shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hokejisti UMB na debate s thaiboxerom, kapitán Michalčík si akciu mimo ľadu pochvaľoval

Hráči UMB tímu trávia spoločný čas aj mimo ľadovej plochy. Včera sa stretli pod strechou SportBaru v Banskej Bystrici na teambuildingu, na ktorý si pozvali najznámejšieho slovenského thaiboxera Vladimíra Moravčíka, od ktorého sa dozvedeli nielen mnoho zaujímavých informácií ohľadom spomínaného športu, ale dostali aj množstvo motivácie.

Vladimír Moravčík sa na úvod predstavil ako Dracula. So smiechom nám uviedol fakt o tom, ako má čínske publikum vo zvyku prideľovať prezývky zápasníkom a jemu prischla práve táto na zápase v Hong-Kongu, kde získal svoj prvý titul. Okrem rôznych vtipných príhod opisoval svoju prípravu na zápasy, kde mali hráči UMB tímu možnosť registrovať množstvo slov, ktoré by ich mohli do prichádzajúcej sezóny motivovať.

Vždy som si určil cieľ toto chcem, toto idem teraz. Na tréningy som chodil poctivo. Dodal som maximum svojho úsilia. Ale nikdy som sa neobzeral dopredu o rok, že čo budem, kde budem. Jednoducho sa to vyvíjalo a vždy som dal do toho všetko.

Moravčík tiež odpovedal hráčom na pár otázok ktoré sa týkali najmä stravovania a regenerácie počas jeho prípravy, no pri otázke, aký bol jeho doposiaľ najväčší úspech, alebo či si spomína z akej výhry sa najviac tešil, sa trocha zamyslel.

11260573_795965580526485_3046788567730049443_nMoje najväčšie víťazstvo bolo tu v Banskej Bystrici, kde som vlastne prehral s jedným thajským bojovníkom, ktorý je špičková jednotka vo svete. Ten ma na zápase úplne zničil. Bol som úplne slabý. Bol som až príliš premotivovaný, ten zápas bol pre mňa na toľko dôležitý, že som mal klapky na očiach a on ma nachytal na jednej jedinej chybe a ta ma stala cely zápas. A po tejto prehre som mal rok taký, že raz výhra a raz prehra, a stále som sa bál, že príde znova taký zápas, ako tento.  Potom som si zranil jednu ruku, ochorel som a bol som úplne na dne. A keď som išiel nastúpiť na ďalší zápas, vstal som ráno s tým, že prehrám. Jednoducho som to mal takto nastavené v hlave. A keď ideš na zápas s tým, že prehráš, tak proste prehráš. A na ďalší rok som mal bojovať o postup na Európu. Bolo to ťažké. Bol som aj u športového psychológa. A na tom zápase to  bol znova tlak, bolo to doma a domáci mali očakávania. Síce som sa bál, ale vyhral som. A nebolo na tom úžasné to, že som vyhral, ale to že som vyhral doma. A to bolo pre mňa skutočne obrovské víťazstvo.

Hráči iba súhlasne prikyvovali hlavami. Ako tím si už totižto prešli svojimi prehrami, a tieto slová im boli určite blízke. V minuloročnej sezóne boli titulu tak blízko. Ako aj Moravčík povedal Vyhráš, postúpiš, vyhráš postúpiš a až tak môžeš získať titul. UMB tím sa však bohužiaľ k vytúženému titulu nedostal. Pomaly ale isto však prichádza nová sezóna, teda aj nová možnosť, aby hráči vybojovali to, po čom tak veľmi túžia, aby získali to, čo sa im v minuloročnej sezóne získať nepodarilo. A i keď možno pár z nich má mierne obavy, Moravčík opäť motivuje – Pred zápasom mám pocity že mám strach a že by som najradšej skončil ale po zápase mám vždy chuť bojovať ďalej.

Hráči UMB sa naozaj posúvajú ďalej. Snažia sa zvýšiť vlastné hranice, upevniť tím, a kráčajú spoločne za svojím cieľom na popredí s trénerom tímu Lukášom Opátom a kapitánom mužstva  Michalom Michalčíkom, ktorému sme v závere teambuildingu položili pár otázok.

Ako sa cítite v pozícii kapitána?

Dobre.  Asi sa na to aj hodím, som tu pri nich vekovo taký otec. (smiech) Je to samozrejme veľká zodpovednosť. Vnímam sa ako také spojítko, alebo most medzi trénerom a chalanmi.

Čo táto pozícia obnáša a čo je jej najdôležitejšou úlohou?

Ako som už spomínal. Som akoby tlmočníkom pre obe strany. Myslím, že mojou úlohou je vkladať podporu a motiváciu.

Aký máte pocit z vášho tímu?

Vynikajúci. Aj lepší ako z minulého roka. Sme zohratejší, dlhšie sa stretávame na ľade a partia ostala v podstate tá istá. Hodnotím to veľmi pozitívne.

Čo hovoríte na nových hráčov a brankárov?

Je to celkom skoro hodnotiť, ale do kolektívu určite zapadli. Sú to chalani ktorí hrávajú hokej, čiže hrať vedia, či budú aj aktívne posily uvidíme až v sezóne. Sú to však všetko šikovní chalani.

Ako by ste zhodnotili úvod sezóny?

Tak prípravu sme mali každý individuálne. Sám za seba však môžem povedať, že som sa pripravoval. Čo sa týka spoločných tréningov, určite by som prijal viacej ľadu. Myslím však, že náš prvý prípravný zápas sme odohrali naozaj dobre, aj napriek tomu, že niektorí chalani boli na ľade prvý krát. Samozrejme tam bola aj nejaká nervozita a nespokojnosť keďže sme zápas nevyhrali, ale boli sme veľmi radi, že sme mali možnosť si znova zahrať.

Čo hovoríte nato, že sa váš tím buduje aj napríklad takýmito teambuildingami aký sme tu mali dnes?

Je to vlastne náš prvý, taký väčší teambuilding, je to super že sa vieme aj takto stretnúť mimo ľadu a spoznávať sa a upevňovať vzťahy aj inou formou ako po hokejovej stránke.

UMB tím sa chystá na prípravný turnaj, kde odohrá dva zápasy. Turnaj sa uskutoční tento piatok na zimnom štadióne v Bratislave, kde sa stretnú aj s ďalšími družstvami z EUHL – Graz, STU, DIPLOMATS.

autor: Barbora Plešavská