shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hokejisti Paneuropa Kings pomáhajú najmenším, spojili sa s nadáciou Krehké deti

Európska univerzitná hokejová liga je mladá súťaž. Počas svojho pôsobenia však stihli byť tímy EUHL súčasťou hneď niekoľkých projektov. Bratislavský tím Paneuropa Kings nie je v tomto žiadnou výnimkou. Už minulú sezónu zorganizovali ako prvý tím výnimočnú akciu, kedy odohrali svoj posledný predvianočný zápas v špeciálnej edícii dresov, ktoré následne vydražili a peniaze z tejto dražby odovzdali jednej z vybraných nadácií. Rozhodli sa z toho spraviť tradíciu a preto sa tento rok spojili s nadáciou Krehké deti, ktorej venujú svoj najbližší zápas.

Krehké deti je nadácia, ktorej cieľom je zlepšenie starostlivosti o kriticky chorých novorodencov s potrebou operačného výkonu. Jej zakladateľom je svetoznáma umelkyňa Gordana Turuk, ktorá sa charitatívnej činnosti venuje už 17 rokov. „Sadla som si s pánom doktorom Kuželom, riaditeľom Univerzitnej nemocnice na Kramároch, s pani Brucknerovou a s pani Dolníkovou, doktorkami z Detskej fakultnej nemocnice. Rozmýšľali sme, ako by sme mohli pomôcť detičkám na Neonatologickej klinike a spoločne sme prišli k myšlienke zaloziť Krehké deti,“ opísala nám vznik nadácie pani Gordana Turuk.

Čo je neonatologická klinika a aj jej zameranie, nám bližšie vysvetlila lekárka Dana Dolníková: „Neonatologická klinika intenzívnej medicíny poskytuje starostlivosť deťom s veľmi širokým spektrom ochorení, ktoré sa vyskytujú v novorodeneckom veku a hlavne sme sa začali venovať deťom s vrodenými vývinovými chybami, ich riešením a následnej pooperačnej starostlivosti.“ Podľa jej slov však na takúto pomoc potrebujú lepšie vybavenie: „Na to, aby sme mohli týmto deťom poskytnúť komfort, ktorý si zaslúžia, by sme boli veľmi radi, keby sa nám podarilo vybudovať operačnú jednotku vrámci nášho oddelenia. Tu by deti mohli absolvovať všetky vyšetrenia, operačný zákrok aj pooperačnú starostlivosť bez toho, aby sa museli pohnúť zo svojho lôžka.“

Medzi podporovateľov nadácie Krehké deti patrí mnoho známych osobností. Okrem nich sa však rozhodli pomôcť tým najmenším, ako sme už spomínali, aj hráči a manažment tímu Paneuropa Kings: „Spoluprácu s Gordanou Turuk sme nadviazali už na konci minulej sezóny. Keďže radi pomáhame, rozhodli sme sa, že sa pripojíme k jej nadácii. Veríme, že všetky deti si zaslúžia možnosť na zdravý a spokojný život a kto vie, možno aj z nich budú budúci Králi,“ prezradil čo viedlo k tejto spolupráci tréner tímu Ľudovít Jurínyi.

Akou formou bude pomoc prebiehať nám vysvetľuje umelkyňa: „Po niekoľkých spoločných rozhovoroch sme sa dohodli, že to spravíme formou veľmi príjemného eventu – na ich hokejovom zápase, ktorý odohrajú už túto stredu 25. 11. 2015 v špeciálnej edícii dresov, ktoré si ľudia budú môcť následne vydražiť. Všetky peniažky z dražby budú, samozrejme, použité na pomoc Krehkým deťom.“

Charitatívny zápas odohrajú Kings už túto stredu 25. 11. 2015 o 19:00 hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Vstupenky na zápas si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo priamo na mieste. Viac informácií ako aj číslo účtu, kam môžete prispieť aj vy, nájdete na stránke www.krehkedeti.sk. Na záver máme pre vás krátku videopozvánku na zápas.

autor: Jana Pšenková