„Dvanástoro“ UMB Hockey Teamu vyradilo Krynicu z play off.

Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici privítal domáci UMB Hockey Team súperov z Krynice na druhom zápase štvrťfinále play off. Zo strany domáceho tímu bol tento zápas veľmi aktívny. Hráči UMB preukazovali veľmi odvážnu a dravú hru, zatiaľ čo súperi prevažne iba bránili. To sa odrazilo nie len na stave stretnutia, ale aj v počte striel na bránku, v ktorých domáci tím prestrieľal súperov vysoko 34:15.

UMB Hockey Team – Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój 12:1 (4:0, 6:0, 2:1)

Góly a asistencie:  3. Vydurek, 10. Sapár ( Janák, Studený), 11. Žáčik (Indrych, Mendel), 17. Šeliga (Adamčík, Kasanický), 24. Indrych (Brnčal), 33. Leško (Majling, Tatár), 35. Brnčal (Mendel, Indrych), 35. Leško (Majling, Korytár), 37. Šeliga ( Janák, Adamčík), 40. Kandra (Majling, Tatár), 42. Leško (Majling), 48. Adamčík (Kasanický, Studený) – 60. Vekselsthein

Vylúčenia: 5:2

Počet striel: 34:15

Rozhodcovia: Vojetek R., Hatala G. – Jakubec A., Hanko P.

UMB Hockey Team – Juraštík, Korytár – Sapár, Garay, Šeliga, Tatár, Adamčík, Kamzik, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Vydurek, Indrych, Kadlečík, Studený, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój – Romanov, Kitayeu – Chikida, Kindiukov, Morozov, Kharlapov, Sokolovskiy, Podolianiuk, Emelianov, Polinin, Vekselsthein, Alferov, Lomaev, Kopyttsov, Picheuv, Shalamov, Alimov

Skóre zápasu sa otvorilo už v 3. minúte. Kitayeu podľahol strele Vydureka, ktorý úspešne skóroval aj v prvom zápase štvrťfinále play off . O pár sekúnd na to sa vylučovalo tiež na strane domácich, no hráči z Krynice nevyužili možnosť na vyrovnanie stavu. V priebehu 4. minúty sa pokúsil brankára atakovať aj Janák, no puk zasiahol jeho pravý betón.  Skóre na strane domácich sa zvýšilo v priebehu 10. minúty. Prvý atakoval brankára Krynice Janák, no strela bola neúspešná. Odrazeného puku sa tak zmocnil Sapár a poslal ho za Kitaeuov  chrbát. UMB Hockey Team viedol nad súperom 2:0. Stav stretnutia na strane Banskej Bystrice neprestával rásť. Do trojgólového vedenia poslala UMB Hockey Team strela v 11. minúte, ktorú po Indrychovej asistencii zakončil Žáčik. Banská Bystrica predvádzala na ľade odvážnu hru, čo sa preukázalo aj v 17. minúte. Šeliga atakoval brankára z Krynice spoza bránky a pretlačil puk za bránkovú čiaru. Skóre 4:0 sa do konca prvej tretiny už nezmenilo.

Do druhej tretiny vstúpili hráči na ľadovú plochu v rovnakom tempe. Krynica sa málokedy dostala do svojho útočného pásma a domáci neprestávali napádať brankára na strane súperov. V 24. minúte Brnčal vypichol hráčovi z Krynice puk, ktorý si privlastnil Indrych a skóroval na 5:0. V 25. minúte sa vylučovalo. Na trestnú lavičku si sadol Kamzik za faul kolenom. Súper tak získal šancu na zníženie stavu stretnutia. Ani dve minúty v hre 4:5 hráči z Krynice nevyužili. UMB Hockey Team sa usadil v útočnom pásme a rozbehli pred bránkoviskom súperov kolotoč, ktorý však nebol zakončený úspešne. V polovici druhej tretiny sa pred gólmanom súpera strhla menšia potýčka, ktorá sa však aj v okamihu skončila. Krynica aj napriek svojmu veľmi slabému hernému prejavu bola až do 31. minúty čistá na trestnom konte, kedy sa na ich strane vylučovalo za faul lakťom. Súper sa tak dostal do veľmi nevýhodnej pozície. Vo svojej oslabovke sa črtala jedna šanca, keď sa hráč Krynice dostal do úniku, no Korytár puk úspešne spacifikoval. Po skončení trestu, hra pokračovala 5 na 5, no súper nepreukazoval žiadnu snahu. Na svoj prístup doplatili aj v 33. minúte, kedy opäť inkasovali. O 6. gól UMB Hockey Teamu sa zaslúžil Leško po asistencii Majlinga a Tatára. V 35. minúte sa začal črtať debakel. Bránka súperov bola zasiahnutá po 7. krát vďaka Brnčalovi a jeho strele ponad brankárovu lapačku. V bránke súperov už stál druhý brankár Romanov, ktorý bol odtestovaný v ďalších sekundách aj Leškom, ktorý skóroval druhý krát v tomto zápase. Stav stretnutia bol 8:0. A debakel bol na svete. 37. minúta priniesla ďalšiu gólovú akciu. Svojou druhou úspešnou strelou sa Šeliga zaslúžil o vzrast skóre na 9:0. Druhú tretinu ešte stihol v posledných sekundách zapečatiť Kandra, ktorý prepísal stav stretnutia na 10:0.

