Kings v repríze loňského finále mohutně dotahovali, z vítězství 6:5 se přesto raduje lídr z Prahy!

Úterní program Evropské Univerzitní Hokejové Ligy přinesl souboj loňských finalistů soutěže, na stadionu ve Slaném přivítali obhájci prvenství UK Praha bratislavskou Paneuropu KINGS. Pražané rychle vedli 3:0 a ve třetí třetině dokonce 6:2, ale v dramatickém závěru byli rádi, že proti výborně hrajícímu soupeři uhájili výhru o gól.

UK Praha – Paneuropa Kings 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Polák (Alexa, Rovný), 3. Bícha (Hučko, Krégl), 5. Hučko (Bícha, Krégl), 27. Bícha (Hučko, Krátký), 32. Rovný (Slánský), 47. Hybner (Alexa) – 16. Marušiak (Kuták, Pečimut), 32. Faktor (Hanák), 49. Slovík (Bobocký), 50. Hanák (Rajtoš), 51. Zvara (Pečimut, Faktor). Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2.

UK Praha: Vokatý (Srb) – Bartoš, Slánský, Krégl, Vošahlík, Polák, Krátký, Baláž – Bícha, Hučko, Alexa, Hybner, Rovný, Gremlica, Sommer, Hložek.

Paneuropa Kings: Tomčíková (od 5. min. Orlík) – Tekáč, Aschenbrier, Fabo, Zvara, Slovík, Bobocký, Simon, Pečimut, Faktor, Kuták, Marušiak, Kubic, Kalina, Hanák, Švec, Rajtoš, Šoltés, Vojsovič, Szabo.

V brance Králů nastoupila slovenská reprezentantka a účastnice Zimních olympijských her ve Vancouveru, Zuzana Tomčíková. Hráči UKčka však na příslušnici něžného pohlaví nebrali žádné ohledy a Tomčíková tak poprvé lovila kotouč ze sítě už po 62 sekundách hry, když ji z první domácí střely mezi tyče překonal Miroslav Polák. To byl ale jenom začátek. Hned z další akce totiž domácí udeřili znovu, po nahrávce kapitána Hučka se trefil Mikuláš Bícha, a když v čase 4:21 Tomčíková nedosáhla ani na ránu Petra Hučka, zamířila raději na střídačku.

Náhradník Orlík brankostroj Pražanů již zastavil a jeho spoluhráči navíc postupně začali vyrovnávat hru. Se stále rostoucí aktivitou Paneuropy přišly i gólové příležitosti. V 16. minutě se hosté dočkali odměny za zlepšený výkon, střelu Kutáka před brankou efektně tečoval Marek Marušiak a bylo to 3:1. Vstřelená branka Krále nabudila zase o něco více a ještě v závěru první třetiny musel Vokatý vytěsnit střelu osamoceného Szaba. Právě brankář UK se stal hlavní postavou svého týmu i v úvodu druhé části, kdy hosty rozesmutněl několika výbornými zákroky.

To výběru Univerzity Karlovy se v koncovce dařilo přeci jen o něco více. Ve 27. minutě tak potrestal nedůraz obrany soupeře svou druhou trefou v zápase Mikuláš Bícha a krátce po polovině prostřední periody byl na konci rychlého protiútoku Lukáš Rovný – 5:1. Ani za takto nepříznivého stavu však Bratislavští zápas nezabalili a hned o 18 sekund později snížili zásluhou Richarda Faktora. Do přestávky mohl být rozdíl ve skóre ještě menší, ovšem hosté buďto ve svých příležitostech nemířili přesně, nebo je vychytal výborný Vokatý.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky hráči Kings neproměnili dva samostatné nájezdy na brankáře Vokatého a zákonitě tak musel přijít trest. Ve 47. minutě se kotouč odrazil mezi kruhy k Alešovi Hybnerovi, který ho golfákem nekompromisně napálil za záda bezmocného gólmana Orlíka. Pražský tým tak vedl 6:2 a na hosty by si už asi nevsadil vůbec nikdo.

Paneuropa však zčista jasna protrhla střelecké trápení, které ji svazovalo většinu zápasu, a začala stahovat náskok soupeře. Dvě minuty po šestém gólu domácích se v přesilovce dostal až před branku Timo Slovík a bekhendovou kličkou překonal Vokatého. Za další minutu, přesně v čase 49:54, využil další početní výhodu hostí Miroslav Hanák a domácí střídačka si raději vzala time-out. Ani to však UKčku nebylo nic platné, Kings už byli v té chvíli rozjetí a 17 vteřin po buly ve středovém kruhu snížil Rastislav Zvara už na 6:5.

Hostům tak zbývalo na zvrat ještě deset minut a tato doba přinesla hodně zajímavou podívanou. Králové však nedokázali zužitkovat ani dvě po sobě jdoucí přesilové hry a puk do branky nedotlačili ani v dramatickém závěru, kdy v poslední minutě i odvolali brankáře Orlíka a zkoušeli hrát v šesti.

UKčko se může radovat z vítězství 6:5 a také z jistoty prvního místa po základní části. To Paneuropa ještě bude muset o druhou pozici, která by zaručovala postup přímo do semifinále, bojovat. Výhra lídra se však tentokrát nerodila vůbec lehce. Pražané sice rychle vedli 3:0, ale Kings se postupně rozehráli a velkou měrou přispěli k vysoké sportovní úrovní zápasu. Utkání bylo pěkné na pohled nejen na ledě, ale také v hledišti, kde se o atmosféru staraly pohledné fanynky z Bratislavy.