Kavalíři v domácím prostředí přetlačili Prešov a drží naději na play-off

Po slovenském tripu ve kterém se brněnským kavalírům nepodařilo bodovat, přivítali svěřenci trenéra Šoukala ve Sportcentru Lužánky tým Prešov Warriors. Celek z východního Slovenska přicestoval pod Špilberk pouze v počtu dvanácti hráčů. Přesto dokázal mimořádně bojovat a kavalíři si plný bodový zisk museli opravdu zasloužit. Díky vítězství tak brněnský nováček nadále může pomýšlet na účast v play-off Eropské univerzitní hokejové ligy.

CAVALIERS BRNO – PREŠOV WARRIORS 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Sestava Cavaliers Brno: Hubner – Dobiáš, Nossek, Malíř, Maršálek, Cívka, Dobšák – Stupka, Roubal, Sokolík, Polzer, Dvořák, Gombarčík, Svatuška, Jochman, Pospíšil, Salát.

Sestava Prešov Warriors: Slivka (Kužma) – Zachar, Mistrik, Hreha, Choma, Grega – Gross, Štofaník, Šimal, Hrivňák, Polívka.

Branky a nahrávky: 5. Polzer (Stupna, Nossek), 35. Polzer (Stupka), 37. Polzer (Maršálek), 41. Pospíšil – 29. Hrivňák (Mistrík, Polívka), 49. Hrivňák. Rozhodčí: Procházka – Antonín, Měkýš. Vyloučení: 9:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Kavalíři se od prvních minut snažili na slovenského soka vletět a uzamknout jej v útočném pásmu. To se Brňanům opravdu dařilo, a když byl v čase 4:03 vyloučen hostující Hreha, kavalíři trestali. Po přihrávce Matěje Stupky se do zakončení dostal Daniel Polzer a ten dokázal využít přesilovou hru svého týmu. Kavalírům se nadále dařilo držet hosty na uzdě, ti hrozili pouze z nebezpečných brejkových situací, ale v první třetině si na pozorného brankáře Hubnera nepřišli.

Do druhé třetiny nastoupili prešovští bojovníci s větším odhodláním. Kavalíři si však i přesto nadál tvořili slibné příležitosti, prázdnou branku mohl trefit ve 22. minutě Gombarčík, ale odražený kotouč od mantinelu nedokázal ideálně trefit. Ve slibné střelecké pozici byl později také Svatuška, ale ani jemu se nepodařilo přesně zakončit. V čase 26:01 byl na domácí straně vyloučen Gombarčík a Prešov měl k dispozici početní výhodu. Oslabení kavalíři ustáli bez úhony, pak ovšem přišla vyrovnávací branka. Psal se čas 28:06, Filip Hrivňák obdržel Mistríkovu přihrávku, rozjel se s kotoučem do útočného pásma a střelou zápěstím z hranice pravého kruhu přesně zavěsil – 1:1.

Prešov byl po vyrovnávací brance jakoby pokropen živou vodou a slovenští hosté toužili po obratu skóre. Velmi blízko k němu měli záhy, když v čase 30:02 postupoval osamocena na Hubnera Polívka a ve chvíli zakončení byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Polívka ovšem opakování svého nájezdu vůbec nezvládl, branku přestřelil a Hubner tak ani nemusel zasahovat. Pak už se znovu rozjížděl nápor domácího týmu, který vyvrcholil ve 35. minutě utkání. Kavalíři nejprve rozpoutali před hostujícím brankářem Slivkou závar, ve kterém se marně snažil kotouč propasírovat do branky Roubal a po něm také Gombarčík. Krátce na to se však brněnský tým přeci jen mohl radovat. Matěj Stupka ve vlastním obranném pásmu přihrál danielu Polzerovi, jenž se rozjel vstříc k Slivkovi, svou individuální akcí obešel prešovské obránce a přesnou střelou do pravé šibenice nedal Slivkovi šanci – 2:1.

Prešov byl opařen, hned vzápětí fauloval hostující Hrivňák a v přesilově hře kavalíři udeřili potřetí. Přesilová hra se domácímu týmu povedla na jedničku, prešovská obrana musela odolávat jednomu střeleckému pokusu za druhým, navíc se kavalírům podařilo hostující hráče totálně vyčerpat, pak se do kotouče opřel Daniel Polzer a další přesnou trefou zkompletoval hattrick v tomto utkání, navíc poslal kavalíry do uklidňujícího dvoubrankového náskoku. Před druhou sirénou mohl ještě vylepšit pozici kavalírů domácí Malíř, ale jeho rána pouze rozezvonila horní tyč prešovské brány.

Třetí třetina začala pro kavalíry snad tím nejlepším možným způsobem. V čase 40:51 se domácímu týmu znovu povedlo hosty uzamknout v jejich obranném pásmu, tlak vyvrcholil přesným zakončením Pavla Pospíšila, jenž předvedl dostatečný důraz v předbraknovém prostoru a navýšil už na 4:1. Warriors mohli odpovědět vzápětí, kdy se na druhé straně zrodila slibná kombinace mezi Hrivňákem a Gregou, druhý jmenovaný však v tutové příležitosti ztroskotal na přemísťujícím se Hubnerovi. Ve třetí třetině byli přítomní diváci svědky několika vyloučení. Prešovu se podařilo jednu ze svých přesilových her využít. Gombarčík v čase 47:19 nafasoval trest 2+2 minuty. Warriors dokázali toto vyloučení potrestat, když se před Hubnerem nejlépe orientoval Filip Hrivńák, kotouči se za záda Hubnera moc nechtělo, ale nakonec doputoval do sítě kavalírů a dal slovenskému týmu jiskřičku naděje. Hned vzápětí měl Prešov plnou dvojnásobnou početní výhodu, ale ideální možnost pro vstřelení kontaktní branky nevyužil, kavalíři krušné chvíle ustáli a po zbytek třetí třetiny nepovolili Prešovským vytvoření závěrečného náporu. Naopak v samotném závěru mohl ještě vedení Brňanů navýšit Jochman, ale v mezikruží nedokázal najít recept na Slivku. Po něm se ještě na Slivku rozjel Polzer, jenž chtěl kavalírský nabídnout zakončení Pospíšilovi, tomu však, ale koncovka příliš nesedla. Mrzet to však domácí hráče nemuselo, neboť získali další potřebné tři body, které živí naděje brněnského nováčka na účast v play-off.

OHLASY TRENÉRŮ:

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): Děkuji klukům za 3 body. Dnes se nám podařilo gólově přetlačit soupeře, přestože hokej nebyl úplně podle našich představ. Domnívám se, že kluci mají daleko na víc, než co dnes předvedli a mohli by zahrát daleko lepší hru. V poslední třetině jsme navíc měli víc faulů. Zvednuté hokejky, sekání. Měli jsme štěstí, že to soupeř netrestal. Do budoucna je určitě potřeba zapracovat na zlepšení práce celého týmu. Kluci by měli pracovat jako tým, ne jako jednotlivci. Pak se zvedneme a budeme mít i vítěznou náladu.

Adrian Krivda (Warriosrs Brno): Po prohraném zápase se mi hodnotí těžko a to i přes to, že jsme dnes přijeli pouze s desíti hráči. Máme hodně zraněných hráčů a v desíti hráčích je to složité. Myslím si však, že se nemáme za co stydět, kluci k tomu přistoupili dobře a odehráli utkání na dno svých sil.