V prvých sekundách tretej tretiny domáci pokračovali v gólovom reťazci. 11. gól zápasu pretlačil do brány už skórujúci Leško a zapísal si tak hattrick tohto zápasu. V 43. minúte sa Krynica dostala do úniku, no Korytár chytil po strele puk do lapačky. Súperi sa herne prebrali a v priebehu prvých 4 minút sa po prvý krát v tomto zápase dokázali udržať v útočnom pásme. V 48. minúte sa do skórujúcej línie zapísal aj Adamčík, ktorý predviedol bekhendové zakončenie popri Romanovej lapačke. Stav stretnutia bol po tomto góle 12:0. V 51. minúte sa vylučovalo na strane domácich za podrazenie. Súperi tak dostali priestor pre zníženie stavu stretnutia, čo sa však nepodarilo. V 55. minúte sa karta obrátila a tresty sa rozdávali na strane súperov za hákovanie. V priebehu nasledujúcej minúty sa obsadili trestné lavičky aj na strane UMB tímu za podrazenie. Ani jeden z tímov neskóroval. Dve minúty do konca zápasu sa ešte vylučovalo na strane domácich. K záveru zápasu rozhodcovia odpískali samostatný nájazd pre súperov, na ktorom sa podujal Vekselsthein. Po úspešnom nájazde pokazil Korytárovi radosť z čistého štítu a znížil stav stretnutia finálne na 12:1.

„Videli ste sami aký bol obraz hry od prvej tretiny. My sme si ten zápas prehrali už v úvodnej tetine, kde sme urobili veľa chýb. Odišli sme mentálne po tom prvom zápase. Tam už nie je co dodať. Nebudem sa vyjadrovať k nejakým veciam bližšie. Na ľade sa urobili veľa chýb, odišli sme aj korčuliarsky. Ja chcem len zablahoželať UMB Hockey Teamu k postupu, nie je tu čo hodnotiť. Čo sa týka sezóny. Rozdelil by so to do dvoch častí. Posledných 7 zápasov sme prakticky vyhrali, a to je maximum čo sme dosiahli ako mužstvo. Bál som sa toho play off, myslím si že v prvom zápase sme boli pre UMB Hockey Team dôstojnejším súperom. A myslím si že to bolo naše maximum, že sme sa do play off dostali.“ (Marek Kristek – hlavný tréner Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój)

„Takto hladký priebeh sme neočakávali. Mali sme však dobrú prípravu a dnes po sedení s mentálnym koučom som vedel že to bude dobré, a tak to aj na tom ľade bolo. Trocha nás mrzí tá Korytárova nula. Hrali sme do tých posledných 9 sekúnd, nie do poslednej sekundy. Urobili sme chybu.  Nemôžeme v oslabení vybehnúť traja do útoku, potom bol protiútok a trestné strieľanie. Myslím si že ten gól nie je podstatný, ale máme z toho veľké ponaučenie, pretože každá šanca a každý detail môže byť v play off rozhodujúci. V tomto prípade nebol, no v inom zápase môže byť. Každopádne sme si z toho vzali veľké ponaučenie.“  (Lukáš Opáth – hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Teamu)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo