Kings zdolali hostí z Grazu 5:4

Paneuropa Kings : UHT Dukes Graz 5:4 (3:0, 1:2, 1,2)

Góly a asistencie: 11. Jankovský (Hanák), 12. Bobocký (Slovík, Faktor), 16. Faktor (Bobocký), 32. Zvara (Marušiak), 50. Szabó (Marušiak, Zvara) – 24. Laritz (Brenter), 26. Florian (Innerkofler), 41. Innerkofler (Florian, Zeugswetter), 46. Brenter (Florian, Ritzmaier).

Vylúčenia: 5:4 Presilovky: 1:2 Oslabenia: 0:0

Zostavy

Paneuropa Kings : Orlík  – Šoltés, Kubic, Kuták, Nemec, Pečimut, Tekáč – Bobocký, Fabo, Hanák, Marušiak, Szabó, Faktor, Švec, Zvara, Jankovský, Slovík, Bajtoš

UHT Dukes Graz : Zeugswetter – Ritzmaier, Scepka, Lammer – Erlacher, Riedmann, Zöbinger, Florian, Innerkofler, Weihs, Meixner, Laritz, Brenter

Zápas rozdielnych tretín

Aj tak by sa dal nazvať zápas medzi Paneuropa Kings a UHT Dukes Graz. Spočiatku jasné stretnutie sa v jeho závere zmenilo na drámu.

V úvodnej perióde boli diváci svedkami hokeja na jednu bránku. Paneuropa Kings tlačila a rakúsky protivník mohol byť len rád, že na jej konci svietil „iba“ trojgólový rozdiel – 3:0. Postupne sa presadili Jankovský, v presilovke 5 na 3, Bobocký po okulahodiacej prihrávke Slovíka a Faktor v brejkovej situácii. Hostia boli pri bráne súpera len sporadicky. Aktivitu prejavoval len tandem Florian, Zöbinger.

Tak ako prebiehala prvá tretina, vyzerala aj tá druhá. Len v opačnom garde. Graz vstúpil do prostrednej časti ako pokropený živou vodou. To sa začalo prejavovať aj na svetelnej tabuly. V 26. minúte už hostia prehrávali iba o gól. Najskôr Laritz po skvelej individuálnej akcii zaznamenal prvý gól hostí, potom Florian strelou „popod zem“ pridal druhý presný zásah – 3:2. Z ojedinelej šance Kings v 2.tretine dokázal skórovať po prihrávke Marušiaka – Zvara – 4:2.

Záverečná časť sa niesla už vo vyrovnanom duchu. Pomohol tomu aj gól Innerkoflera hneď v úvodnej minúte, keď si blafákom položil Orlíka a zakončil – 4:3. Priebeh hry sa zdramatizoval a hostia sa po góle Brentera v presilovke dočkali vyrovnania – 4:4. Menší zázrak na ľade sa napokon nekonal. Desať minút pred koncom sa puk so šťastím odrazil k Szabóvi a ten nemal problém zakončiť – 5:4. Do konca zápasu sa už nič neudialo, a tak si domáci pripísali cenné 3 body na ceste do play-off.

autor: Peter Klimašovský