V prvom domácom zápase si úspech pripísali Diplomati

V poradí už štvrtý zápas Diplomatov po tom, čo mužstvo muselo za prvými troma zápasmi precestovať stovky kilometrov, sa odohral na ich domácom ľade na štadióne v Bratislavskej Petržalke. Ich súperom boli Academics Pilsen, ktorých domáci chlapci v minulej sezóne EUHL dvakrát úspešne zdolali. Očakávania od tohto stretnutia boli vysoké ako na strane Diplomatov, tak aj na strane Akademikov, ktorí si nepochybne chceli napraviť reputáciu.

Diplomats Pressburg – Academics Pilsen 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 12. Mucha (trestné strieľanie), 17. Holeš (Studený), 18. Ernst (Karaba, Mikšík), 19. Šoltís (Just), 48. Winkler – 8. Radouch (Polívka), 12. Kašpar (Faschingbauer), 33. Radouch (Pondělík, Polívka), 60. Ingriš (Radouch, Faschingbauer)

Vylúčení: 6:3 na dve minúty, navyše Kraus (DIP) 10 min. za vrazenie na mantinel

Rozhodcovia: J. Konc – M. Stanzel, J. Tvrdoň,

Diplomats Pressburg: Turák – Winkler, Hegely, Kraus, Brincko, Vizváry, Ernst, Mikšík, Šoltís, Karaba, Just, Čáni, Holeš, Hanko, Burian, Studený, Homola, Mucha, Sudek, Pardubský,

Academics Pilsen: Smejkal – Malota, Blumentrit, TIchý, Brand, Radouch, Starý, Kašpar, Valeček, Franěk, Fiala, Faschingbauer, Polívka, Ingriš, Pondělík, Rubeš, Svoboda, Škarka, Krajhanzl, Sedláček, Dědič

Prvá tretina sa začala dynamicky a rýchlo, s korčuliarskou prevahou na domácej strane. Pri puku sa v skvelých šanciach v prvých minútach vystriedali domáci Ernst a Holeš, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak, skóre zápasu otvorili hostia v ôsmej minúte keď Radouch od modrej nahadzoval puk pred bránu, no ten prepadol až za chrbát domáceho gólmana, ktorý nič nevidel. Diplomatov však tento gól nevyviedol z miery a ich aktivita a túžba vyrovnať bola jasne viditeľná. Skvelé gólové šance sa však nepodarilo premeniť Justovi, Hankovi a ani Krausovi. O pár chvíľ si Diplomati, hrajúci v početnej nevýhode, opäť nedali pozor a zabudli si upratať vo vlastnom obrannom pásme, čo vyústilo v takmer identický druhý gól, ktorý sa tentokrát podaril vsietiť Kašparovi. Napriek dvojgólovému rozdielu sa domáci spamätali a prvý gól padol zo samostatného nájazdu Muchu, ktorý tak potrestal Akademikov za nečistý zákrok. Na vyrovnávajúci gól si všetci prítomní museli počkať necelých 5 minút, kedy sa Holešovi podarilo pretlačiť puk za Smejkala. V nasledujúcich dvoch minútach však Diplomati potešili všetkých prítomných dvoma peknými gólmi. Po strele Karabu od modrej sa najrýchlejšie pred bránou zorientoval Ernst a poslal tak za chrbát hosťujúceho gólmana prvý z tejto dvojice gólov, zatiaľ čo ten druhý padol z hokejky Šoltísa. Diplomati tak do šatne po prvej tretine odchádzali spokojní za stavu 4-2.

11227966_1110173989002045_8534960885424063252_o

Tak, ako bola prvá tretina gólovo bohatá, bola druhá tretina viac o korčuľovaní a snahe založiť útoky na oboch stranách. Diplomati do nej vstúpili oslabení, no vďaka solídnej obrane sa im podarilo neinkasovať. Pri hre v plnom počte však podávali konzistentný výkon a bolo zrejmé, že hráči sú výborne zohratí.  Napriek mnohým šanciam sa však skóre až do 33. minúty nemenilo. Práve keď Diplomati hrali v oslabení po nedovolenom zákroku zo strany Hanka, Radouch opäť využil skrytého Turáka a puk po ľade poslal za jeho chrbát znižujúc na 4-3. Do konca tretiny sa stav už nezmenil.

Prvých pár minút tretej tretiny sa hralo hore dole, nakoľko sa ani jednému tímu nepodarilo udržať si útočné pásmo dostatočne dlho na založenie vážnejšieho útoku. To sa však zmenilo v 48. minúte, kedy vďaka prehľadu v hre Winkler skonfiškoval priečnu prihrávku hostí a krásnym blafákom úspešne zakončil, zvyšujúc tak na príjemnejších 5-3. Zaťažkávacia skúška obrany Diplomatov prišla koncom 52. minúty, kedy len 4 sekundy po sebe šli na trestnú lavicu Vizváry a Kraus. Takmer dve minúty hrali domáci len s troma hráčmi, čo sa napriek viacerým skvelým šanciam, pri ktorých dvakrát zvonila aj konštrukcia brány, Akademikom nepodarilo využiť. Skórovať sa podarilo až v 60. minúte Ingrišovi, ktorý pálil od modrej a znížil tak na 5-4. Hostia zvyšok zápasu odohrali v power play, vyrovnať sa im však nepodarilo. Diplomati sa tak mohli tešiť z vybojovanej výhry v prvom zápase na domácom ľade.

Autor: Michal Goga