View Cart Check Out

Article

game #2: EUHL vs ACHA 5:4 (sp)

EUHL Selects – ACHA D3 Selects 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:0, 1:2)

Po odvetnom zápase medzi výbermi EUHL a ACHA D3 sa väčšmi tešili domáci hráči. Rovnako ako ich prvé vzájomné stretnutie, i toto skončilo nerozhodným stavom, víťaza tak určila až séria samostatných nájazdov. V tých sa presadil len Marek Marušiak, ktorý tak presným zásahom spečatil svoj hetrik.

Góly a asistencie: 25. Slánský, 34. Novák (Bícha), 38. Marušiak (Szabó), 54. Marušiak (Szabó, Ketner), rozhodujúci sam. nájazd Marušiak – 4. Knoppel (Maltz, Schall), 10. Maltz (Milligan, Schall), 50. Maltz (O´Brein, Miller), 52. Rosales (Harris)

Vylúčení: 7:8 na dve minúty, presilové hry: 2:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 33:27

Rozhodovali: P. Jonák, M. Krist – P. Dzian, M. Stanzel

EUHL Selects: Vokatý (41. Orlík) – Hudcovský, P. Jurenka, Ketner, Krátky, Zvara, Franěk, Malota, Tichý, Tekáč, Holík, Szabó, Sýkora, Marušiak, Hegely, Slánsky, Hučko, Bícha, Novák, Alexa, Pečenka

ACHA D3 Selects: Gagnon – Behrend, Dollinger, Miller, Kath, Milligan, Knoppel, Oliver, Zackucia, Silver, Schall, Rovito, O´Brein, Harris, Solomon, Monfredo, Maltz, Carey, Massa, Rosales, Delgiorno

image004

Spočiatku si ani jeden tím nedokázal na dlhší čas obsadiť útočné pásmo, pohrozil až Holík, keď dostal puk na ľavú stranu, no šikovný brankár hostí pohotovo zakročil vyrážačkou. Naopak súper spoza oceánu dokázal využiť hneď prvú väčšiu šancu, keď odrazený puk poslal do odkrytej bránky Knoppel. Počas presilovej hry zvýšil na 2:0 Maltz, Vokatého prekonal z tesnej blízkosti. Gagnon mal na druhej strane ľadu však tiež dosť práce – neraz ho preveril Hegely, Novák to skúšal z otočky, Tekáčova strela spoza bránky skončila len na betóne. V závere úvodného dejstva mohol počas vlastného oslabenia znížiť na rozdiel jedného gólu Bícha, no nedokázal predrať puk popod brankára.

Strednú  tretinu začali aktívnejšie domáci hráči, ktorí sa tlačili dopredu a dokonca si vynútili i presilovú hru. Franěk a Malota to skúšali azda z každého uhla, no Gagnona nie a nie prekonať. Presnosťou sa však mohol v 25. minúte popýšiť Slánský, ktorý strelil kontaktný gól. Hokejisti EUHL si zahrali v početnej výhode o dvoch hráčov, Novákovu strelu sprava brankár vyrazil. Patril im však predovšetkým záver  tretiny, kedy najskôr počas presilovky vyrovnal práve spomínaný Novák a dve minúty pred jej koncom potrestal obrovskú chybu hosťujúcich bekov Marušiak.

Vedenia sa tak ujali hráči EUHL, no hneď na začiatku poslednej časti hry mohol vyrovnať Rosales; Orlík, ktorý po 40-ich minútach vymenil Vokatého v bránke, však predviedol šikovný zákrok. Američania doslova hrýzli a súpera napádali, až tento tlak vyvrcholil presným zásahom z hokejky Maltza. Netrvalo dlho a hostia si gólové skóre znova naklonili na svoju stranu, keď Orlíka prestrelil Rosales. Európania avšak zbrane neskladali, počas presilovky poslal Szabó Marušiakovi puk na pravú stranu a odtiaľ spomínaný hráč prepálil Gagnona. V závere tlačili oba celky,  hralo sa zo strany na stranu, no skórovať sa už nikomu nepodarilo.

Rovnako ako v prvom vzájomnom zápase, aj v tomto rozhodli o víťazovi až samostatné nájazdy. V nich boli tento raz úspešnejší hráči EUHL, keď gól strelil brankárovi popod betóny Marušiak. Jeho presný zásah neznamenal len víťazstvo EUHL Selects, ale i jediný hetrik v tomto stretnutí.
1913352_866091710079013_6306045197081631357_o10682407_866095363411981_4088402558066885255_oEUHL-ACHA10827948_866091950078989_7245081406607490485_o10917352_866096766745174_4361904116023332461_o10922411_866095973411920_4801134204484156991_o