Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy.

Do posledního domácího utkání v základní části nastupovali hráči Univerzity Karlovy proti týmu Paneuropa Kings, která přicestovala z hlavního města Slovenska. K vidění byl rychlý a svižný hokej, který musel lahodit i oku Petera Špankoviče, který delegoval toto utkání jako zástupce Evropské univerzitní hokejové ligy. Vyrovnané utkání na svou stranu překlopili hráči Univerzity Karlovy až opět ve třetí třetině. Hráči v červených dresech využili své síly v koncovce, proměnili rychlé protiútoky a odskočili na klíčový rozdíl tří branek

Do první části lépe vstoupili hosté z Bratislavy a ve druhé minutě si vybojovali první přesilovou hru utkání. Domácí se provinili špatným střídáním, ale hosté této výhody nedokázali v úvodu zápasu využít. Ihned po skončení přesilové hry zahákoval soupeře bratislavský Takáč, ale ani domácí tým nevyužil výhody jednoho muže v poli. V 7.minutě měl první velkou brankovou příležitost domácí Marek Pulkrab, který dorážel do zcela odkryté klece střelu Václava Krudence, ale ze zdánlivě snadné pozice nedokázal rozvlnit síť za zády Lukáše Orlíka. O minutu později po hrubé chybě v rozehrávce Matúše Baláže se sám před Zbyňkem Kardou objevil hostující Stanislav Kučera, ale mířil pouze do pravé tyče. Další velkou šanci zápasu vybojoval pro Václava Krudence Marek Pulkrab, ale skvělým zákrokem udržel bezbrankový stav Lukáš Orlík. Na brankáře Paneuropy Kings se valil jeden útok za druhým, ale maskovaný muž s číslem 31 svůj tým stále držel ve hře. Postupně na něj pálili Jakub Kvaček, Aleš Steklík a Petr Novák, ale až tečovaná střela kapitána Tobiáše Slavíčka ze 14. minuty našla svůj cíl v levém horním rohu brankáře hostí 1:0. Hráči Univerzity Karlovy chtěli co nejdříve navýšit skóre na rozdíl dvou branek. Z přemíry snahy v útočném pásmu fauloval domácí Krištof Špičan a oslabil tak svůj tým. Domácí namlsaní jednogólovým vedením hrozili i v oslabení. Do samostatného úniku se dostal Jan Valder, ale forhendovou kličkou na Orlíka nevyzrál. Filip Takáč se mu snažil zabránit ve skórování za pomoci vhozené hole a podle pravidel musel jít pykat na 2 minuty. Početní výhody v této sezóně nepatří mezi nejsilnější stránky týmu z českého hlavního města, ale v dnešním zápase si hráči napravili reputaci. Přestupek proti pravidlům potrestal po přečíslení a Slavíčkově přihrávce domácí kanonýr Aleš Hyršl 2:0. Za tohoto stavu šli obě mužstva do šaten.

Odhodlaní hráči slovenského celku znovu vstoupili do začátku třetiny aktivněji a odměnou jim byla branka na 2:1, kterou po zmatcích v domácí obraně zaznamenal Richard Mašlanka 2:1. Dvoubrankový náskok mohl vrátit vzápětí Václav Krudenc, kterému však dnes nebylo přáno a zamířil pouze do hrudi Lukáše Orlíka. Ten o pár chvil později předvedl zákrok utkání, když vyrazil střelu Václava Krudence přímo na hůl Lukáše Kukačky, ale jeho pohotovou dorážku stihl ukrýt ve své lapačce. Po šancích domácích se opět připomněli i hosté z Bratislavy a dokázali domácí obranu přečíslit 3 na 1. Karda si ale ustrážil svou bližší tyč a poradil si s bekhendovým pokusem Lubomíra Halabrína. Na druhé straně podruhé zahrozil ve velmi dobré pozici Lukáš Kukačka, ale opět nedokázal dostat puk do odkryté klece a mířil až do ochranné sítě. Podobně dopadl i při signalizované výhodě střílející Jan Valder, kterého skluzem v poslední chvíli vychytal skvělý Orlík. V početní nevýhodě už ale bratislavský brankář nedokázal pokrýt dorážku Petra Svobody a ten 8 vteřin před koncem druhé třetiny zvýšil náskok Univerzity Karlovy opět na rozdíl dvou gólů 3:1.

Hned v úvodu třetího dějství se podruhé v utkání opět s přispění protihráče prosadil domácí kapitán Tobiáš Slavíček a zvýšil na 4:1. Šanci na snížení nabídl soupeři chybou v rozehrávce Aleš Steklík, ale Richard Mašlanka jeho nabídky nevyužil a Zbyněk Karda s ledovým klidem vyrazil puk do rohu. Příležitost ke snížení daroval útočným faulem soupeři Krištof Špičan. Paneuropa Kings dokázala tuto početní výhodu využít už po 23 sekundách, když střelu Nicolase Ketnera dorazil do odkryté branky Filip Takáč 4:2. O půl minuty později obdržel menší trest domácí Petr Malý za nedovolené bránění a hosté mohli zadělat na pořádné drama. Na Zbyňka Kardu i přes několik střeleckých pokusů nevyzráli. Hosté vsadili vše na jednu kartu a tou byl útok, což se jim vymstilo a inkasovali pátý gól po rychlém protiútoku v čase 53:32 z hole Marka Pulkraba 5:2. O 25 sekund později zakončil střelecký účet Univerzity Karlovy, opět z rychlého protiútoku, svou první brankou v sezóně nováček David Matějka po pěkné přihrávce Petra Svobody 6:2. Skóre už pouze kosmeticky upravil v čase 59:59 brankou v početní výhodě Dušan Čechovič na konečných 6:3 ve prospěch stále neporaženého týmu Univerzity Karlovy.

Autor: Josef Vošahlík

UK Praha – Paneuropa Kings 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: 14. Slavíček (Hyršl, Novák), 18. Hyršl (Slavíček, Valder), 40. Svoboda (Březák, Kukačka), 41. Slavíček (Hyršl, Novák), 54. Pulkrab (Kukačka, Krudenc), 54. Matějka (Svoboda, Baláž) – 24. Mašlanka (Kundrát, Takáč), 46. Ketner (Szabó, Takáč), 60. Čechovič (Jonášek, Ketner)

Vyloučení 6:5, Využití 2:2 Oslabení 0:0, Počet zásahů 40:25
Diváci: 40

UK Praha: Karda, Jelínek – Slavíček, Bartoš, Baláž, Knobloch, Kopica, Březák, Černý, Pastier, Novák, Krudenc, Pulkrab, Matějka, Svoboda, Steklík, Kvaček, Hyršl, Valder, Malý, Špičan, Kukačka

Paneuropa Kings: Orlík, Bohuš – Pribula, Tarabík, Ketner, Naumov, Záviš, Šotek, Kučera, Mašlanka, Kundrát, Novysedlák, Takáče, Halabrin, Szabó, Ivanyi, Jonášek, Čechovič