingriš, ktorý v posledných dvoch zápasoch vybojoval tri kanadské body (1+2). „Celé dva dni, čo sme s tímom cestovali, bola výborná nálada – či už v mikrobuse alebo na internáte. Práve na spomínanom internáte sme boli svedkami objavu výjazdu, a to keď začal Martin Němec ukazovať svoje iluzionistické schopnosti,“ pokračoval Karel. Spomínané „čary“ v bufete na City University of Seattle, si môžete pozrieť na facebookovej fanpage Akademici Plzeň:

https://www.facebook.com/video.php?v=872258642816384&set=vb.689523567756560&type=3&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=872279576147624&set=vb.689523567756560&type=3&theater

Hokejisti Akadémie Plzeň v Uherskom Hradiští s miestnou sochou, ktorej na krátky čas venovali svoju tímovú čapicu

Kým Trenčania odohrali v pondelok proti Plzni svoj posledný zápas základnej časti na domácom ľade a následne vo štvrtok v Bratislave svoj naozaj konečný boj pred vyraďovacou časťou hry, hráči Plzne majú pred sebou ešte päť stretnutí. „Ku zvyšku základnej časti môžem povedať iba jedno – celý tím je pripravený bojovať a dať do zápasov všetko. Je z neho cítiť veľkú odhodlanosť dostať  sa do prvej šestice tímov, teda do playoff. Všetci v to veríme a nepripúšťame si inú možnosť. Posledné dva zápasy sme zvládli, tak na ne musíme naviazať a získať potrebné body,“ vyslovil Ingriš plný vitality. „Myslím si, že práve vďaka tomu, že nás bolo iba 14, sme sa dokázali vyburcovať k takýmto výkonom a k takejto bojovnosti,“ doplnil Karla ešte gólmal Smejkal.

text: Janka Danková

foto: archív Academics Pilsen