shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

HK Slávia STU zdolala Diplomats Pressburg VŠMVV

V pondelok 8.decembra hostila HK Slávia STU mestského rivala, tím Diplomats Pressburg VŠMVV. V prvom vzájomnom zápase sa z bodov tešili hráči Slávie, pri víťazstve o tri góly. Situácia sa zopakovala i v odvete, keď slávisti zdolali diplomatov v pomere 5:2.

HK Slávia STU Bratislava – Diplomats Pressburg VŠMVV 5 : 2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly a asistencie : 20. Kanda (Galko), 24. Goga (Minárik, Hajduk), 27. Gráčik (Štefánik), 41. Galko (Hubek, Gráčik), 44. Goga (Pernický, Rendek) – 30. Hegely (Karaba, Cibulka), 47. Brincko (Kojda)

Zostavy

HK Slávia STU : Porubský (Vymyslický) – Černák, Galko, Štefánik, Ketner,Sabaka, Kučera, Rendek, Piroška – Gráčik,Vystavil Štefan, Hubek, Vystavil Šimon, Šatka, Kanda, Dvorštiak, Minárik, Hajduk, Mičúch, Goga, Pernický

Diplomats Pressburg : Bohuš(Polerecký) – Burian, Kačeňák, Just, Mucha, Hanko, Hrabina, Hegely, Kojda, Karaba, Cibulka, Studený, Brincko, Mihálik, Lokaj, Méry

Diváci na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu videli bojovný, no opatrný úvod z oboch strán. Oba celky sa spočiatku dostávali len do polo-šancí. Z nich zaujali na strane hostí najmä pokusy Méryho, či Hanku, na strane domácich šance Šatku a Hubeka. Pravý vzruch nastal až na konci tretiny. V poslednej minúte najprv ponúkol Kučera hosťom výhodu presilovky. Tú si však diplomati vzápätí prešustrovali, keď Karaba vyrovnal počet síl na ľade. A tak domáci trestali. Kanda 23 sekúnd pred koncom prvej tretiny poslal HK Slávia STU do vedenia.

Na začiatku druhej tretiny sa hosťom naskytla šanca na vyrovnanie. Cibulka sa dostal do úniku, no neprekonal pozorného brankára Porubského . Naopak, na druhej strane, domáci zvýšili vedenie. V 24. minúte si Goga počkal na peknú prihrávku Minárika a bolo 2:0. V 27. minúte už bolo 3:0, keď Gráčik dorazil tvrdú strelu Štefánika. Vzápätí na to, mohol byť rozdiel už štvorgólový, no strela Ketnera len obtrela konštrukciu brány. Hostia sa avšak nechceli vzdať a za pár minút bolo znížené, keď Hegely vykresal nádej na zvrat. Diplomati sa po góle dostali do mierneho tlaku, no skóre 3:1 pre hráčov STU zostávalo nemenné.

Diváci si ešte ani nesadli na svoje miesta a hráči STU už oslavovali svoj štvrtý gól. Galko exportnou strelou využill dohrávanú presilovku a zdalo sa byť rozhodnuté. Navyše v 44. minúte Goga ťažil z prihrávky Pernického a svojim druhým gólom v zápase zvýšil náskok domácich už na štvorgólový. O dve minúty neskôr však Štefan Vystavil zatiahol pri šanci hostí ručnú brzdu a ponúkol im výhodu presilovky. Tú dokázal využiť Brincko a vykresal ešte iskierku nádeje. Skóre sa však, aj napriek šanciam Méryho, či Cibulku na strane diplomatov a Hubeka na strane domácich, už nemenilo a tak hráči HK Slávia STU po víťazstve potiahli sériu bez prehry už na 5 zápasov.

Ohlasy po zápase

Ing. Anton Zmajkovič, tréner HK Slávia STU : K zápasu sme pristupovali s rešpektom, aj keď nás od Diplomats delí viac miest v tabuľke. Naši chalani hrali od začiatku opäť disciplinovane. Pristupujú veľmi zodpovedne, čo si na nich cením. Súperovi vypadla jedna silná päťka, čo tiež hralo v náš prospech. Ale taký je šport, niekedy je maródka na u jedných, niekedy u druhých. V každom prípade ďakujem aj súperom, že hrali fair-play. Teším sa nabudúce na viac divákov v derby s Paneuropou, a verím , že prinesieme kvalitný hokej.

Roman Varga, tréner Diplomats Pressburg : Pre nás to bol hrateľný súper. Išli sme do toho s tým, že máme šancu vyhrať aj napriek tomu, že máme veľa zranení a chorôb. Tím prešiel aj trénerskými zmenami, ale myslím si že toto je už stabilizované. Chalani podali výkon, za ktorý sme im poďakovali. Za čo poďakovať nemôžeme, je herná disciplína, súvisiaca s psychikou, na ktorej musíme pracovať. Nemôžeme mať toľko vylúčení. Musíme sa naozaj snažiť hrať hokej a nevenovať sa veciam, ktoré nám odoberajú mentálnu i fyzickú silu. Čo sa týka herného prejavu, vyzdvihujem a chválim bojovnosť. V druhej tretine tých osem minút na konci, to bol hokej, keď mali hráči STU problém prejsť cez stredné pásmo. To sme aj pochválili v kabíne. Do tretej tretiny sme išli s tým, že stav 3:1 otočíme, alebo minimálne vyrovnáme. Nepodarilo sa, dostali sme rýchli gól. Ale bolo to z našej strany najmä o tej psychike.

fotky : Peter Brichta

hokej 3 hokej 1