Hráči Plzne odchádzajú z Trenčína s plným bodovým ziskom

Gladiators Trenčín – Academics Pilsen 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Gladiátori majú posledný zápas základnej časti na domácom ľade za sebou. Plzeň, ktorá sa doposiaľ nachádzala na siedmom mieste v priebežnej tabuľke, neprišla síce do Trenčína v plnej zostave, no recept na domáci tím predsa len našla. Na víťazstvo jej stačili dva presné zásahy.

Góly a asistencie: 40. Markovič (Kuvík, Varga) – 37. Faschingbauer (Ingriš, Polívka), 41. Polívka (Ingriš, Faschingbauer)

Vylúčení: 5:8 na dve minúty, navyše Malota (Plzeň) 10min, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 38:32

Rozhodovali: M. Krist – A. Jurčiak, P. Dzian

Gladiátors Trenčín: Gašparovič – Varga, Vavro, Buliš, Porubský, Bednárik, P. Jurenka, Broska, Ďuriš, Feranec, Kuvík, Littva, Okuliar, Chmara, T. Jurenka, Markovič, Zemko, Kuffa, Marousek

Academics Pilsen: Smejkal – Malota, Šimurda, Charvát, Děkan, Linhart, Radouch, Polívka, Franěk, Faschingbauer, Kodýtek, Ingriš, Němec, Fiala, Fišer

Stretnutie s dravým nasadením na oboch stranách mohli lepšie začať hostia, keď im v 5. minúte bola ponúknutá možnosť zahrať si v početnej výhode. Radouch to skúšal spomedzi  kruhov, no ani následné dorážky za Gašparovičovým chrbtom neskončili. Počas oslabenia dokonca pohrozili i Gladiátori, keď sa dopredu predral Bednárik, ale jeho strela z ľavej strany skončila len na brankárovom betóne. Hostia však v hre pritvrdili, Němec pálil spoza ľavého kruhu, no ani tento raz sa skóre nemenilo. Kým hráči Plzne strieľali azda z každého uhla, domáci volili skôr prihrávky – ako keby vyčkávali na ideálnu streleckú príležitosť. Presilovú hru si zahrali aj domáci, zľava to skúšal Okuliar; následne si k vylúčenému Polívkovi prisadol i Faschingbauer, no ani počas hry 5 na 3 nedokázali Trenčania otvoriť gólové skóre. Hoci sa musela Plzeň brániť i v závere, Gašparoviča preverila dvojica Faschingbauer – Ingriš, keď prvý menovaný posielal prihrávku z pravej strany, no domáci gólman jeho úmysel prečítal.

Stredná časť začala vyrovnaným súbojom, ani jedno mužstvo sa nedokázalo na dlhší čas usadiť v útočnom pásme, lietalo sa zo strany na stranu. Trenčania si zahrali presilovú hru, keď si na trestnej lavici posedel Děkan, ale Smejkala nedokázali ani tento raz prekonať. V polovici stretnutia si tímy zahrali súboj 4 na 4, a hoci viac herne z týchto momentov ťažili Gladiátori, presného zásahu sme sa nedočkali. Ten prišiel až 37. minúte strieľal sprava Faschingbauer. Radosť hosťujúceho celku avšak netrvala dlho, v poslednej minúte vystrelil spoza ľavého kruhu Markovič a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Hráči Plzne skvelo odštartovali poslednú tretinu, keď sa hneď v 41. minúte dostali zásluhou Polívku do vedenia. Na druhej strane pohrozil po peknej individuálnej šanci Markovič, no skóre sa nemenilo. Dlhou strelou to skúšal i Kuffa, na dvakrát i Bednárik, ale Smejkal zostal pre tento raz neprekonaný. Súper mohol zvýšiť na 3:1, keď z tesnej blízkosti pálil Kodýtek, jeho strela bola ale privysoká. 35 sekúnd pred koncom išli hrať Trenčania presilovú hru, odvolali i Gašparoviča z brány, no ani pri hre 6 na 4 sa im nepodarilo vyrovnať. Súper z Plzne tak odchádza spod hradu Matúša Čáka s plným bodovým ziskom.