University Shields Olomouc – Akademici Plzeň 3:5 (0:1, 3:2, 3:5)

University Shields Olomouc: Pospíšil (Molnár) – Svozílek, Liška, Síkora, Tománek – Janošek, Horák, Dočkal, Matuška, Siegel, Lainka, Ejvák, Včeliš, Dohnal, Rýpar, Říčka

Akademici Plzeň: Smejkal (Frček) – Polívka, Pokorný, Kubík, Beer, Muchka, Červenka – Polívka, Setikovský, Faschingbauer, Baxa, Kučera, Polata, Kala, Franěk, Sequens, Škarka, Krajhanzl

Rozhodčí: Dočkal – Burda, Navrátil

Vyloučení: 5:7 (v minutách 10:14)

Střely: 22:35

Góly a asistence: 25:43 Janošek (Horák), 32:24 Svozílek (Janošek), 35:47 Janošek (Horák) – 17:45 Setikovský (Polívka V., Faschingbauer), 36:34 Polívka O. (Setikovský), 39:18 Polata (Kučera, Baxa), 43:45 Sequens, 59:53 Polívka V. (Faschingbauer, Setikovský)

UNIČOV – Po delší pauze zaviněné odloženými zápasy se na domácím ledě představil tým University Shields Olomouc, který přivítal soupeře z Divokého západu – Akademiky Plzeň. Hanákům se v jejich prvním ročníku výsledkově nedaří, Západočeši se naopak drží na pozici zajišťující play off. Akademici předchozí den potrápili mistrovskou Karlovu Univerzitu, vše nasvědčovalo opravdu kvalitní podívané.

Začátek zápasu poznamenal brzký prohřešek proti pravidlům na hostující straně. Z početní výhody si Shields nedokázali vytvořit závažnější příležitost. Po srovnání počtu hráčů na ledě se hra vyrovnala, o něco víc práce měl domácí brankář Pospíšil. Od desáté minuty se olomoučtí dostali pod drtivý tlak plzeňských, kterému domácí obrana odolávala jen stěží. Nátlaková hra vyvrcholila tři minuty před první přestávkou, když  Akademici udeřili v přesilové hře. Po kombinaci za bránou se puk dostal mezi kruhy, kde nehlídaný Setikovský otevřel skóre zápasu – 0:1. Hosté nepolevili ani po vstřelené brance a dále nepouštěli Shields do hry. Hráči šli do kabin za těsného výsledku.

Do druhé třetiny nastoupili domácí viditelně motivovaní, což také podložili vylepšeným výkonem. Po obrovské šanci Hanáků ve vlastním oslabení, kdy domácí neproměnili samostatný únik dva na brankáře, se opět chopili otěží Akademici. Svůj tlak ale nezužitkovali, a tak se radovali domácí z přesilové hry. Puk se dostal na modrou čáru k Janoškovi, který propálil všechno v cestě a vyrovnal – 1:1. Plzeňští se po obdržené brance rychle oklepali a zmáčkli soupeře v jeho obranném pásmu. Hosté kvůli parádním zákrokům neproměnili přesilovou hru a na vlastní kůži okusili pravidlo „nedáš – dostaneš“. Domácí využili druhou přesilovou hru. Svozílek pálil od modré čáry, puk tečoval jeden z bránicích hráčů  a zapadl za bezmocného brankáře Smejkala –2:1. Scénář se po obdržené brance opakoval. Akademici se ze všech sil snažili srovnat s domácími krok, ale naráželi na pozorného Pospíšila. Shields podtrhli obrat, když se Janošek ocitl osamocený před hostujícím brankářem, kterému nedal kličkou šanci zakročit – 3:1. Nadějné vedení domácím nevydrželo ani minutu. Po vhazování v útočné třetině se k odraženému puku dostal hostující Ondřej Polívka, který nekompromisně zavěsil pod víko Pospíšilovy svatyně – 3:2. Před odchodem do kabin se ještě jednou měnilo skóre.  Po nepřesné rozehrávce hráčů Shields se hosté prokombinovali až k vyrovnávací brance, kterou zaznamenal Polata – 3:3.

Do poslední třetiny vstoupila obě mužstva viditelně opatrně, pozorně bránila, nepouštěla soupeře do větší šance. Klíčový moment pro zbytek zápasu se zrodil při početní výhodě domácích. Doposud skvělý Pospíšil nešťastně rozehrál a nabídl tak stoprocentní příležitost hostujícímu Sequensovi, který šancí nepohrdl – 3:4. Od této chvíle se Akademici pozorně bránili a nepouštěli agilní Shields do vyložených šancí. Nakonec měli domácí dvě obrovské příležitosti na vyrovnání, ale hostující gólman Smejkal výrazně podržel svůj tým. Sedm vteřin před koncem se ještě z rychlé akce po vhazování prosadil plzeňský Václav Polívka – 3:5.

Po utkání bylo na tvářích domácích Shields vidět obrovské zklamání, naopak Akademici si zapsali tři body z těžce vybojovaného utkání a pomalu míří do play off. Naopak olomouckému mužstvu se ve své premiérové sezoně v European University Hockey League (EUHL) stále výsledkově nedaří.

Nejlepším hráčem Akademiků Plzeň byl zvolený Filip Smejkal, který v závěru zápasu uzamkl svoji bránu a domácím nedovolil vyrovnat. Z řad University Shields Olomouc byl nejlepší tříbodový (2+1) Miroslav Janošek.