shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB uhrala v príprave proti HC 05 “B” remízu 5:5

Po horúcom lete sa znova zišli hráči tímu UMB Banská Bystrica, aby schladili svoje talenty a rozbehli naplno novú sezónu prípravným zápasom, na ktorom sa ako ich súperi postavili na ľad tiež domáci hráči z tímu HC 05 „B“.

Aj napriek mrazivej teplote bolo všetkým určite poriadne horúco.

Hráči UMB nastúpili v novom  počte. Dvaja z predošlej pôvodnej zostavy zavesili v šatni svoje dresy, kde už navždy zavreli dvere. Tie sa však otvorili pre nových piatich hráčov, ktorí si hneď dresy svojho tímu osvojili a postavili sa na ľad pripravení dokázať, že ich trénerov výber nehodlajú sklamať.

Tribúny boli obsadené fanúšikmi, medzi ktorými sme našli aj hráča z minuloročnej zostavy, ktorý sa pýšil dresom s číslom 27 – Matej Majling. Kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu, žiaľ, nenastúpil na ľad.

Prvá tretina zápasu bola aj napriek veľkej snahe UMB tímu naklonená výhrou pre súperov. V šiestej minúte bola nádejná strela Ivana Janečka blokovaná spoluhráčovou hokejkou. Až od siedmej minúty do konca zápasu mali diváci možnosť pozorovať niekoľko snaživých nájazdov a útokov, keď sa puk dostal do brány a tím HC 05 takto skóroval na 0:1. Hneď v uplynulej minúte hráč s číslom 24 Sebastián Akantis po asistencii Petra Kováčika vyrovnal stav na 1:1. Dve minúty do konca prvej tretiny využil hráč HC 05  svoje postavenie pred bránkoviskom a zvýšil konto svojho tímu na 1:2.

Druhá tretina iskrila šťastím pre tím UMB, kedy získali na svoju stranu ďalšie dva góly. V ôsmej minúte sa po prihrávkach spoločne dopracovali David Primus a Róbert Mendel k vyrovnávajúcemu gólu a tri minúty do konca tretiny skóroval D. Primus po prihrávke Mareka Maliňáka a tým sa spoločne pričinili o zvýšené skóre na 3:2.

Hneď v prvej minúte poslednej tretiny HC 05 strelila vyrovnávajúci gól a v zapätí  únikom z ľavého krídla strelili gól, ktorý posunul stav súperov na 3:4. Hráč s číslom 10 Dominik Ferletjak bojoval za svoj tím výraznými útokmi no puk sa mu podarilo dostať za čiaru až v deviatej minúte. Domnienka rozhodcov o tom, že puk sa ocitol za čiarou až potom, čo sa brána súperov posunula, vyvolala na štadióne menší rozruch, nakoľko strana UMB tímu bola presvedčená o opaku. Indrych  však nenechával nič na náhodu a v minúte vybojoval gól po asistencii Ferletjaka  a vyrovnali stav na 4:4. Päť minút do konca zápasu už bolo na štadióne poriadne dusno. Z lavice UMB bolo počuť povzbudivé slová, keď sa puk znova ocitol v bráne a HC 05 viedli 4:5.

Túto radosť o blížiacu sa výhru im však prekazil Ferletjak  ktorý po prihrávke kapitána Michalčíka strelil súperom svoj dovtedy neuznaný, vyrovnávajúci gól minútu do konca zápasu.

Po vybojovanej remíze 5:5 sa z ľadu hráči v hnedých dresoch  presunuli do svojej šatne, v ktorej im žiari na stene nápis – Who am I? I am Champion! Tento nápis však pre nich nie je len nápisom.  Sú to slová, ktoré sršia motiváciou, odhodlaním, bojovnosťou a obrovským putom, ktoré spája týchto hráčov dohromady.

Každý a jeden z nich, nie ako jednotlivec, ale ako celok, sú rozhodnutý siahnuť po tom najvyššom, čo im minulý rok prešlo tesne pomedzi prsty – TITUL EUHL. Ich snaha nie len v individuálnej príprave, ale aj na spoločných tréningoch je toho svedkom.

„Bol to náš prvý zápas v ktorom sme hlavne chceli vyskúšať nových hráčov a brankárov. Síce nám zostalo 80% hráčov z minulej sezóny, ale musíme skúšať rôzne možnosti formácii. V dobrom svetle sa nám ukázali aj noví hráči aj brankári. S dnešným zápasom som v celku spokojný až na začiatok tretej tretiny kde sme inkasovali za minútu a pol dva góly, toto sa nám nemôže stávať ani v prípravných zápasoch. Ale bolo vidno že chalani sa už tešili na zápasy. Z mužstva mám dobrý pocit opäť budeme výborný kolektív a len kolektív môže dosiahnuť ten najvyšší cieľ a ten my samozrejme máme. Ale čaká nás ešte veľmi veľa roboty,“ vyjadril sa hlavný tréner UMB tímu Lukáš Opáth.

autor: Barbora Plešavská