shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hokejová dráma až do konca, o výhre Kings sa rozhodlo 18 sekúnd pred koncom

Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa v nedeľu 25.10. odohral druhý zápas EUHL.

V tomto kole proti sebe nastúpili Paneuropa Kings a Akademici z Plzne. Bolo to prvé tohto sezónne federálne derby a priaznivci hokeja sa od úvodných sekúnd mali na čo pozerať.

Paneuropa Kings – Akademici Plzeň 7:6 (0:1, 5:1, 2:4)

Góly a asistencie: 20. Krahulec (Adámik, Kopecký), 32. Ketner (Kabát), 32. Hubek (Adámik, Krahulec), 35. Marušiak (Zvara, Kabát), 37. Marušiak (Zvara), 57. Krahulec (Hubek), 59. Ketner (Marušiak, Szabó)- 16 Faschingbauer (Rubeš), 26 Faschingbauer bez asistencie, 42 Dědič (Radouch, Faschingbauer), 44 .Faschingbauer (Sedláček), 45. Ingriš (Radouch,Faschingbauer), 52. Dědič (Pondělík)

Vylúčení: 11:8 na dve minúty, navyše Šišmič (PAN) 10min za nešportové správanie, Pečimut (PAN) 10min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 4:1,oslabenia 0:0, počet strel 39:30

Martin Tekáč

Rozhodovali: M. Polášik – Regec.

Paneuropa Kings: Orlík, Porubský, Adámik, Bednárik, Barila, Fabo, Faktor, Findura, Jonášek, Kabát, Ketner, Kopecký, Marušiak, Pečimut, Tarabík, Hubek, Šišmič, Tekáč, Šotek, Zvara, Krahulec, Szabó

Akademici Plzeň: Smejkal, Vrtěl, Blumentrit, Kašpar, Dědič, Faschingbauer, Ingriš, Pondělík, Franěk, Rubeš, Malota, Svoboda, Valeček, Radouch, Polívka, Škarka, Sedláček, Brand, Fišer, Sequens, Šimúnek

Diváci sa od úvodných sekúnd mali na čo pozerať. Hokej bol plný osobných súbojov, hra sa prelievala zo strany na stranu a keď sa v niektorej z obrán vyskytla chyba, brankári svoje tímy podržali. Domáci si vypracovali niekoľko príležitostí, ale skóre sa nemenilo. Naopak, ako prví udreli hostia, keď po tlaku puk za Orlíka dopravil dobre hrajúci Faschingbauer. Jeho gólom Plzeň vyhrala úvodnú tretinu 0:1.

V druhom dejstve sa diváci nestačili usadiť, keď Krahulec po krásnej akcii celého útoku vyrovnal na 1:1. Hra sa pritvrdila, diváci videli viaceré vylúčenia, ale do vedenia sa opäť dostali Akademici. Ich vedúci gól zaznamenal aj po druhýkrát Faschingbauer. To zdravo nahnevalo domácich, ktorý hýrili pohybom a aktivitou. Plzeň sa uchyľovala k faulom, no dobre hrajúci králi využívali presilové hry. V rozpätí 32. až 37. minúty Kings využili hneď niekoľko presiloviek a po dvoch tretinách viedli jasne 5:2.

V záverečnej tretine sa ale na ľade diali veci! Plzeň postupne náskok Kráľov sťahovala, až sa dostala na dostrel. Kings znervózneli, hostia sa naopak zomkli a krok za krokom sa dopracovali až k tomu, že opäť prevzali vedenie. Domáci sa však nezlomili a išli tvrdo za víťazstvom. Tri minúty pred záverečnou sirénou vyrovnali na 6:6. Diváci sa už chystali na nájazdy, keď za podrazenie išiel na trestnú lavicu hosťujúci Kašpar. Drvivý tlak domácich počas presilovky priniesol vytúžený gól. O troch bodoch pre Paneuropa Kings rozhodol Nikolas Ketner.

Kings tak domácu mini sériu zvládli na výbornú a získali opäť plný počet bodov.

Autor: Matej Čalfa

Foto: Michaela Tlapová, Peter Brichta