Medvědi zvládli klíčové momenty a porazili v derby Olomouc

Události ze zápasu

HC MASARYK UNIVERSITY – UNIVERSITY SHIELDS OLOMOUC 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Vlašín (Grygera, Račický), 11. Urban (Račický, Šidák), 24. Brzobohatý (Polesný, Bustin), 33. Čtvrtníček, 44. Bustin (Brzobohatý, Polesný), 55. Bustin (Brzobohatý, Šidák), 59. Bustin (TS) – 14. Janošek (Říčka, Horák), 31. Skopal (Matuška), 46. Janošek (Říčka)

Rozhodčí:  Antonín – Vašíček, Král

Vyloučení: 4:5

Střely na branku: 41:24

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3

Sestavy:

HC Masaryk University: Holub (Golasowski) – Polesný, Šidák, Kosorin, Grygera, Maršálek, Grman, Kučera, Křesala – Bustin (C), Brzobohatý, Čtvrtníček, Urban, Vlašín, Račický, Florek, Matov, Biolek, Heža, Pavel, Vaverka.

University Shields Olomouc: Molnár (Pospíšil) – Tománek, Svozílek, Liška, Síkora – Cios, Říčka, Janošek, Siegel, Rýpar, Dočkal, Skopal, Lainka, Matuška, Dohnal, Horák.

B r n o – Dvě domácí porážky jsou zapomenuty. Hokejisté Masárny uspěli poprvé po dvou měsících před svými fanoušky, když herně zdolali moravského rivala University Shields Olomouc. Důležité bylo, že medvědi dokázali vždy odpovědět na gól protivníka.

Útočná aktivita byla od úvodu zápasu na straně Brňanů. Důkazem je přesná rána Michala Vlašína z pravého kruhu, po které se Masarykova univerzita již v páté minutě ujala vedení 1:0. Další slibnou šanci měl o chvíli později Jakub Heža, ten ale z podobného prostoru olomouckou branku minul. Střelbu naopak zvládl kvalitně Ondřej Urban, jenž doklepl svůj vyražený pokus do sítě.

Navzdory dvougólovému vedení domácích musel plnit brankářské povinnosti i David Holub. Ten předvedl rychlý reflex během přečíslení Olomouce proti Jiřímu Horákovi. Chvilkový závar hostů se nakonec projevil snižující trefou v přesilovce pět na tři v podání Miroslava Janoška.

Tým Masaryčky měl herní převahu, ale v některých momentech mu uškodily zbytečné fauly. Pro brněnské studenty tak bylo důležité nastoupit aktivně i do druhého dějství. A to se také podařilo. Rána Michala Maršálska ještě skončila na tyči, nicméně Patrick Brzobohatý vrátil svůj celek ve 24. minutě do výhody o dva góly.

Toto skóre opět vyburcovalo hanácké hokejisty k většímu tlaku, což potvrdil zakončením z otočky Horák. Po něm unikal na brněnskou klec Pavel Skopal, který však Holuba střelecky nepřekonal. Ten stejný hráč zůstal v útočném pásmu i nadále a v polovině utkání dosáhl kontaktní trefy. Následovalo vyloučení Masarykovy univerzity, Jiří Čtvrtníček ovšem v nepříznivé situaci vypíchl puk a sám jej z brejku umístil mezi tyče. Tím uklidnil průběh duelu do zbytku druhé třetiny, v němž se ještě pokoušel vypálit z mezikruží Peter Bustin.

Start závěrečné fáze zápasu přinesl dvě slepené branky. Nejprve skrumáž před olomouckou svatyní nejlépe zhodnotil domácí kapitán Bustin a poslal kotouč pod břevno. Hned nato však stejným způsobem reagoval svým druhým zásahem Janošek. Hostující mužstvo po snížení poznamenal výkonnostní útlum a příležitosti si tvořila především Masárna. Jan Vaverka ale nevyužil Hežovu dobrou nahrávku a srovnatelně dopadla také individuální akce Bustina. Pouze beton trefil při sebevědomém napadání Brzobohatý.

Úplný konec utkání ale Brňané s přehledem ovládli. V hlavní roli se objevil opět Peter Bustin, jenž v 55. minutě mířil už podruhé přesně a zanedlouho zkompletoval hattrick díky blafáku z trestného střílení. Masarykova univerzita tak vítězí v moravském derby přesvědčivým výsledkem 7:3 a pojišťuje postavení mezi horní šesticí týmů EUHL.