Kings sú po výhre nad Plzňou na priebežnom druhom mieste

Akademici Plzeň – Paneuropa Kings 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly a asistencie: 45. Faschingbauer (Franěk, Němec), 59. Šimán (Ingriš, Fiala) – 30. Fabo, 32. Marušiak, 49. Simon

Vylúčení: 8:16 na dve minúty, navyše Malota (Plzeň) DKZ za hrubosť, Faschingbauer (Plzeň) DKZ za hrubosť, Ingriš (Plzeň) DKZ za hrubosť, Szabó (Kings) 10min za opustenie striedačky, Simon (Kings) DKZ za hrubosť, Marušiak (Kings) DKZ za opustenie striedačky, presilové hry: 0:1, oslabenia: 0:1, počet striel: 30:32

Akademici Plzeň: Havelec – Charvát, Malota, Blumentrit, Linhart, Děkan, Radouch, Tichý, Polívka, Franěk, Faschingbauer, Šimán, Sýkora, Svoboda, Ingriš, Fiala, Němec, Kodýtek, Fišer

Paneuropa Kings: Orlík – Kubic, Pečimut, Simon, Vajsovič, Šoltés, Kuták, Kalina, Tekáč, Slovík, Bajtoš, Švec, Simon, Marušiak, Bobocký, Aschenbrier, Fabo, Zvara, Szabó, Faktor

Hráči Kings, ktorí deň predtým odohrali náročný súboj proti lídrovi z Prahy, vstúpili do stretnutia s jasným cieľom – tentokrát bodovať! Pražanov dokázali predovšetkým v závere poriadne potrápiť, takže svojej sily si boli plne vedomí. Naopak domáci celok potreboval víťazstvo kvôli bodom, nakoľko ešte stále pomýšľa na playoff. Azda i preto sa obe mužstvá chceli vyvarovať väčším chybám, aby tak svojmu súperovi nepodarovali to, o čo chcú bojovať. Domáci sa za prvú tretinu nenechali ani raz vylúčiť, naopak Kings museli hrať štyrikrát v oslabení. Pred súperom sa ale dokázali ubrániť a Orlík tak ostal neprekonaný.

Stredné dejstvo už prinieslo vylúčenia na oboch stranách a v 30. minúte sa hráčom Paneuropy podarilo aj zásluhou Faba otvoriť gólové skóre. Neprešli ani dve minúty a presný zásah pridal i Marušiak, ktorý tak svoje mužstvo poslal do dvojgólového vedenia. V závere tretiny si „králi“ zahrali v početnej výhode, no Havelec už puk za seba nepustil.

Posledná časť bola najbohatšia nielen na góly, ale i na vylúčenia. Faschingbauerovi sa podarilo streliť kontaktný gól, ktorým vniesol Plzni akúsi nádej a možné pomýšľanie na body, no počas vlastného oslabenia udrel Simon a hostia tak opäť viedli o dva presné zásahy. Minútu pred koncom chcel celú hru zdramatizoval Šimán, keď znížil na 2:3, no tá skutočná dráma ešte len prišla. Rozhodca mal totiž plné ruky práce, keď 25 sekúnd pred koncom udeľoval tresty hlava-nehlava. Vylúčení do konca zápasu bolo až päť, najmä za hrubosť. Osobné súboje však na gólové skóre nemajú nijaký dosah, hráči Paneuropy tak z Plzne odišli s plným bodovým ziskom. Práve vďaka týmto bodom sa tak dostali na druhú priečku v priebežnej tabuľke.

autor: Janka Danková