Diplomati na domácom ľade víťazne nad UK Praha

V druhom domácom zápase Diplomati tentokrát privítali favorita súťaže, hokejistov  UK Praha. Tí si niesli sériu neporaziteľnosti ešte z minulej sezóny, kedy po druhý krát získali titul, zatiaľ čo Diplomati v tejto sezóne zatiaľ  výsledkovo veľmi neoslnili. Napriek tomu však zápas priniesol kvalitný hokej na oboch stranách.

Diplomats Pressburg – UK Praha 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 1. Kraus (Šoltís), 2. Mucha (Just, Karaba) 25. Hudcovský (Mikšík, Ernst), 40. Holeš (Winkler, Mucha) – 13. Seda (Gremlica, Sommer) 36. Novak (Hložek, Rovný)

Vylúčení: 7:6 na dve minúty, k tomu navyše Winkler (Diplomats) 10min za nešportové správanie, Wizváry (Diplomats) 10min za nešportové správanie, Švaříček 10min za nešportové správanie
presilové hry 0:1, oslabenia 0:0, strely na bránu: 30:44

Rozhodovali: Goga – Poláčik, Regec

Diplomats Pressburg: Pravda – Karaba, Studený, Brincko, Vizváry, Burian, Just – Hudcovský, Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Šoltís, Kraus, Mucha, Winkler, Ernst, Podgorski;

UK Praha: Oliva, Skuhrovec – Bartos, Herr, Matula, Švaříček – Hložek, Bícha, Lojka, Novak, Slánsky, Chvátal, Hucko, Verner, Valder, Gremlica, Seda, Veber, Svoboda, Balaz, Sommer

Rýchly začiatok prvej tretiny priniesol Diplomatom okamžité vedenie o dva body. Po úvodnom buly sa im totiž podarilo zmocniť sa puku a hneď v dvadsiatej sekunde po asistencii Šoltísa pretlačil puk za gólmana hostí Kraus. Podobná situácia sa opakovala ani nie o minútu, kedy po skvelej akcii zakončil do siete hostí Mucha. Otrasení Pražania však o sebe dávali vedieť pomerne často rýchlou hrou a dobrým držaním puku na hokejkách. Diplomati napriek tomu nestratili chladnú hlavu a odpovedali podobnými zbraňami. Začiatkom štrnástej minúty sa však hosťom po chybe Justa, ktorý si šiel za držanie na dve minúty oddýchnuť na trestnú lavicu, podarilo v prečíslení znížiť skóre na 2-1, pričom skóroval Seda. Tento stav sa napriek viacerým akciám z oboch strán už nepodarilo zmeniť ani jednému z tímov.

Druhá tretina začala pokojnejšie a na oboch stranách sa hral pomerne čistý hokej. Tlak hostí nepoľavoval, no domáci sa mu nepoddali. Ba práve naopak, v 25. minúte zvýšil stav Hudcovský, zakončujúc po asistencii Mikšíka a Ernsta. V nasledujúcich minútach sa pásma striedali v rýchlom tempe, založiť úspešný útok sa však nepodarilo ani jednému z tímov. A to až do 36. minúty, kedy po vydarenej akcii hostí nestihol domáci gólman Pravda zareagovať a inkasoval z hokejky Novaka. Posledné slovo tejto tretiny však patrilo Diplomatom. Po úspešne vyhratom buly v útočnom pásme totiž len dve sekundy pred koncom tretiny skóroval Holeš, zvyšujúc tak skóre na 4-2.

Posledná tretina nepriniesla okrem pár vylúčení žiadnu zmenu. Hostia síce tlačili Diplomatov v ich obrannom pásme pomerne často, no robustná obrana a skvelé výkony Pravdu v bránke zabezpečili, že skóre sa už nezmenilo. Následné powerplay zo straný hostí taktiež neprinieslo želané ovocie a Diplomati tak zaslúžene vyhrali nad hosťami z UK Prahy 4-2.

Text: Michal Goga