Domáca UMB podľahla UK Praha až na nájazdy.

Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici sa UMB tím stretol s najväčším súperom a víťazom minuloročnej ligy EUHL – UK Praha. Priebeh zápasu vniesol do ovzdušia množstvo energie a nervozity. Na ľadovej ploche sa viedol boj. Oba tímy si išli pre svoju výhru. Po ťažkom boji, ktorého stav bol rozhodnutý až po samostatných nájazdoch, stálo na konci stretnutia na víťaznom poste mužstvo z Čiech.

UMB Banská Bystrica – UK Praha 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Mendel (Primus, Mančák), 54. Kamzík (Kasanický, Mančák) – 7. Veber (Gremlica), 37. Balaz (Sommer, Bartos), rozhodujúci nájazd: Balaz

Vylúčenia: 8:11

Počet striel: 41:36

Rozhodovali: J. Majling – R. Ivan, M. Kollár

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Indrych, Šeliga

UK Praha: Oliva (Skuhrovec) – Herr, Švaříček, Balaz, Bartos, Novak, Bícha, Hučko, Rovný, Gremlica, Slánský, Matula, Sommer, Seda, Valder, Svoboda, Verner, Hložek, Veber

V siedmej minúte prvej tretiny pocítila brána tímu UMB prvú strelu súperov. O vyrovnanie skóre však Bystričania bojovali statočne. Pokúsili sa zrealizovať niekoľko útokov, žiaľ neúspešne. Mančák sa ocitol vo ôsmej minúte do konca tretiny v samostatnom úniku no jeho strela skončila v brankárovej lapačke. Pár sekúnd na to sa mu ale podarilo asistovať spolu s Primusom a nahrávkou Mendelovi tak zabezpečili remizujúci gól, ktorý poriadne otriasol tribúnami zimného štadióna. Mendel doslova vymietol brankárovi pavučinu. Hráči tak z ľadu odišli s vyrovnaným skóre 1:1.

Druhá tretina bola bohatá na útoky. V piatej minúte mali domáci hráči obrovskú šancu streliť gól načo však brankár pražského tímu reagoval úspešne. Až takmer do konca zápasu sa UMB tím ocital v útočnom pásme pred bránou súperov, no nepodarilo sa im streliť vedúci gól ani počas presiloviek. Naopak, UK Praha využila svoje postavenie pred bránkoviskom a skórovala tri minúty do konca tretiny. Počas posledných sekúnd sa bystrický tím vytrápil na maximum. Prvú veľkú šancu mal Maliňák v samostatnom úniku a druhá obrovská možnosť pre získanie gólu zostala nevyužitá, keď sa puk nezmestil medzi brankárovu korčuľu a tyčku brány. Z ľadovej plochy tak odišli z vyšším skóre hráči z UK Praha.

Tretia tretina vniesla do zápasu množstvo vylúčení, ktoré poslali hráča UMB Banská Bystrica Tenkela a hráča UK Praha Slanského na trestnú lavicu do konca zápasu za osobné tresty. Obrovská snaha o remízu sa naplnila, keď brankár tímu UK Praha pustil puk odrazený od Kamzíkovej hokejky do svojej brány. Fanúšikovia domáceho tímu neprestajne sledovali časomieru a pri každej strele na bránu súpera prešlo tribúnami slabé zemetrasenie. Ani jednému tímu sa však nepodarilo dostať puk do brány, a tak po skončení tretej tretiny nasledovali samostatné nájazdy.

Do prvého nájazdu sa obul domáci hráč Indrych a zavesil svoj puk do súperovej brány. Načo však odpovedal hráč UK Praha a vyrovnal stav zápasu. Po úspešných nájazdoch Šeligu a Kamzíka, ktorým boli opätované strely hráčov z UK Praha, sa súperiace mužstvo prebojovalo na víťazné skóre.

Autori článku: Barbora Plešavská, Milan Kysel